کوچک‌ترین ربات متحرک با قابلیت کنترل از راه دورکوچکترین ربات ,اخبار اختراعات ,خبرهای اختراعات

 

محققان دانشگاه نورث وسترن در ایلینوی، کوچکترین ربات متحرک کنترل از راه دور جهان را با عرض تنها نیم میلی متر ساخته‌اند. چنین ماشین‌های کوچکی می‌توانند بدون استفاده از محور‌های هیدرولیک یا برق خم شوند، بپیچند، بخزند، راه بروند، بچرخند و بپرند.

 

این ربات‌ها با استفاده از مواد آلیاژی با حافظه ساخته می شوند که سپس به شکل دلخواه تغییر شکل پیدا می‌کنند. گرم کردن این آلیاژ‌ها باعث می‌شود که آن‌ها به شکل اولیه خود برگردند و یک پوشش نازک شیشه‌ای قادر است با حذف گرما آن‌ها را به صورت ارتجاعی به شکل اولیه بازگرداند.

 

گرما در این مورد توسط یک لیزر اسکن تامین می‌شد که روی خرچنگ‌ها گرفته می‌شود تا آلیاژ را گرم کند. از آنجایی که آن‌ها بسیار کوچک هستند، گرما به سرعت پخش می‌شود و میزان پاسخگویی آن‌ها حتی به ۱۰ بار در ثانیه هم می‌رسد. جهت لیزر اسکن، جهت حرکت را تعیین می‌کند.

 

سپس محققان هندسه‌های مختلف ساخت این ربات‌ها را امتحان کردند، از جمله ساختار‌های سه‌پایه برای راه رفتن در آب، ساختار‌های مارپیچی برای پرش.

 

ممکن است این ربات‌های کوچک را برای تعمیر یا مونتاژ سازه‌ها یا به عنوان دستیار جراحی برای باز کردن رگ‌های دچار گرفتگی، توقف خونریزی داخلی یا از بین بردن تومور‌های سرطانی، در روش‌های کم تهاجمی، استفاده کرد.

 

چرا ابتدا آن‌ها ربات‌های خرچنگی درست کردند؟

به گفته تیم تحقیقاتی، چون دانش‌آموزان از حرکات خزنده خرچنگ‌های کوچک الهام گرفته و سرگرم شدند.

 

کوچکترین ربات ,اخبار اختراعات ,خبرهای اختراعات

 

کوچکترین ربات ,اخبار اختراعات ,خبرهای اختراعات
 
تابناک باتو/یک پزشک
 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------