طرز تهیه پنیر پیتزای خانگی 

طرز تهیه پنیر پیتزای خانگی


پنیر پیتزا خواص زیادی دارد. یکی از خواص پنیر پیتزا کمک به ترمیم عضله می باشد. پنیر پیتزا با وجود چربی بالا منبع بسیار غنی از کلیسم و پروتئین برای ورزشکاران است و میتواند به ترمیم و عضله سازی آن ها قبل و بعد از تمرینات ورزش کمک کند. 

 

پنیر همیشه گران‌قیمت‌ترین ماده اولیه برای تهیه پیتزاست پس اگر بشود این پنیر را در خانه آماده كرد در هزینه‌ها تا حد زیادی صرفه‌جویی خواهد شد. برای این كار لازم است شیر را در دمای 63 درجه سانتی‌گراد به مدت نیم ساعت یا در دمای 72 درجه سانتی‌گراد به مدت 15 ثانیه حرارت دهید.

 

انواع پنیر پیتزا در بازار وجود دارد و اگر بخوانید آن را در منزل تهیه کنید باید دقت داشته باشید در هنگام حرارت دیدن، شیر نسوزد یا سر نرود. بعد از این مرحله نوبت سرد كردن شیر یا قرار دادن ظرف آن در آب سرد یا یخ است.

 

در مرحله سوم كار، باید شیر را ترش كرد یعنی مایه پنیر را به آن اضافه كرد و هم زد. برای آماده شدن پنیر نیم تا یك ساعت زمان نیاز است. حالا پنیر سفتی به دست می‌آید كه باید كمی به آن جوهر لیمو اضافه كرد. تا اینجای كار هنوز پنیر پیتزا به دست نیامده پس لازم است مرحله چهارم را به پخت پنیر اختصاص دهید. برای این كار ماده جامد حاصل از ترش كردن پنیر را به قطعات كوچك برش داده و آن را حرارت دهید.


هر چه مدت حرارت دیدن پنیر بیشتر باشد پنیر، بیشتر كش می‌آید اما به یاد داشته باشید كه حرارت خیلی زیاد، بافت پنیر را از بین می‌برد و طعم آن را خراب می‌كند.

 در صورتی که دوست دارید علاوه بر پنیر پیتزا ، پنیر معمولی را هم در منزل تهیه کنید پیشنهاد می کنم مقاله طرز تهیه پنیر خانگی را مطالعه کنید.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------