تازه های بهداشت مادر کودکان

مادر شدن زنان را باهوش‌تر می‌کند

مادر شدن، زنان را باهوش‌تر می‌کند!

دلیل این که مادر شدن زنان را باهوش‌تر می‌کند آیا مادر شدن به طور قطعی زنان را باهوش‌تر می‌کند؟ آیا…

علت تغییر رنگ شیر مادر چیست؟رنگ شیر مادر,علت تغییر رنگ شیر مادر

تغییر رنگ شیر مادر

بسیاری از مادران شیرده از ارتباط رنگ شیر بر سلامت شیر بی اطلاع هستند. در این مقاله به صورت کامل رنگ شیر مادر و علت تغییر رنگ شیر مادر را توضیح داده ایم.

رنگ شیر مادر:
رنگ شیر مادر معمولاً زرد، سفید، شفاف، خامه ای، برنزه یا آبی رنگ است. با این حال، در دوران شیردهی، گاهی شیر مادر به رنگ های دیگری تغییر می کند. تغذیه میتواند بر رنگ شیر مادر تاثیر بگذارد و حتی ممکن است شیر مادر سبز، صورتی و یا حتی قرمز شود. تغییر رنگ شیر مادر ممکن است در روز تغییر کند و یا با گذشت زمان اتفاق بیفتد.

علت تغییر رنگ شیر مادر:
رنگ آبی شیر مادر:
معمولا رنگ آبی، شفاف یا آبکی شیر مادر اولین شیری است که در شروع پمپاژ شیر مادر خارج می‌شود و رقیق‌تر و کم چرب‌تر از شیری است که بعد‌ها در شیر مادر دیده می‌شود.

 

رنگ شیر مادر,علت تغییر رنگ شیر مادر

انواع رنگ شیر مادر

 
رنگ سبز شیر مادر:
زنان نباید از دیدن سبز بودن شیر پستان خود جا بخورند. در این موقعیت باید به آنچه خورده شده فکر کرد. بسیار محتمل است که زن غذایی دارای رنگ سبز خورده که باعث تغییر رنگ شیر پستان او شده است. نباید نگران بود، شیر پستان دوباره به رنگ نرمال خود برمی‌گردد.

سیاه شدن شیر مادر:
اگر شیر پستان زنی شبیه به قهوه‌ای یا سیاه باشد و زن دارو مصرف می‌کند، در بیشتر موارد باید وضعیت را نتیجه داروی مصرفی دانست. این اتفاق ممکن است زمانی رخ دهد که زن آنتی‌بیوتیک ماینوسیلین مصرف می‌کند.


رنگ صورتی یا قرمز شدن شیر مادر:
دلیل قرمز یا صورتی شدن شیر مادر میتواند یا به علت تغذیه مادر باشد که مواد غذایی مصرف کردند که رنگ قرمز هستند مثل چغندر و ... و یا به علت وجود خون در شیر مادر باشد که ممکن است به دلیل پارگی در یک مویرگ  و یا زخم شدن نوک سینه‌های مادر به علت ترک خوردگی باشد.

رنگ زرد شیر مادر:
زرد شدن شیر مادر دلایل مختلفی دارد که در زیر به آن اشاره شده است.
1- آغوز دارای رنگ متمایل به زرد است
2-  خوردن غذاهای غنی از نظر بتا کاروتن (هویج، اسکواش و غیره)
3- فریز کردن شیر پستان

 

رنگ شیر مادر,علت تغییر رنگ شیر مادر

علت تغییر رنگ شیر مادر

 
رنگ طبیعی برای شیر مادر چیست؟
رنگی که در مورد یک نفر نرمال محسوب می‌شود ممکن است در مورد دیگری نرمال نباشد - بنابراین نیازی نیست تا شخص راه بیفتد و رنگ شیر پستان خود را با رنگ شیر متعلق به دوستان خود مقایسه کند. اما در اغلب موارد شیر پستان نمای ظاهری روشنی دارد که معمولاً سفید است، اگرچه این شیر می‌تواند اندکی متمایل به زرد یا آبی نیز باشد.

گردآوری: بخش کودکان بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------