سایتهای پربازدید 

 

سایتهای پربازدید

سایتهای پربازدید

 

سایتهای پربازدید

روز به روز بر تعداد کاربران دنیای وب افزوده می‌شود و کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند با ظهور فناوری‌های جدیدی کارآیی این رسانه جوان بیشتر از قبل خواهد شد.

 

کشورهای پیشرفته سعی کرده‌اند تا بیشتر خدمات دولتی خود را بر بستر وب برای شهروندانشان فراهم کنند و در این بین نیز شرکت‌های خصوصی با به کار گرفتن خدمات نوین بر بستر وب به نوعی زندگی را برای کاربران این دنیای دیجیتالی ساده‌تر و راحت‌تر کرده‌اند. دنیای وب این روزها دیگر تنها کاربردی اطلاعاتی ندارد؛ بلکه بیشتر جنبه خدماتی پیدا کرده است.خدماتی که بعضا درآمدهای هنگفتی را هم برای گردانندگانشان رقم زده‌اند.

در این بین اما اطلاع از برترین سایت‌های جهان و مقایسه آن‌ها با سایت‌های ایرانی یا جایگاه سایت‌های ایرانی در بین سایت‌هایی که خدماتی بین المللی ارائه می‌دهند، خالی از لطف نیست.

 

Alexa Site Ranke

الکسا و ۵۰۰ سایت مطرح

شاید معتبرترین منبعی که بتوان به اطلاعات ارائه شده آن در بخش برترین‌های دنیای وب استناد کرد، سایت Alexa.com باشد.هرچند که برخی از کارشناسان نیز اطلاعات ارائه شده توسط این سایت را لزوما تایید نکرده و معتقدند که امتیازدهی توسط الکسا به سایت‌های جهانی یا منطقه‌ای بر اساس استانداردهای خاصی همچون استفاده از ابزار جستجو این سایت روی مرورگرهای کاربران صورت گرفته است، اما به هر حال همان طور که گفته شد به باور بسیاری دیگر الکسا در حال حاضر معتبرترین مرجع در بخش معرفی سایتهای پربازدید جهانی است. هم‌اکنون و بر اساس آخرین آمار سایت الکسا، سایت گوگل از بین ۵۰۰ سایت مطرح جهانی رتبه نخست را به خود اختصاص داده است و به دنبال آن فیس بوک رتبه دوم و یاهو در جایگاه سایتهای پربازدید ایستاده‌اند.

 

  بیشتر بخوانید: افزایش رتبه الکسا

 

یوتوب،ویندوز لایو، ویکی پدیا، بلاگر، بای دو، ام‌اس‌ان و یاهو ژاپن نیز از سایتهای پربازدید بوده و رتبه‌های چهارم تا دهم ۵۰۰ سایت مطرح جهانی را اشغال کرده‌اند.در بین این ۵۰۰ سایت بیشترین آمار مربوط به موتورهای جستجوی گوگل و یاهو است.علاوه بر آنکه دامنه‌های اصلی این دو موتور جستجو در جایگاه‌های اول و سوم قرار دارند،سایر دامنه‌های این دو شرکت که بیشتر منطقه‌ای و کشوری هستند بیشتر از همه در بین لیست سایتهای پربازدید جهانی دیده می‌شود.

 

بعد از موتورهای جستجو و ارائه‌دهندگان خدمات وبلاگی،سایت‌های ارائه‌دهنده خدمات دانلود یا آپ‌لود به خصوص در بخش موسیقی و فیلم بیشترین طرفداران را در جهان دارند و از سایتهای پربازدید هستند،دیگر سایتهای پربازدید که میتوان نام برد سایت‌های خرید و فروش اینترنتی هستند که با اقبال بی‌نظیری در بین مخاطبان دنیای وب رو‌به‌رو شده‌اند.سایت آمازون در رتبه‌بندی جهانی در جایگاه بیستم قرار گرفته و به دنبال آن سایت ebay جایگاه بیست و سوم را به خود اختصاص داده است.

 

نکته قابل توجه در بین ۵۰۰ سایت پربازدید جهانی وجود تنها یک سایت فارسی زبان ایرانی است. بلاگفا، سرویس ارائه‌دهنده خدمات وبلاگی تنها سایت فارسی و ایرانی است که توانسته در بین ۵۰۰ سایت پربازدید جهانی ردیف ۲۰۸ را به خود اختصاص دهد و به غیر از این سایت دیگر هیچ سایت ایرانی‌ای در فهرست ۵۰۰ سایت مطرح جهانی قرار ندارد.

 

 

 

سایتهای پربازدید

سایتهای پربازدید

 

سایتهای پربازدید در ایران

در ایران اما داستان به گونه‌ای دیگر است.به جز موتورهای جستجوی مطرح جهانی سایر سایتهای پربازدید بیشتر سرویس‌دهنده‌های وبلاگی و بعد از آن تولید‌کنندگان محتوای اطلاعاتی است.به شکلی که بر خلاف مدل مرسوم جهانی سایت‌های خرید و فروش اینترنتی هیچ جایگاهی در بین ۱۰۰ سایت پربازدید ایرانی به روایت الکسا ندارند.

هم‌اکنون و بر اساس آخرین آمارهای این سایت، گوگل در رتبه نخست یاهو جایگاه دوم و بلاگفا ردیف سوم، از صد سایت پربازدید در ایران را به خود اختصاص داده‌اند.

بعد از این سه سایت پربازدید، میهن بلاگ، بلاگر، کلوب،تابناک، پرشین بلاگ، ویکی پدیا و رپید شیر در ردیف چهارم تا دهم پرترافیک‌ترین سایت‌ها در ایران قرار گرفته‌اند.همانطور که مشاهده می‌شود بیشترین آمار بازدید‌کنندگان ایرانی در دنیای وب حول و حوش ارائه دهندگان خدمات وبلاگی است به شکلی که بعد از این۱۰ سایت همچنان نام‌هایی مانند ورد پرس، وبگذر، بلاگ اسکای و پرشین گیگ در بین سایت‌های دهم تا بیستم جدول ارائه شده الکسا برای ایران قرار گرفته‌اند.

تلخیص از

gooyait.com

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------