اینستاگرام قصد دارد مدت زمان ویدیوهای ریلز را تا 10 دقیقه افزایش دهداینستاگرام،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی
در حال حاضر ویدیوهای Reels حداکثر 3 دقیقه‌ای می‌توان ارسال کرد اما ظاهراً این میزان در آینده تا 10 دقیقه افزایش پیدا خواهد کرد.

به گزارش دیجیاتو، براساس گزارش‌های منتشر شده ظاهراً اینستاگرام قصد دارد حداکثر مدت زمان پست‌های Reels پلتفرم خود را افزایش دهد. در حال حاضر می‌توان ویدیوهای حداکثر سه دقیقه‌ای آپلود کرد، اما ظاهراً این میزان قرار است تا 10 دقیقه افزایش پیدا کند که این امر باعث می‌شود شبکه اجتماعی متعلق به متا به یک پلتفرم اشتراک‌گذاری ویدیو قدرتمندتر مانند یوتوب تبدیل شود.

 

طبق تصاویری که توسط «الساندرو پالوزی» فاش شده است، ظاهراً کاربران اینستاگرام در آینده قادر خواهند بود تا ویدیوهای 10 دقیقه‌ای پست کنند. این تغییر همچنین باعث می‌شود تا اینستاگرام رقابت جدی‌تری با تیک‌تاک داشته باشد که در حال حاضر به کاربران خود اجازه می‌دهد ویدیوهای 10 دقیقه‌ای منتشر کنند.

 

اینستاگرام این تغییر را تأیید می‌کند

همچنین وب‌سایت Engadget برای تأیید این تغییر با متا تماس گرفته است و سخنگوی غول فناوری تأیید کرده که تصاویر فاش شده توسط پالوزی واقعی هستند، اما آن‌ها یک «نمونه اولیه داخلی» را نشان می‌دهند که هنوز به‌صورت خارجی آزمایش نشده است.

 

در حالی که تیک تاک و اینستاگرام به رقابت طولانی خود در زمینه تبدیل شدن به یک پلتفرم ویدیویی ادامه می‌دهند، یوتوب در جهت دیگری حرکت می‌کند. اخیراً گفته شده بود که این پلتفرم به دنبال اضافه کردن قابلیت پیدا کردن آهنگ‌ها با زمزمه‌کردن آن‌ها است تا بتواند از این طریق، جایگاه خود در بین پلتفرم‌های انتشار ویدیو کوتاه را تقویت کند. اینستاگرام نیز ماه گذشته از چند ویژگی جدید رونمایی کرده بود که یکی از آن‌ها به کاربران اجازه می‌دهد تا در پست‌های کاروسل (Carousel) خود که شامل 10 ویدیو یا عکس یا ترکیبی از هر دو می‌شود، از موسیقی استفاده کنند.

 

با وجود تغییراتی که این پلتفرم‌ها در طول زمان کرده‌اند، دیگر نمی‌توان ادعا کرد که اینستاگرام پلتفرمی برای اشتراک‌گذاری عکس، تیک‌تاک برای ویدیوهای کوتاه و یوتوب برای ویدیوهای طولانی است، بلکه تمام آن‌ها اکنون به قابلیت‌های جدید مجهز شده‌اند که رقابت آن‌ها با یکدیگر را تشدید کرده است.

 

***

 

ایکس قابلیت مخفی کردن تب Likes را برای کاربران پولی فراهم کرد

با این تغییر، کاربران اشتراکی ایکس در تنظیمات خود گزینه جدیدی دریافت خواهند کرد که تب Likes پروفایل آن‌ها را مخفی می‌کند.

 

اینستاگرام،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی

شبکه اجتماعی ایکس متعلق به ایلان ماسک، قابلیت جدیدی را برای کاربران پولی خود ارائه کرده است که به آن‌ها اجازه می‌دهد تب Likes موجود در پروفایل خود را از دید دیگران مخفی کنند. این تغییر در حالی رخ داده که تردز (Threads) و بلوسکای (Bluesky) به‌عنوان دو شبکه اجتماعی رقیب ایکس، در چند هفته گذشته امکان دیدن لایک‌های کاربران توسط خودشان را فراهم کرده بودند.

 

با این تغییر، همانطور که در تصویر زیر قابل مشاهده است، کاربران سرویس پولی ایکس در صفحه شخصی‌‌سازی پروفایل خود تنظیمات جدیدی را مشاهده خواهند کرد که به آن‌ها اجازه می‌دهد تب لایک‌های (Likes) پروفایل خود را از دید دیگران مخفی کنند.

 

براساس گزارش TechCrunch در توضیحات این ویژگی آمده است: «تب لایک‌های پروفایل شما فقط برای خودتان قابل مشاهده خواهد بود. همچنین جدول زمانی Likes شما نیز از APIهای ایکس پنهان می‌شود. با این حال، لایک‌های فردی شما همچنان در پست‌ها قابل مشاهده خواهد بود.»

 

اینستاگرام،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی

تاکنون، لایک‌ها به‌صورت عمومی در دسترس بوده‌اند و کاربران ایکس با مراجعه به تب Likes در پروفایل هر کاربر، می‌توانستند لایک‌های او را مشاهده کنند. اما حالا ماسک مشوق دیگری به اشتراک پولی پلتفرم خود اضافه کرده که به کاربران اجازه می‌دهد پست‌ها را بدون نگرانی از اطلاع دیگران لایک کنند.

 

ماه گذشته نیز ایکس ویژگی جدیدی را برای مشترکین سرویس پولی خود ارائه کرده بود تا بتوانند تیک آبی خود را مخفی کنند.

 

برای مقایسه با سایر شبکه‌های اجتماعی، در تردز کاربران می‌توانند پست‌های لایک شده خود را از طریق برگه «Your Likes» صفحه تنظیمات مشاهده کنند و این پست‌ها به‌طور کاملاً خصوصی نمایش داده می‌شوند. در برنامه و وب‌سایت Bluesky نیز هرچند لایک‌ها به‌صورت کاملاً خصوصی نمایش داده می‌شوند، اما این شرکت اعلام کرده که لایک‌ها عمومی هستند و برنامه‌هایی که از API بلوسکای استفاده می‌کنند، می‌توانند برگه لایک‌ها را در پروفایل نشان دهند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

  سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X آموزش و مشاوره,آموزش کامپیوتر

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023