انواع روشهای مشاهده سوابق تامین اجتماعیاستعلام سوابق تامین اجتماعی, جمع آوری سوابق تامین اجتماعی, ثبت سوابق تامین اجتماعی

افراد بیمه شده می توانند از راه های مختلف سوابق تأمین اجتماعی خود را مشاهده کنند

 

سوابق بیمه تامین اجتماعی را چگونه مشاهده و بازبینی کنیم؟ 

سوابق تأمین اجتماعی، اطلاعاتی است که توسط سازمان تأمین اجتماعی برای افرادی که در سامانه سازمان ثبت نام کرده اند، فراهم می شود و افرادی که بیمه شده اند، می توانند به اطلاعات خود دسترسی داشته باشند. البته ممکن است بعضی افراد ندانند که چگونه می توانند به اطلاعات سوابق تأمین اجتماعی خود دسترسی داشته باشند. در ادامه، می گوییم که چگونه به سوابق تأمین اجتماعی خود دسترسی داشته باشید.

سوابق تأمین اجتماعی چیست؟

 

مشاهده سوابق تامین اجتماعی, سامانه سوابق تامین اجتماعی, سوابق تامین اجتماعی بیمه

یکی از راههای مشاهده ی سوابق تأمین اجتماعی از طریق سایت تأمین اجتماعی است

 

سوابق بیمه، به طور کلی شامل اطلاعات پرداختی شما به شرکت بیمه مورد نظر است. سوابق تأمین اجتماعی، اطلاعات پرداختی حق بیمه توسط شما به این شرکت است که می توانید به روش های مختلف از آن اطلاع پیدا کنید.

 

سوابق تأمین اجتماعی، نشان می دهد که شما چه مقدار از حق بیمه را، در چه زمان و حتی شعبه ای پرداخت کرده اید. در واقع سوابق تأمین اجتماعی، به عنوان مدرک پرداخت حق بیمه برای شما عمل خواهد کرد. برای مثال، شما با دسترسی به سوابق تأمین اجتماعی خود، می توانید از این اطمینان حاصل کنید که حق بیمه خود را پرداخت کرده اید، یا اینکه کارفرمای شما، حق بیمه شما را پرداخت کرده است.

 

در واقع، سوابق تأمین اجتماعی، به عنوان یک مدرک است که نشان می دهد حق بیمه توسط افراد، به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت شده است یا خیر.

 

نحوه دسترسی به سوابق تأمین اجتماعی

شاید برای برخی، دسترسی به سوابق تأمین اجتماعی کار سختی به نظر بیاید، در حالی که به هیچ عنوان اینگونه نیست. نکته قابل توجه درباره سوابق تأمین اجتماعی، این است که تنها افرادی که بیمه شده اند می توانند به این سوابق دسترسی داشته باشند.

 

سوابق تأمین اجتماعی، به روش های مختلفی قابل مشاهده است. نکته مهم این است که برای دسترسی به سوابق خود، به اطلاعات هویتی خود نیاز دارید. در نتیجه افراد دیگر، در صورتی که به اطلاعات هویتی شما دسترسی نداشته باشند، نمی توانند از سوابق تأمین اجتماعی شما با خبر شوند.

برای مشاهده سوابق تأمین اجتماعی، روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه ی مطلب، به این روش ها اشاره خواهیم کرد.

 

مشاهده سوابق تأمین اجتماعی در سامانه تأمین اجتماعی

در صورتی که می خواهید سوابق تأمین اجتماعی خود را به صورت آنلاین مشاهده کنید، ابتدا نیاز است که در سامانه تأمین اجتماعی ثبت نام کنید. جهت ثبت نام در سامانه تأمین اجتماعی برای مشاهده سوابق تأمین اجتماعی، مراحل زیر را دنبال کنید:

• وارد مرورگر دستگاه هوشمند خود شوید.

 

• در فیلد مربوط به جستجو، آدرس es.tamin.ir را وارد کنید.

 

• گزینه جستجو را انتخاب کنید و سپس وارد سامانه تأمین اجتماعی شوید.

 

• ورود به سامانه تأمین اجتماعی ممکن است مقداری طول بکشد و باید صبر کنید.

 

• هنگامی که وارد سامانه تأمین اجتماعی شدید، در صفحه اصلی سه گزینه را مشاهده می کنید. گزینه سمت چپ ورود به سامانه است. در صورتی که قبلا در سامانه ثبت نام کرده اید، باید از طریق این گزینه وارد شوید.

 

• در صورتی که هنوز در سامانه ثبت نام نکرده اید، گزینه ثبت نام را از بین سه گزینه ای که در مرکز مشاهده می کنید، انتخاب کنید.

 

• صفحه ای باز خواهد شد که در آن، نکاتی درباره مراحل ثبت نام گفته شده است. آنها را مطالعه کنید.

 

• در مرحله اول، کد ملی شماره همراه خود را در فیلد های مشخص شده وارد کنید و سپس گزینه مرحله بعد را در گوشه پایین و چپ صفحه انتخاب کنید.

 

بررسی سوابق تامین اجتماعی, سوابق تامین اجتماعی, مشاهده سوابق تامین اجتماعی

در سامانه تأمین اجتماعی کد ملی خود را جهت مشاهده سوابق تامین اجتماعی

 

• در مرحله بعدی، باید اطلاعات موجود در شناسنامه خود را در فیلد های موجود در این صفحه وارد کنید.

 

• پس از وارد کردن اطلاعات به صورت صحیح، بر روی گزینه مرحله بعد کلیک کنید.

 

• در مرحله سوم، در صورتی که آدرس ایمیل دارید، آن را در فیلد مورد نظر بنویسید. توجه داشته باشید که وارد کردن آدرس ایمیل، الزامی نیست و در صورتی که ایمیل ندارید، می توانید به مرحله بعد بروید.

 

• در مرحله چهارم، شما باید پرسش های امنیتی را از فیلد های سمت راست، انتخاب کرده و در فیلد های مقابل آنها در سمت چپ پاسخ دهید. شما باید پاسخ هایی را که به این پرسش ها داده اید را به خاطر بسپارید.

 

• در مرحله پنجم، شما نیاز دارید که یک گذرواژه انتخاب کنید. گذرواژه مناسب را انتخاب کنید و در فیلد اول بنویسید.

 

• سپس فیلد دوم را نیز با همان گذرواژه تکمیل کنید.

 

• پنل کوچکی در سمت چپ فیلد های گذرواژه وجود دارد که گذرواژه شما را از نظر امنیتی بررسی می کند. تلاش کنید که بر اساس توصیه های این پنل، گذرواژه خود را انتخاب کنید.

 

• پس از اینکه گذر واژه خود را انتخاب کردید، گزینه مرحله بعد را انتخاب کنید.

 

استعلام سوابق تامین اجتماعی, جمع آوری سوابق تامین اجتماعی, ثبت سوابق تامین اجتماعی

از طریق سامانه می توانید درخواست سوابق تأمین اجتماعی خود را مشاهده کنید

 

• در مرحله آخر، تمام اطلاعات شما، به صورت یکپارچه به شما نمایش داده می شود. تمام این اطلاعات را بررسی کنید و در صورتی که درست بودند، بر گزینه تأیید و ثبت درخواست ثبت نام کلیک کنید.

 

• اگر بخشی از اطلاعات درست نبود، شما باید با استفاده از گزینه مرحله قبل در پایین صفحه، به مراحل قبلی بروید و اطلاعات خود را اصلاح کنید.

 

در نتیجه انجام دادن مراحل بالا، درخواست ثبت نام شما در سامانه تأمین اجتماعی ثبت خواهد شد، و پس از تأیید ثبت نام، شما می توانید به اطلاعات سوابق تأمین اجتماعی خود دسترسی داشته باشید. شما می توانید در صفحه اصلی سامانه، برای اطلاع از وضعیت ثبت نام خود، گزینه پیگیری ثبت نام را انتخاب کنید.

 

پس از ثبت نام در سامانه، از بخش بیمه شدگان، گزینه سوابق را انتخاب کنید. در نتیجه، به سوابق تأمین اجتماعی خود، دسترسی پیدا خواهید کرد.

 

مشاهده سوابق تأمین اجتماعی با مراجعه حضوری

افراد بیمه شده ای که می خواهند به سوابق تأمین اجتماعی خود دسترسی داشته باشند، می توانند با مراجعه حضوری به شعبه های تأمین اجتماعی، سوابق تأمین اجتماعی خود را مشاهده کنند. در صورتی که می خواهید از این روش سوابق تأمین اجتماعی خود را دریافت کنید، باید کارت ملی و دفترچه بیمه خود را به همراه داشته باشید.

 

دریافت سوابق تأمین اجتماعی با استفاده از کد USSD

 

بررسی سوابق تامین اجتماعی, سوابق تامین اجتماعی, مشاهده سوابق تامین اجتماعی

مشاهده سوابق تأمین اجتماعی با شماره گیری کد دستوری اپراتور های مختلف 

 

افراد بیمه شده، می توانند با استفاده شماره گیری کد های دستوری *1420# برای مخاطبان همراه اول و ایرانسل و *142# برای مخاطبان همراه اول، از خدمات غیر حضوری سازمان تأمین اجتماعی استفاده کرده و به سوابق تأمین اجتماعی خود نیز دسترسی داشته باشند.

یک کد دیگر نیز وجود دارد که با استفاده از آن می توانید سوابق تأمین اجتماعی خود را استعلام کنید. با شماره گیری کد دستوری *4# می توانید به سوابق تأمین اجتماعی خود دسترسی داشته باشید.

 

دریافت سوابق تأمین اجتماعی با استفاده از اپلیکیشن تأمین اجتماعی من

اپلیکیشن تأمین اجتماعی من، یک نرم افزار است که توسط سازمان تأمین اجتماعی برای بیمه شدگان طراحی و ساخته شده است. با استفاده از این نرم افزار، بیمه شدگان می توانند به اطلاعاتی نظیر فیش حقوقی، برگ پرداخت حق بیمه و بسیاری خدمات دیگر دسترسی داشته باشند.

 

یکی از خدمات مربوط به اپلیکیشن تأمین اجتماعی من، ارائه سوابق تأمین اجتماعی است. در نتیجه می توانید از طریق این نرم افزار، به سوابق بیمه خود دسترسی داشته باشید.

 

سخن پایانی و جمع بندی مطالب

افرادی که بیمه شده تأمین اجتماعی هستند، باید هر چند وقت یکبار، سوابق تأمین اجتماعی خود را بررسی کنند. افرادی که سوابق تأمین اجتماعی خود را بررسی نمی کنند، ممکن است که در آینده، در هنگام بازنشسته شدن، با مشکلاتی مواجه شوند و نیاز باشد که آنها را انجام دهند. اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهید تا زمینه سوء استفاده دیگران از شما فراهم نشود.

 

گرداوری: بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------