تجهیز ساعت هوشمند سامسونگ به ابزارهای سلامتی هوش مصنوعیساعت هوشمند سامسونگ،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی
شرکت سامسونگ ساعت هوشمند گلکسی خود را به ویژگی‌های جدید ردیابی سلامت هوش مصنوعی مجهز خواهد کرد که طیف وسیعی از ابزارهای ردیابی سلامتی نظیر ردیابی هوشمند خواب و ورزش را شامل می‌شود.

به گزارش ایسنا، سامسونگ در اواخر سال جاری ویژگی‌های ردیابی سلامت و تناسب اندام مبتنی بر هوش مصنوعی را به گلکسی واچ(Galaxy Watch) خود اضافه خواهد کرد.

 

به نقل از انگجت، این شرکت ویژگی‌های هوش مصنوعی را از جمله نمرات سلامت شخصی، نکات، شاخص‌های خواب و روتین‌های تمرینی پیشنهادی به ساعت هوشمند خود می‌افزاید.

 

یکی از به‌روزرسانی‌های بزرگ هوش مصنوعی گلکسی واچ، نمره انرژی(Energy Score) است که از معیارهای شخصی مختلف برای ارائه یک «بینش جامع سلامتی» بهره می‌گیرد. این مدل از داده‌های خواب مختلف از جمله اینکه کاربر جه زمانی به رختخواب رفته، چقدر خوابیده و چقدر با کیفیت خوابیده و ضربان قلب و تغییرپذیری آن در طول خواب چقدر بوده استفاده می‌کند. ضمن اینکه فعالیت بدنی کاربر در ساعات بیداری نیز در نظر گرفته می‌شود.

 

نکات سلامتی نیز به گلکسی واچ اضافه می‌شوند که تجزیه و تحلیل داده‌ها را با بینش‌ها، نکات انگیزشی و راهنمایی نسبت به اهداف تناسب اندام شخصی کاربر یک قدم جلوتر می‌برد.

 

ویژگی‌های خواب همچنین به‌روزرسانی‌هایی با هوش مصنوعی دریافت می‌کنند که بینش بیشتری در مورد عادات شبانه کاربر ارائه می‌دهند. الگوریتم‌های جدید خواب می‌توانند حرکت در خواب، تأخیر در به خواب رفتن، ضربان قلب و تعداد تنفس را تجزیه و تحلیل کنند. آنها به ویژگی‌های ردیابی موجود مانند نظارت بر خر و پف، سطح اکسیژن خون و چرخه خواب می‌پیوندند.

 

گلکسی واچ برای ورزشکاران و دوندگان معیارهای محدوده ضربان قلب هوازی و بی‌هوازی جدیدی را دریافت می‌کند تا به کاربر کمک کند در پنجره تمرینی بهینه خود بماند.

 

دوچرخه‌سواران نیز با معیارهای قدرت آستانه عملکردی(FTP) را در اختیار خواهند داشت. سامسونگ می‌گوید محاسبه این معیارها تنها به ۱۰ دقیقه دوچرخه‌سواری ثابت با سرعت ۴ کیلومتر در ساعت یا بیشتر نیاز دارد.

 

همچنین یک ویژگی جدید موسوم به Workout Routine به معنی «تمرین روزمره» به کاربر امکان می‌دهد انواع مختلفی از تمرینات را در یک برنامه شخصی‌سازی شده در اختیار داشته باشد و به وی امکان می‌دهد بدون توقف از یکی به دیگری منتقل شود.

 

در عین حال، یک ویژگی جدید به نام Race به معنی مسابقه به کاربر امکان می‌دهد تا در یک مسیر مشخص، زمان‌ها و رکوردهای قبلی خود را بهبود ببخشد و بشکند.

 

گفتنی است که سامسونگ اعلام کرد که گلکسی واچ ممکن است تنها دستگاهی نباشد که ویژگی‌های سلامت مبتنی بر هوش مصنوعی را دریافت می‌کند.

 

این شرکت گفت: معرفی گلکسی ای‌آی(Galaxy AI) به گلکسی واچ تنها آغاز این فرآیند است و ما هیجان‌زده هستیم که به زودی ادغام‌های بیشتری را در مجموعه گلکسی خود به نمایش بگذاریم.

 

سامسونگ ممکن است به طور رسمی پوشیدنی حلقه گلکسی(Galaxy Ring) خود را که در ابتدا در ژانویه بدون اعلام جزئیات معرفی شد، در رویداد بعدی Unpacked خود در ماه ژوئیه معرفی کند. این دستگاه خواب را بر اساس ضربان قلب، حرکت و تنفس ردیابی می‌کند و توصیه‌های شخصی ارائه می‌دهد.

 

ویژگی‌های جدید گلکسی واچ در به‌روزرسانی رابط کاربری One UI ۶ Watch اواخر سال جاری ارائه خواهد شد. البته سامسونگ می‌گوید تعداد محدودی از دارندگان گلکسی واچ می‌توانند آن‌ را در یک برنامه بتا از ماه ژوئن امتحان کنند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------