کدام سوتین در دوران شیردهی مناسب است؟سوتین در دوران شیردهی,سوتین شیردهی,سوتین مخصوص شیردهی

استفاده از سوتین در دوران شیردهی به فرم دهی سینه کمک میکند

 

بهترین نوع سوتین در دوران شیردهی

استفاده از سوتین در دوران شیردهی نه تنها باعث کم شدن میزان شیر مادر نمی شود بلکه در حفظ فرم سینه ها نیز بسیار تاثیر گذار است. برای خرید بهترین مدل سوتین شیردهی باید نکاتی را در نظر بگیرید.

انتخاب بهترین سوتین در دوران شیردهی

بزرگ شدن سینه‌ها، حساسیت نسبت به لمس و دردناکی آنها از مسائلی است که شما را به فکر خرید سوتین‌‌های شیردهی می‌اندازد. همچنین در زمان شیردهی استفاده از یک سوتین راحت برای دسترسی آسان به سینه‌ها می‌تواند به شما در شیردهی کمک کند. با ما در بیتوته همراه باشید تا ببینیم بهترین سوتین در دوران شیردهی چه ویژگی هایی باید داشته باشد. 

 

تناسب اندام بعد از زایمان

بعد از زایمان خانم ها نگران اندام و فرم سینه های خود هستند. حتی در بسیاری از موارد مادران از شیر دادن به فرزندان خود خودداری می کنند. اما باید بدانید که با شیر دادن سریعتر می توانید به وزن و زیبایی اندام قبل از زایمان بازگردید.

 

برای اینکه بعد از زایمان بتوانید به اندام ایده آل خود دست یابید, استفاده از سوتین  در دوران شیردهی برای حفظ فرم سینه تاثیر زیادی دارد که در ادامه به آن پرداخته می شود.

 

آیا بستن سوتین در دوران شیردهی، شیر مادر را کم می‌کند؟

در اغلب موارد بسیاری از خانم ها از بستن سوتین در دوران شیر دهی اجتناب می کنند چراکه تصور می کنند فرآیند شیردهی آنها دچار اختلال می شود یا میزان شیر آنها کاهش می یابد.

 

پزشکان معتقدند در دوران شیردهی تنها موردی که باعث کم شدن شیر نمی‌شود همین بستن سوتین است. البته در انتخاب نوع و جنس آن باید دقت کنید. چون اگر سینه بند خیلی سفت و محکم باشد، ممکن است شیردهی را دچار اشکال کند، اما بستن سوتین شیردهی مناسب نه تنها به حفظ شکل سینه کمک می‌کند، بلکه در ساخت و تولید شیر کافی موثر است. 

 

تفاوت بین سوتین‌های معمولی، بارداری و شیردهی

 

بهترین مدل سوتین شیردهی,خرید سوتین شیردهی,سوتین مناسب برای شیردهی

جنس سوتین در دوران شیردهی باید از نخ پنبه باشد

 

سوتین بارداری تقریباٌ مانند سوتین معمولی است اما مشخصاً برای دوران بارداری طراحی شده است. بندهای پهن، تودوزی نرم و نخی و قزن‌های اضافی از مواردی است که باید در یک سوتین بارداری برای نگهداری بهتر از سینه‌ها موجود باشد. سوتین‌های بارداری معمولاً اسفنج ندارد. اما برخی از سوتین‌های معمولی همۀ ویژگی‌های یک سوتین بارداری را دارد و می‌تواند به‌ عنوان سوتین‌های بارداری استفاده شود.

 

سوتین‌ در دوران شیردهی نیز بهتر است ویژگی‌های سوتین‌ بارداری را داشته باشد تا به‌ خوبی از سینه‌ها نگهداری کند. سوتین شیردهی تفاوت چندانی با سوتین های معمولی ندارد فقط کاپ آن به گونه ای طراحی شده که مادر می تواند با یک دست از طریق بازکردن دکمه قفلی یا زیپ کاسه سوتین را  کنار بزند و به راحتی به نوزاد خود شیر بدهد.

 

به طور کلی دو نوع سوتین شیردهی وجود دارد سوتینی که از جلو باز می شود و کل سینه برای شیر دادن بیرون می آید. نوع دوم سوتینی است که با باز شدن کاپ سوتین نوک سینه و نواحی دور آن بیرون می آید. انتخاب اندازه مناسب برای راحتی در این سوتین در دوران شیردهی اهمیت زیادی دارد.

 

سوتین مخصوص شیردهی از لحاظ جنس و نوع دوخت چه ویژگی‌هایی دارد؟

برای خرید بهترین مدل سوتین در دوران شیردهی این ویژگی‌ها را در نظر بگیرید تا در آینده دچار مشکل نشوید:

 

جنس سوتین

حساسیت در دوران شیردهی خیلی آزار دهنده است به همین دلیل بهتر است برای جلوگیری از ایجاد حساسیت سوتین نخی و به اصطلاح از نخ پنبه استفاده کنید. روی اتیکت بیشتر سوتین‌ها نوع الیاف به‌کاررفته در آن مشخص شده است.

 

• بند سوتین در دوران شیردهی

برای نگهداری و حمایت بیشتر از سینه‌هایتان بهتر است سوتین بند‌های پهنی داشته باشد. بد نیست سوتینی تهیه کنید که بند‌های آن حدود ۲/۵ سانتی‌متر پهنا داشته باشد.

 

تودوزی مناسب

تودوزی سوتین در دوران شیردهی از همه چیز مهمتر است. چون قسمتی است که با سینه در تماس مستقیم است. پس حتما از سوتین شیردهی استفاده کنید که داخل آن هم از جنس پارچه نخی باشد.

 

• قزن‌های سوتین مخصوص شیردهی

بیشتر سوتین‌های معمولی دارای چند ردیف دوتایی از قزن است. با توجه به سنگین‌ شدن سینه‌ها در دوران شیردهی، بهتر است برای نگهداری بهتر آنها از سوتین‌هایی استفاده کنید که دارای ردیف‌های سه‌تایی قزن است.

 

برای خرید سوتین در دوران شیردهی به موارد زیر توجه کنید:

 

سوتین مناسب برای شیردهی,سوتین در دوران شیردهی,سوتین شیردهی

سوتینی در دوران شیردهی انتخاب کنید که محکم باشد

 

سوتینی در دوران شیردهی انتخاب کنید که محکم باشد و به بهترین شکل ممکن سینه‌ها را حفظ کند. البته نباید خیلی سفت سینه‌ها را در بر بگیرد. چون سینه بندهای سفت باعث ورم پستان در دوران شیردهی می‌شوند.

 

سوتین شیردهی را متناسب با سایز سینه انتخاب کنید. سینه ها باید کاملا در کاپ سینه جای بگیرند و هیچ برآمدگی روی کاپ سوتین وجود نداشته باشد. همچنین قسمت میانی سوتین یعنی بین سینه‌ها باید صاف باشد. اگر سوتین در دوران شیردهی فنر دارد، فنر روی سینه‌ها نباید قرار بگیرد و در زیر سینه قرار می‌گیرد. بند پشتی سوتین مخصوص شیردهی نیز باید زیر کتف‌ها قرار بگیرد.

 

سوتین مناسب برای شیردهی باید به گونه ای باشد که آزادی عمل داشته باشید و بتوانید با یک دست آن را باز و بسته کنید. به طور مثال چفت های فشاری در سوتین شیردهی برای باز و بسته شدن بهتر از چفت های دکمه ای و قلابی عمل می کنند.

 

به دلیل تغییر سایز سینه هنگام شیردهی بهتر است سوتینی انتخاب کنید که در ناحیه شانه قزن های زیادی داشته باشد و علاوه بر آن بندهایش قابل تنظیم باشند.

 

لازم است کاپ سوتین مخصوص شیردهی حالت کششی داشته باشد و در اثر تغییر سایز سینه مشکلی برای شیردهی به وجود نیاید.

 

• حداقل دو سوتین شیردهی برای راحتی داشته باشید.

 

استفاده از پدهای شیردهی را فراموش نکنید چرا که از ترشح شیر در کاسه های سوتین جلوگیری می کند.

 

• در سوتین دوران شیردهی در ناحیه نوک پستان بهتر است هیچ دوخت و درزی نداشته باشد.

 

بهترین زمان اندازه گیری سایز سوتین شیردهی چه دوره ای است؟

 

سوتین مخصوص شیردهی,بهترین سوتین در دوران شیردهی,استفاده از سوتین در دوران شیردهی

در سوتین دوران شیردهی در ناحیه نوک پستان بهتر است هیچ دوخت و درزی نداشته باشد

 

تغییر اندازۀ بدن خانم‌ها در طول بارداری و پس از زایمان در هر کس متفاوت است و متخصصان اشتراک نظر ندارند که بهترین زمان برای اندازه‌گیری سایز سوتین شیردهی چه دوره‌ است. ولی برای اندازه گیری بهترین سوتین در دوران شیردهی میتوانید از راهنمایی زیر استفاده کنید:

 

توجه داشته باشد که ابتدا یکی از سوتین های دوران بارداری را به تن داشته باشید.

اندازه گیری قفسه سینه: برای اندازه گیری سایز قفسه سینه ابتدا دور بدن را از زیر سینه ها اندازه بگیرید.

اندازه گیری بزرگترین قسمت سینه: بزرگترین قسمت سینه را اندازه بگیرید.

سوتین های شیردهی دارای سایزهای B, C, D,DD هستند.

 

نبستن سوتین در دوران شیردهی چه عوارضی دارد؟

 

بستن سوتین در دوران شیردهی,سوتین شیردهی,سوتین مخصوص شیردهی

نبستن سوتین مناسب در دوران شیردهی باعث افتادگی و شل شدن سینه ها می‌شود

 

سینه‌ها در دوران شیردهی سنگین تر و بزرگتر از همیشه هستند به همین دلیل نبستن سوتین می‌تواند به اندام‌های مرتبط با ستون فقرات آسیب بزند. نبستن سوتین مناسب باعث فشار به کمر و مهره‌های آن می‌شود. همچنین نبستن سوتین مناسب در دوران شیردهی در طولانی مدت باعث افتادگی و شل شدن سینه ها می‌شود.

 

انواع سوتین شیردهی

درست همچون سوتین های معمولی، سوتین های شیردهی هم انواع متنوع و قیمت‌های گوناگونی دارند و بسته به هر سوتین محل بسته شدن دریچه متفاوت است. در ادامه چند نمونه از سوتین های شیردهی را معرفی می‌کنیم:

 

1- سوتین شیردهی فنردار

این مدل برای باز و بسته کاپ سوتین دارای چفت دکمه ای است و برای مادرانی طراحی شده که سوتین فنردار را ترجیح می دهند.

 

2- سوتین شیردهی مخصوص خواب

بسیاری از تولیدکنندگان انواع مختلفی سوتین دارند، از جمله مدل‌هایی که برای شیردهی به صورت خوابیده یا دراز کشیده مناسب‌ است.

 

3- سوتین مخصوص شیردهی با کاپ نرم

این مدل هیچ درز و دوختی ندارد و دارای کاسه هایی نرم است و کاپ این سوتین از طریق قلاب هایی که روی بندهای قسمت شانه قرار داده شده باز می شوند.

 

4- سوتین شیردهی ورزشی

سوتین های شیردهی متفاوتی وجود دارد که معمولاً بدون فنر بوده و از جنس نایلون یا اسپندکس ساخته می‌شود.

 

5- سوتین شیردهی رکابی

این مدل به شما این امکان را می دهد که  در مکان های عمومی بتوانید بدون هیچ دردسری به نوزاد خود شیر دهید.

 

6- سوتین های فشارنده

این سوتین‌ها می‌توانند جایگزین سوتین های شیردهی شوند یا در برخی موارد روی سوتین های شیردهی پوشیده شوند. این مدل‌ها به شما اجازه می‌دهند تا بدون استفاده از دست، از هر فشارندۀ الکتریکی شیردوشی که دارید استفاده کنید.

 

گردآوری: بخش کودکان بیتوته

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------