استخر، خطر این بیماری را در کودکان افزایش می دهداستخر کودکان,شنا کردن کودک

محققان اروپایی با بررسی تعدادی کودک 13 و 14 ساله اروپایی دریافتند که وجود استخرهای کلردار در محل زندگی این کودکان باعث می‌شود، درصد آسم و گرفتگی سینه در آنها افزایش یابد.

تحقیقاتی که در مجله "پزشکی حرفه‌ای و زیست محیطی " منتشر شد، نشان داده است، شروع آسم و گرفتگی سینه در کودکانی که از استخر استفاده می‌کنند، دو تا سه درصد افزایش داشته است. جمعیت این کودکان 100 هزار نفر در کل اروپا است.

محققان میزان گرفتگی سینه، آسم ، ورم غشای مخاطی بینی و اگزما را اندازه گیری کردند. در این مطالعات 190 هزار نوجوان 13 و 14 ساله از 21 کشور اروپایی مورد بررسی قرار گرفتند. همچنین میزان کلر در آب استخرهایی که این کودکان از آنها استفاده می‌کردند نیز بررسی شد.

بعد از بررسی فاکتورهای موثر احتمالی مانند محصولات داخلی، آب و هوا، ارتفاع مکان زندگی مشخص شد میزان کلر استفاده شده در استخرها و میزان استفاده افراد از استخر در آمار آسم و گرفتگی سینه موثر است.

با وجود هر استخر کلردار در یک منطقه حدود 3.39 درصد به میزان گرفتگی سینه در نوجوانان آن منطقه اضافه شد و میزان آسم نیز 2.37 درصد افزایش یافت. محققان معتقدند بالا رفتن میزان آسم به وجود کلر در آب استخر مرتبط است.

محققان توصیه‌ کرده‌اند که استخرها میزان کلر متعادل‌تری مصرف کنند و هوای استخر را خوب تهویه کنند، زیرا کلر به سلامت دستگاه تنفسی کودکان ضرر می‌زند.

منبع : isna.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------