علت سرفه های خشک کودکانعلل سرماخوردگی,علت سرماخوردگی,سرماخوردگی در کودکان

سرماخوردگی یک عفونت شایع با دوره بیماری کوتاه است

 

سرماخوردگی یک عفونت شایع با دوره بیماری کوتاه است که بیشتر کودکان در معرض آن هستند و اگر بیماری زمینه‌ای و سوء تغذیه نداشته باشند جای نگرانی نیست و سرماخوردگی مشکلی ایجاد نمی‌کند.


علت سرفه های خشک کودکان
حسین معصومی اصل، عضو هیأت مدیره انجمن عفونی کودکان، گفت: در صورتی که کودک، بیماری زمینه‌ای و سوء تغذیه نداشته باشد، سرماخوردگی می‌تواند عاملی برای تکامل سیستم ایمنی بدنش باشد.همچنین ایشان در خصوص سرماخوردگی‌های کودکان در فصل پاییز گفت: سرماخوردگی یک عفونت شایع با دوره بیماری کوتاه است که بیشتر کودکان در معرض آن هستند و اگر بیماری زمینه‌ای و سوء تغذیه نداشته باشند جای نگرانی نیست و مشکلی ایجاد نمی‌کند.

والدین از خوددرمانی برای کودکان و خوراندن آنتی‌بیوتیک‌هایی همچون سفالکسین، ضد حساسیت و چرک خشک‌کن‌ها بدون تجویز پزشک بپرهیزند و در صورتی که کودک آنها به سرماخوردگی مبتلا شد، حتماً به پزشک مراجعه کنند و دستورات مراقبتی و دارویی را از متخصص دریافت کنند.

 

 

بسیاری از سرماخوردگی‌ها یک ویروس ساده هستند و به هیچ عنوان نیاز به مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها ندارند، اما مصرف نابجای این آنتی‌بیوتیک‌ها علاوه بر اینکه در طولانی مدت سبب می‌شود برای کودکان عوارضی ایجاد شود، نوعی مقاومت در بدن به دریافت این آنتی بیوتیک هم ایجاد می‌شود.

ممکن است بسیاری از والدین با دیدن سرفه‌های خشک کودک، گمان کنند که گلوی کودک چرکی شده است اما در بسیاری از موارد علت، ویروسی یا آلرژیک است که با استراحت و مراقبت برطرف شده و در صورتی که وضعیت ادامه یافت، می‌توانند برای دریافت دستورات دارویی به پزشک مراجعه کنند.

منبع:farsnews.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------