ترک اعتیاد به آیفونقابلیت Screen Time در آیفون

 

کاربران بسیاری می‌دانند به تلفن همراه هوشمند معتاد شده‌اند! بارها صفحه گوشی خود را چک می‌کنند، منتظر هشدارهای پیامکی یا برنامه‌های نصب شده هستند و ساعت‌های زیادی از وقت خود را در صفحات اجتماعی و اپلیکیشن‌های پیام‌رسان می‌گذرانند. 

 

شاید شما نیز جزو این دسته از کاربران باشید و فکر کنید هنوز به تلفن همراه هوشمند خود معتاد نشده‌اید، اما برای کسب اطمینان از پاسخ به این سوال پیشنهاد می‌کنیم از ابزار جدیدی که اپل در سیستم‌عامل آی‌اواس 12 در اختیار کاربران قرار داده کمک بگیرید.

 

به‌کمک این ابزار به راحتی متوجه می‌شوید چه مدت از تلفن همراه خود استفاده کرده و این مدت را صرف انجام چه کارهایی می‌کنید. همچنین می‌توانید برای ترک اعتیاد به تلفن همراه اقدام کرده و با اعمال محدودیت‌هایی، استفاده از تلفن همراه یا اجرای اپلیکیشن‌ها در آن را کاهش داده و در نهایت زمان استفاده خود از این دستگاه هوشمند را به حداقل برسانید.

 

به‌کمک ابزار  Screen Time به راحتی متوجه می‌شوید چه مدت از تلفن همراه خود استفاده کرده 

 

برای استفاده از ابزار Screen Time باید دستگاه هوشمند شما به آی‌اواس نسخه 12 مجهز باشد. در ادامه از فهرست اپلیکیشن‌ها روی Settings فشار دهید.

 

در صفحه تنظیمات دستگاه روی Screen Time فشار دهید.

 

روی گزینه Turn On Screen Time فشار دهید.

 

با انتخاب گزینه Continue مراحل فعالسازی را ادامه دهید.

 

انتخاب گزینه This is My iPhone تایید کنید که دستگاه هوشمند متعلق به شما است. (در صورتی‌که در حال اعمال محدودیت‌ها روی تلفن همراه فرزندتان هستید روی گزینه This is my Child’s iPhone فشار دهید)

 

قابلیت Screen Time در دستگاه هوشمند شما فعال شده و با تکرار مرحله 3 می‌توانید در صفحه اصلی این سرویس، جزئیات استفاده از تلفن همراهتان را مشاهده کنید. به‌عنوان مثال مدت زمانی که از اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی استفاده یا زمانی که صرف مطالعه و مرور صفحات وب کرده‌اید.

 

همچنین با فشار روی جزئیات به‌نمایش درآمده می‌توانید از طولانی‌ترین و پر استفاده‌ترین اپلیکیشن‌ها آگاهی یابید و در ادامه در انتهای صفحه تعداد دفعاتی که طی یک‌ساعت قفل گوشی خود را باز کرده یا بازه زمانی که بیشترین مراجعه به گوشی خود را داشته‌اید، مشاهده کنید.

 

موارد دیگری همچون Downtime، app limits، Always Allowed نیز برای مدیریت زمان‌های دسترسی نداشتن به دستگاه هوشمند، اعمال محدودیت روی زمان اجرای اپلیکیشن‌های مختلف و... کاربرد دارد. به‌عنوان مثال اگر می‌خواهید از ساعت 10 شب به بعد، دسترسی به دستگاه را محدود و حتی ممنوع کنید، کافی است در بخش Downtime این زمان را مشخص کرده یا در صورتی‌که می‌خواهید استفاده از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان را به یک ساعت در روز محدود کنید، می‌توانید از بخش App Limits کمک بگیرید.

 

منبع:jamejamonline.ir

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------