بطری هوشمند قرص دوز از دست رفته را یادآوری می‌کندمحققان انگلیسی یک بطری هوشمند قرص توسعه‌ داده‌اند که اگر بیمار دوز داروی خود را فراموش کند به وی یادآوری می‌کند. 

به گزارش فارس به نقل از دیلی‌میل، محققان یک بطری هوشمند قرص توسعه داده‌اند که اگر شما مصرف یک دوز از آن را فراموش کنید به شما یادآوری می‌کند. 

 

 اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی, بطری هوشمند قرص

این سیستم که توسط  محققان انگلیسیElucid Health توسعه یافته است، از آزمایش‌های خود سربلند بیرون آمده و کاربران می‌توانند از طریق یک برنامه در تلفن همراه خود آن را کنترل کنند.

 

کاربران همچنین می‌توانند اطلاعات را از پایگاه داده ارسال کنند تا به پزشک بیمار اطلاع داده شود.

 

محققان این سیستم می‌گویند: قرار است بطری هوشمند قرص با یادآوری دوز از دست رفته کمک کند تا از تعداد بیمارانی که قرص‌های خود را درست مصرف نمی‌کنند، کاسته شود.

 

 اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی, بطری هوشمند قرص

این سیستم با آگاهی از اینکه بیمار قرص خود را مصرف کرده یا نه به وی زمان مصرف دارو را یادآوری می‌کند. 

 

این بطری توسط برنامه‌ای که در تلفن همراه نصب می‌شود قابل هدایت است و کاربران می‌توانند با نصب آن در زمان مصرف قرص با جعبه باز شده قرص مواجه شوند تا دوز داروی خود را از دست ندهند.

 

پس از مصرف دوز دارو، درب بطری مجددا بسته می‌شود تا در زمان بعدی آن دوباره باز شود. 

 

 براساس آمارهای موجود، نیمی از بیماران داروهای تجویز شده را طبق دستورالعمل مصرف نمی‌کنند و این می‌تواند نتایج عمده‌ای داشته باشد: یک مطالعه در سال 2013 در BMJ نشان داد بیمارانی که طبق توصیه‌ پزشک دارو مصرف نمی‌کنند به ویژه اگر داروی فشارخون باشد، تقریباً چهار برابر افزایش خطر ابتلا به مرگ را دارند و سکته مغزی آنها را تهدید می‌کند.

 

یک مطالعه دیگر در سال 2013  از دانشگاه استون بیانگر آن بود، از دست دادن دوز قرص‌ها منجر به بروز بیماری‌های متعدد و درنهایت ایجاد یک هزینه 500 میلیون پوندی بر روی دوش دولت می‌شود.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------