خواص گوشت بلدرچین عصاره بلدرچین برای بیمار,خواص عصاره گوشت بلدرچین

آشنایی با خواص گوشت بلدرچین

 

خواص بلدرچین

گوشت بلدرچین مواد مغذی بسیاری مانند پروتئین، فسفر، چربی، کلسیم، آهن و روی دارد. و تخم بلدرچین حاوی پروتئین و کولین زیادی است که برای مغز ما بسیار مفید است

فواید گوشت بلدرچین :

بلدرچین نوعی پرنده است که دارای جثه کوچکی مانند جوجه است و نمی تواند مانند سایر پرندگان خیلی بالا پرواز کند. در بازار، گوشت بلدرچین زیادی وجود دارد که برای افراد مصرف کننده به فروش می رسد. این پرنده لاتین به نام  Cortunix است.

 

به طور معمول، بسیاری از مردم گوشت و تخم آن را مصرف می کنند. خوردن گوشت بلدرچین برای سلامتی ما فواید زیادی دارد. لازم به ذکر است ارزش غذایی و میزان کالری بلدرچین پخته شده در 100 گرم 226 کالری می باشد.

 

خواص گوشت بلدرچین

اگرچه بلدرچین جثه کوچکی دارد اما مواد مغذی زیادی در گوشت خود دارد. معمولاً، گوشت بلدرچین مواد مغذی بسیاری مانند پروتئین، فسفر، چربی، کلسیم، آهن و روی دارد. و تخم بلدرچین حاوی پروتئین و کولین زیادی است که برای مغز ما بسیار مفید است. اینها ویتامین های موجود در گوشت بلدرچین هستند:

 

ویتامین B - ریبوفلاوین، تیامین، نیاسین، اسید پانتوتنات، پیریدوکسین، بیوتین، اسید فولیک، کوبالامین که باعث افزایش متابولیسم و ​​تقویت سیستم عصبی می شود.

 

ویتامین D - رشد استخوان ها را تقویت می کند، عناصر کلان را جذب می کند، با تیامین و اسید اسکوربیک سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد.

 

ویتامین A - تقویت استخوان ها، افزایش سلامت پوست.

 

ویتامین K - پردازش سلول های متابولیسم، افزایش لخته شدن خون، جذب کلسیم. همچنین ممکن است یکی دیگر از فواید ویتامین K باشد.

 

گوشت بلدرچین حاوی پروتئین، فسفر، چربی، کلسیم، آهن و روی است

 

فواید سلامتی خوردن گوشت بلدرچین

مواد مغذی موجود در گوشت بلدرچین یا تخم بلدرچین برای سلامتی ما یکسان است. در ادامه به برخی از فواید سلامتی خوردن گوشت بلدرچین و تخم آن اشاره کرده ایم، مانند:

 

از بینایی چشم مراقبت کنید

زرده فقط پروتئین ندارد، بلکه دارای لوتئین و زئاکسانتین است که می تواند از سلامتی شبکیه مراقبت کند. این دو ماده غذایی از چشم در برابر نور آبی که به چشم برخورد می کند محافظت می کنند. زیرا اگر ابتدا نور آبی که به چشم می رسد فیلتر نشده باشد، می تواند برای سلامت چشم ما اثرات بدی ایجاد کند.

 

علاوه بر لوتئین و زئاکسانتین، تخم بلدرچین و گوشت آن دارای ویتامین A نیز هستند اگرچه ویتامین A بلدرچین از هویج پایین تر است، اما با این حال فواید و تأثیراتی در مراقبت از بینایی چشم دارد.

 

از پوست ما مراقبت کنید

نه تنها ویتامین A و ویتامین B موجود در بلدرچین، بلکه ویتامین E نیز در آن وجود دارد. ویتامین E موجود در سبزیجات و میوه ها، ویتامین E موجود در بلدرچین می تواند از پیری زودرس جلوگیری کند. ویتامین E موجود در بلدرچین همچنین می تواند برای بازسازی پوست استفاده شود.

 

استخوان ها را تقویت کنید

گوشت بلدرچین حاوی فسفر و کلسیم است. این دو ماده مغذی فوایدی برای مراقبت از استخوان ها دارد. بنابراین، می توانید از مشکلات استخوانی مانند پوکی استخوان که می تواند ناشی از کمبود کلسیم و فسفر است، جلوگیری کنید.

 

مصرف گوشت بلدرچین مشکلات تنفسی را حل می کند

 

علائم سیستم تنفسی را حل کنید

اگر گوشت بلدرچین مصرف کنید، می توانید مشکلات تنفسی را حل کنید. برخی از مشکلات تنفسی مانند آسم، سل و دیستروفی عروقی رویشی با مصرف گوشت بلدرچین قابل حل است.

 

بافت های بدن را محکم کنید

یکی دیگر از فواید سلامتی خوردن گوشت بلدرچین رفع آسیب بافت های بدن است. پروتئین موجود در گوشت بلدرچین و تخم مرغ می تواند به ما در بازسازی برخی از بافت ها و سلول ها در ناخن ها، پوست، مو کمک کند و همچنین می تواند تولید هورمون و آنزیم را در بدن ما افزایش دهد.

 

سیستم ایمنی بدن را افزایش دهید

اگر ما به طور مرتب گوشت بلدرچین مصرف کنیم، می تواند سیستم ایمنی بدن را افزایش دهد. این سیستم ایمنی فزاینده عملکردی دارد که بدن به راحتی به بیماری مبتلا نمی شود. علاوه بر این، سیستم ایمنی عالی می تواند باکتریها و انگلهایی را که به بدن ما وارد می شوند از بین ببرد.

 

تحقیقات نشان می دهد، این خواص بلدرچین برای کرونایی ها مفید است.

 

از سلامت قلب مراقبت کنید

پروتئین موجود در گوشت بلدرچین و تخم آن می تواند به تثبیت کلسترول بد در بدن ما کمک کند. به همین دلیل، ما باید گوشت بلدرچین و تخم آن را مصرف کنیم تا از سلامت قلب خود مراقبت کنیم. 

 

یکی از خاصیت های بلدرچین برطرف کردن کم خونی می باشد

 

تغذیه مغز بدهید

تخم بلدرچین حاوی کولین است که می تواند بر عملکرد رشد مغز تأثیر بگذارد. کولین موجود در تخم بلدرچین همچنین می تواند به عملکرد اعصاب مغز برای افزایش خاطرات ما کمک کند. تخم بلدرچین برای تقویت حافظه مناسب است.

 

کم خونی را حل کنید

آهن موجود در گوشت بلدرچین عملکردی برای رفع کم خونی یا کمبود خون دارد. آهن همچنین می تواند به تولید هموگلوبین و گلبول های قرمز کمک کند که می تواند کم خونی را در بدن ما حل کند. 

 

انرژی زا است

بلدرچین همچنین حاوی ویتامین B2 است که می تواند کربوهیدرات را به قند تبدیل کند. همانطور که می دانیم شکر یک ماده انرژی زا است که مورد نیاز بدن ما است.

 

مشکلات سیستم گوارشی را حل کنید

سیستم گوارش یکی از اندام هایی است که بسیار مهم است. زیرا این مکانی برای جذب مواد غذایی است که توسط خون جمع می شود و به کل بدن می رسد.

 

زمانی که سیستم گوارشی دچار مشکل می شود، می تواند مشکلات زیادی در سلامتی ایجاد کند زیرا روند جذب غذا نیز مختل می شود. با مصرف منظم گوشت بلدرچین برخی از مشکلات گوارشی حل می شود.

 

سوپ بلدرچین

 

احتیاط در مصرف گوشت بلدرچین

اگرچه گوشت بلدرچین فواید زیادی برای سلامتی دارد، اما اگر بلدرچین بیش از حد و زیاد مصرف کنید، می توانید در شرایط خطرناکی قرار بگیرید. این مشکلات عبارتند از :

 

باعث ایجاد سنگ کلیه می شود.

باعث انسداد جذب مواد مغذی می شود.

سیستم متابولیسم را بهم بزنید

کم خونی

کلسترول را افزایش می دهد

سبب بیماری درماتومیوزیت

باعث پایین آمدن فشار خون می شود

پروتئین اووموکوئید را افزایش دهید

 

اگرچه بلدرچین بدن کوچک و گوشت کمی دارد، اما فواید زیادی از خوردن گوشت بلدرچین به بدن انسان می رسد. اگر گوشت بلدرچین یا تخم آن را به طور منظم مصرف می کنید، دقت کنید که بیش از حد زیاد نباشد که به سلامتی بدن آسیب بزند.

 

طریقه مصرف بلدرچین :

طرز تهیه بلدرچین متفاوت است و آن را می توانید مانند خوراک تهیه کنید، کباب کنید، سرخ کنید و یا سوپ بلدرچین تهیه کنید. امروزه از گوشت آن  عصاره بلدرچین برای بیماران تهیه می کنند. از مهم ترین خواص عصاره گوشت بلدرچین می توان به بالا بردن سیستم ایمنی بدن اشاره کرد.

 

گردآوری: بخش آشپزی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------