لباس دخترانه,لباس پسرانه,خرید لباس بچگانهX

دلایل نعوظ در کودکان چیست؟ در این مواقع والدین باید چه عکس العملی داشته باشند؟نعوظ در کودکان,دلایل نعوظ در کودکان,علت نعوظ در کودکان

نعوظ در کودکان

اکثر خانواده ها با مشاهده نعوظ پسر بچه خردسال خود بسیار تعجب کرده و دچار نگرانی و یا ابهاماتی می شوند و این نکته برای آن ها سوال بر انگیز است که دلیل نعوظ در کودکان چیست! آیا نعوظ در کودکان طبیعی است؟ در این مقاله به تمامی سوالات شما در خصوص نعوظ در کودکان پاسخ داده ایم.

نعوظ چیست؟

نعوظ به بزرگ شدن و برآمدن آلت مردی یا کلیتوریس گفته می‌شود. در این حال آلت تناسلی بزرگ و سفت می‌شود. منظور از نعوظ حالتی است که طی آن بافت‌های نعوظی در آلت مردانه پر از خون می‌گردد و این اندام حالت سفت به خود می‌گیرد تا دخول در مهبل و انزال میسر شود.

 

نعوظ در کودکان,دلایل نعوظ در کودکان,علت نعوظ در کودکان

علت نعوظ در کودکان

 

نعوظ در کودکان:

رشد و توسعه جنسی از همان اوایل کودکی آغاز می شود. کودکان از همان ابتدای تولد تا دوران دبستان بر طبق شرایط بدنی خود، مراحل رشد جنسی را طی می کنند. نعوظ در کودکان به طور کلی در مواقعی خاص و طبیعی بوده و البته در مواردی هم ممکن است با اختلالاتی همراه باشد.

 

در مورد نعوظ نوزادان، پژوهشگران امور زیستی و جنسی نظرات متفاوتی دارند. برخی بر این باور اند که نعوظ در پسر بچه ها، نشانه ای از احساسات جنسی آنان میباشد که حس خوشایند و لذت بخشی برای کودک به همراه دارد و برخی معتقد اند که نعوظ نوزادان پسر به علت فشار به مثانه است و نه ایجاد احساس جنسی. چرا که، به نظر این گروه، کودکان تقریبا همیشه پس از نعوظ ادرار می کنند.

 

علت نعوظ در کودکان: 

نعوظ در کودکان بیشتر کنترل نشده و پاسخی به محرک های خارجی است. این حالت گذرا بوده و مشکلی برای کودک ایجاد نمی کند.  

 

بر مبنای نظر متخصصان، این نعوظ‌ ها صرفاً واکنش‌های کنترل نشده مثل موارد ناشی از هیجان و شگفت زدگی هستند و صرفاً نشان دهندۀ آن هستند که سیستم عصبی بچه کارش را درست انجام می‌دهد. نعوظ در این سن در عین حال می‌تواند نشان دهندۀ آن باشد که مثانۀ پسربچه پر است و نیاز به تخلیه ادرار دارد. در پسربچه‌های خردسال یبوست خفیف نیز می‌تواند سبب ایجاد نعوظ ‌های متناوب شود که دردناک نیستند و به فوریت رفع می‌شوند.

 

نعوظ در کودکان,دلایل نعوظ در کودکان,علت نعوظ در کودکان

نعوظ پسربچه ها

 

اندازه طبیعی اندام تناسلی کودکان:

به طور معمول، طول آلت تناسلی نوزاد پسر بین 2.8 تا 4.2 سانتیمتر با ابعاد 0.9 تا 1.3 سانتیمتر است. این اندازه گیری با دقت و در هنگام  کشش آلت تناسلی و اندازه گیری از نوک آلت تناسلی به پایه آلت تناسلی مرد انجام می شود. طول آلت تناسلی کمتر از 1.9 سانتیمتر معمولا میکروپنیس (آلت تناسلی کوچک) است.

 

سن نعوظ در کودکان: 

نخستین نعوظ یک پسربچه در همان روزهای نخست تولد او است که آلتش بزرگ و غیر طبیعی می شود. این اتفاق به سبب هورمون های زمان تولد است و پس از چند روز آلت تناسلی پسربچه ها شکل طبیعی به خود می گیرد. ولی سن 3 تا 4 سالگی در کودکان سن بیداری جنسی و تشکیل خاطرات در ذهن کودکان است.

 

نحوه برخورد و رفتار با نعوظ در کودکان: 

کودکان کنجکاوند و مشتاق آن هستند که در مورد خود و دنیای پیرامونشان چیزهای بیشتری بدانند. نعوظ‌های بچه بخشی از کوشش او برای درک بدن خود نیز می‌تواند باشد. اگرچه ممکن است آنان با کارهایی که انجام میدهند مثلا لمس آلت تناسلی خود به نوعی شما را دچار خجالت کنند، این موضوع اهمیت دارد که چنین موقعیت‌هایی با نهایت پذیرش و درایت از سوی والدین مواجه شود. 

 

حتما به یاد داشته باشید که در برخورد با چنین رفتارهای کودک او را هرگز تهدید نکنید زیرا این گونه برخورد ها ممکن است باعث بروز مشکلات روحی و احساسی در کودک شده و مشکل به مراتب بدتر شود.

 

بهترین رفتار در این گونه مواقع این است که به اندازه کافی به او توجه کرده و رفتار او را بیشتر کنترل کنید. 

 

چه زمانی در خصوص نعوظ در کودکان باید به پزشک مراجعه کرد: 

اگر نعوظ در کودکان بیش از چند ساعت ادامه یابد یا اگر نعوظ در وی با بروز برخی علایم مثل تب یا تغییر رنگ  و ... همراه باشد، والدین باید سریعا به متخصص کودکان مراجعه نمایند .

 

 گردآوری: بخش کودکان بیتوته 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------