بیوگرافی سلمان خان + تصاویر سلمان خانبیوگرافی سلمان خان

 

 بیوگرافی سلمان خان + جدیدترین عکس های سلمان خان

عبدالرشید سلیم سلمان خان مشهور به سلمان خان بازیگری مسلمان هم چنین ازپتهان یاپشتون‌های هند و سینمایی بالیوود در تاریخ ۲۷ دسامبر سال ۱۹۶۵ متولد شد. این هنرپیشهٔ فیلم‌های هندی در بیش از ۸۰ فیلم هندی درخشیده است. وی پسر سلیم خان هنرپیشه و فیلمنامه‌نویس بالیوود است.

بیوگرافی سلمان خان:

نام اصلی: عبدالرشید سلیم سلمان خان
تولد سلمان خان: ۲۷ دسامبر ۱۹۶۵ ‏
ایندور، مادیا پرادش، هند
والدین: سلیم خان (پدر)

اهل پیشاور پاکستان و نویسنده فیلمهای موفقی چون " شعله "

محل زندگی: بمبئی، مهاراشترا، هند
ملیت:  هند

لقب: سالو

پیشه: هنرپیشه، تهیه‌کننده، ستاره، مدل، نیکوکار، خواننده
سال‌های فعالیت: ۱۹۸۸ تاکنون
برادران: برادر بزرگتر آرباز خان ( همسرش مالایکا آرورا ) – برادر کوچکتر سهیل خان ( همسرش سیما ساچدیو )
خواهر تنی: الویرا ( همسرش آتول آگنی هوتری )
خواهر ناتنی: آرپیتا
مادرتنی: سلما خان ( فوت کرده )
مادر ناتنی: هلن خان
قد: 175 سانتی متر
رنگ چشم: قهوه ای روشن
رنگ مو: مشکی
دین: مسلمان سنی

ماشین مورد علاقه:  مرسدس
نوشیدنی مورد علاقه:  چای سرد
غذای مورد علاقه: مرغ سوخاری
مکان مورد علاقه برای تعطیلاتی:  فقط لندن
رستوران مورد علاقه:  China garden
آهنگ مورد علاقه: به همه نوع موسيقی گوش می دهم
عطر مورد علاقه: obsession
بازيگر مرد مورد علاقه: عاشق همه نقش هایی هستم كه گورودات ايفا كرده
بازيگر زن مورد علاقه: مينا كماری و هلن خان

 

زندگی هنری سلمان خان:
اولین فیلم: " بیوی هوتو ایسی " (همسر اینجوریش خوبه ) در سال 1988 در کنار رکا و ام پوری او در این فیلم اولین تجربه سینمایی خود را به دست آورد و توانست کار قابل قبولی از خود ارائه دهد .

* سال 1989 سال شروع موفقیت سلمان بود او در این سال با فیلم موفق " منه پیار کیا " ( من عاشق شدم) در کنار بازیگر تازه واردی به نام باگیا شری توانست حضور خود را در سینما تثبیت کند ؛ این فیلم اگرچه رمانتیکی تکراری بود اما باعث شد سلمان ره صد ساله را یک شبه طی کند و شخصیت پریم ازاین فیلم تبدیل به شخصیتی ماندگار برای سلمان و فیلمهای او شد .

* او در سال 1990 در فیلم " باقی " در کنار نغمه قرار گرفت که فیلم چندان موفقی نبود .

* در سال 1991 سیل پیشنهادات به سوی سلمان خان روانه شد و او در این سال در 5 فیلم حضور پیدا کرد که مهمترین آنها فیلم " ساجن " (یار) بود که در کنار بازیگران قدرتمندی چون سانجی دات و مادوری دیکشیت بازی بی نقصی از خود ارائه داد و شاید در آن سالها هیچ کس به جز او نمی توانست چنین عالی کار کند .

* او در سال 1992 زوج هنری خود را پیدا کرد. کاریشما کاپور که در آن روزها بازیگری تازه کار بود توانست زوج مناسبی را در کنار سلمان خان تشکیل دهد. او در این سال در فیلمهای " جگروتی " و" هدف " در کنار کاریشما قرار گرفت. این همکاری تا چند سال پیش هم ادامه داشت که به خاطر ازدواج کاریشما موقتا خاتمه یافت.

 

  بیوگرافی سلمان خان

 عکس های سلمان خان

 

 * در سال 1993 در فیلم " چاندرا موکی " ( گل نیلوفر ) در کنار بازیگر بزرگ آن زمان سری دیوی قرار گرفت که نتوانست موفقیتی برای سلمان کسب کند .

* کمدی فوق العاده " انداز آپنا آپنا " ( کار خود به شیوه خود ) در سال 1994 سلمان را وارد سینمای کمدی کرد و چقدر هم ورود او به دنیای کمدی مفید بود . او در این فیلم در کنار عامر خان و کاریشما کاپور بازی قابل قبولی را ارائه داد .

او در همین سال رکورد سینمای هند را از لحاظ میزان فروش با فیلم " هم آپکه هی کن " ( ما با شما چه نسبتی داریم ) شکست و این فیلم تا این لحظه پرفروشترین فیلم تاریخ سینمای هند است . او در این فیلم با مادوری دیکشیت همبازی شد که فیلمی رومانتیک با داستانی بسیار لطیف و روان با شخصیتهایی مهربان و دوست داشتنی است .

* در سال 1995 در فیلم " کارن آرجون " در کنار شاهرخ خان قرار گرفت . شاهرخ به تازگی وارد سینما شده بود ولی محبوبیت زیادی کسب نموده بود . آن دو بر سر نوشتن نامشان در تیتراژ با هم مشکل پیدا کردند زیرا سلمان معتقد بود که چون پیشکسوت تر است نام او باید اول نوشته شود ( که البته حق هم داشت ) اما شاهرخ به این موضوع معترض بود ...

* در سال 1996 در فیلم بسیار موفق "جیت " (پیروزی) در کنار سانی دئول و کاریشما کاپور حضوری  موفق داشت و قدرت بازیگری خود را در فیلمهای اکشن نمایان ساخت .

* سال 1997 سال خوبی برای سلمان به شمار می آید ؛ او در این سال در 2 فیلم بسیار موفق حضور داشت . فیلم کاملا اکشن " ازار " در کنار سانجی کاپور و شیلپا شتی  و فیلم کمدی " جودوا " (دو قلو) در کنار کاریشما که هر دو با استقبال خوبی روبرو شدند .

* در سال 1998 سلمان با فیلم " کوچ کوچ هوتاهه " (یه طوری میشه ) به مشکلات خود با شاهرخ خاتمه داد . او با بازی در این فیلم جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را از آن خود کرد. او در این سال در فیلم موفق " پیار کیا تو دارنا کیا " ( عاشق شدی چرا می ترسی؟ ) در کنار کاجول قرار گرفت .

* سال 1999 را می توان موفق ترین سال در کارنامه هنری سلمان به حساب آورد . او در این سال ابتدا در فیلم " بیوی نامبر وان " ( همسر شماره یک ) در کنار کاریشما ، آنیل کاپور و سوشمیتا سن قرار گرفت که فیلمی کمدی با فروش بسیار عالی بود و سپس در فیلم موفق " هم سات سات هین " ( ما با هم هستیم ) حضور یافت .

اما موفق ترین فیلم سلمان در این سال " هم دیل دچو که صنم " (ما دل داده ایم ای یار) بود که تمام جوایز آن سال را از آن خود کرد که البته جایزه بهترین بازیگر مرد به سلمان نرسید !!! این فیلم داستانی بسیار زیبا داشت که شاید جالبترین نکته در آن تکراری نبودن پایان آن بود

 

این فیلم علیرغم موفقیتهای بسیار برای سلمان ، موجب شد به خاطر مشکلات عشقی با آیشواریا رای و ناکام ماندن سلمان در این رابطه ، زندگی او متحول شده و او را به انسانی جدید با روحیاتی جدید تبدیل کند . سلمان تا 3 سال بعد از این فیلم هدف اصلی مطبوعات شده بود و حتی برخی از بازیگران مطرح بالیوود مثل شاهرخ خان که کینه ای قدیمی از او داشتند او را متهم به لاابالی گری کردند .

* سلمان در سال 2000 در 2 فیلم کمدی موفق ظاهر شد . ابتدا فیلم " چل مری بای " (بزن بریم داداش) که در آن با دوست و یار همیشگی خود سانجی دات و زوج هنری اش کاریشما هم بازی بود ؛ سپس در فیلم " دولهن هوم له جاینگه " ( عروس را من می برم ) در کنار کاریشما موفقیتی دیگر در کارنامه هنری سلمان ایجاد شد . از دیگر فیلمهای موفق او در این سال " هر دیل جو پیار کرگا " ( هر دلی که عاشق میشه ) در کنار پریتی زینتا و رانی موکرجی بود که مثلث عشقی عالی را به نمایش گذاشتند .

* مثلث عشقی سلمان ، پریتی و رانی بار دیگر در سال 2002 در فیلم " چوری چوری چوپکه چوپکه " (دزدکی دزدکی یواشکی یواشکی) تکرار شد ولی نتوانست موفقیت فیلم قبلی را تکرار کند .

 

  بیوگرافی سلمان خان

جدیدترین عکس سلمان خان

 

تنها فیلم موفق سلمان در این سال فیلم " تومکو نا بول پاینگه " ( نمی توانم تو را فراموش کنم ) در کنار سوشمیتا سن و دیا میرزا بود . البته عدم موفقیت سلمان در این 2 سال بر می گردد به مشکلات به وجود آمده برای او از طرف آیشواریا و در هم ریختگی روحی او که حتی موجب خودکشی سلمان شد که توسط سانجی دات و همسرش از کام مرگ رهایی یافت .

سانجی و همسرش تلاشهای زیادی کردند و دائما در کنار او بودند و او را دلگرم می نمودند و شاید تنها کسانی بودند که باعث از بین رفتن مشکلات سلمان شدند.

* او در سال 2003 با پشت سر نهادن مشکلات حاشیه ای و با روحیه ای تازه وارد سینما شد و شروع به بازی در نقشهای متفاوت کرد . او در فیلم " تره نام " آنقدر عالی بازی کرد و در ارائه نقش متفاوت و هنرمندانه عمل نمود که هیچ کس باور نمی کرد این فرد همان سلمان سالهای گذشته است . این فیلم زمینه مناسب را برای سلمان مهیا کرد تا باز هم در نقشهای متفاوت بازی کند .

 * او در سال 2004 با بازی در فیلمهای " گارو " ( افتخار ) ، " پیر میلنگه " ( به امید دیدار ) و " دیل نه جسه آپنا کاها " ( کسی را که دل از خودش دانست ) نشان داد که قابلیت بازی در هر نقشی را داراست .

اما موفق ترین فیلم او در این سال کمدی " موجسه شادی کاروگی " ( با من ازدواج می کنی؟ ) ساخته فیلم ساز توانای سینمای کمدی هندوستان ، دیوید داوان ، بود که در کنار آکشی کومار و پریانکا چوپرا بازی کرد .

* او در سال 2005 در فیلم های موفقی چون " لاکی " ، "منه پیار کیو کیا " ( چرا من عاشق شدم؟ ) ،" نو انتری " ( ورود ممنوع ) ، " کیون کی " ( برای اینکه ) و " شادی کرکه پس گایا یار" ( ازدواج کردم گیر افتادم ) ایفای نقش نمود .

در فیلم " منه پیار کیو کیا " که در پی موفقیت فیلم سلمان در سال 1989 یعنی " منه پیار کیا " ساخته شد و البته هم موفق عمل کرد در کنار بازیگر تازه کاری چون کاترینا کایف قرار گرفت و از همین جا رابطه آنها به وجود آمد .

* در سال 2006 در فیلمهای " جان من " و " بابول " بازی کرد که موفقیت چندانی در پی نداشت . در فیلم " ساون " نیز با بازی متفاوتی حضور یافت که در گیشه موفق نبود .

* در سال 2007 پس از بازی در فیلمهای " سلام عشق " و " ماری گلد " در فیلم " پارتنر " در کنار بازیگر و کمدین محبوب هند ، گوویندا ، که چند سالی بود از سینما فاصله گرفته بود قرار گرفت .

* فیلمهای او در سال 2008 " گاد توسی گریت هو " در کنار آمیتا باچان ، " هلو " و " یووراج " بودند .

* در سال 2009 در فیلمهای " وانتد " ، " مین اوور میس کانا " و " لندن دریمز " بازی داشت .

* او در سال 2010 فیلمنامه یک درام تاریخی به نام " ویر " را نوشت که خود نیز در آن بازی کرد و توسط آنیل شرما کارگردانی شد ولی نتوانست در گیشه موفق عمل کند . او پس از فیلمهای " دنس ایندیا دنس " ، " پریم کا گیم " و " بندا یه بینداس هی " در فیلم " دابانگ " ( بی باک ) بازی می کند که بسیار پر فروش بوده و پس از مدتها موفقیت چشمگیری برای او به ارمغان می آورد و در جشنواره فیلم فیر جایزه بهترین فیلم را از آن خود می کند و سلمان نیز در جشنواره واید اسکرین برنده جایزه بهترین بازیگر مرد می شود .

* او در چند سال متوالی به عنون خوش تيپ ترين، خوش پوش ترين و جذاب ترين مرد سال در دنيا از طرف مجله پیپل انتخاب شد.

* در يك سال ركورد دار خريد بهترين، شيكترين و گران ترين لباس ها بود به طوری كه در مدت يك سال 9 ميليون روپيه لباس خريد. ( تقريبا حدود 207 ميليون تومان )

* لباس های خود را فقط از لندن و يا سنگاپور خريداری مي كند و به پوشيدن لباس رسمي عادت  ندارد.

* او يك شناگر ماهر است و در ضمن نوازنده چيره دست ساكسفون مي باشد.

* تنها بازيگری در باليوود شناخته شده است كه هيچ فيلم شكست خورده ای در كارنامه هنری خود ندارد و هميشه اكثر فيلم هاي او با فروش عالی روبرو بوده و فيلم «هوم آپكه هين كان» که  پرفروش ترين فيلم در تاريخ سينمای هندوستان است متعلق به اوست .

 * يكي از كارهاي جالب توجه سلمان خان ، رفتن به بيمارستان و ملاقات از كودكان بيمار و شاد كردن آنهاست .

 * او مسلماني معتقد است كه در ماه مبارك رمضان روزه می گيرد و كارهای خيريه اش را بيشتر مي كند زيرا اعتقاد دارد خدا در اين ماه بيشتر به بندگانش توجه دارد .

* او يك بار در طی يك حادثه تصادف جان سه نفر را از مرگ حتمی نجات داد و بعد از اين ماجرا لقب رابين هود به او داده شد. (او چهار نفر را به بيمارستان رساند و تمام هزينه بيمارستان را  متقبل شد و دكتر توانست جان سه نفر از آنها را نجات دهد كه اعلام داشت اين را مديون سلمان است. )

* به خانواده خود علاقه بسياری دارد و براي آنها احترام زيادی قائل است.

* يكی از پول ساز ترين بازيگران باليوودی است.


* پر فروش ترين فيلم های او به ترتيب " هم آپكن هي كن " ، " هوم دل دچوكه صنم " ، " نو انتری"   و "انداز آپنا آپنا " ست .

* تاكنون بيش از 80 فيلم بازي كرده است .

* براي سلمان خان فروش فيلم و گرفتن جايزه اهميت زيادی ندارد و بيشتر موفقيت فيلمش را در جلب رضايت  مردم می بيند .


 * در بيشتر جشنواره ها به خصوص فيلم فير حتي برای بهترين فيلم هايش كانديد نمی شود چون  جايزه آنها را قبول ندارد .

 * در كنسرت هاي خود هر بار با استايل جديد و بهتر از قبل ظاهر مي شود .


 * هميشه نوع فيلم هايی كه بازی می كند متفاوت است و در تمامی زمينه های كمدی ، رمانتيك،  اكشن و ... بهترين فعاليت ها را داشته است .


* بعد از آمیتاب باچان و شاهرخ خان، سومین ستاره سینما هستید كه مجری یك برنامه تلویزیونی می شود.

 

ازدواج سلمان خان:
به مدت 2 سال با آيشواريا رای ( ملكه زيبايی دنيا در سال1994) نامزد بود كه طي سوء استفاده هايی كه آيشواريا از وی كرد و همچنين توهين هايی كه به خانواده سلمان نمود از او جدا شد. سلمان خان در حال حاضر مجرد است و دوست دخترش كاترينا كايف يك مدل و بازيگر هندی است.

 

زندگی شخصی سلمان خان:
سلمان خان بسيار بسيار خوش قلب و مهربان است و نظر همه كسانی كه برای اولين بار با او بازی می كنند نيز همين است.       

 علاقه سلمان خان به كودكان به خصوص كودكان بيمار و سرطانی بی حد و مرزاست و هنگامی كه به سفرهای خارج از كشور مي رود برای كودكان يك موسسه كه در آنجا از كودكان سرطانی نگهداری ميكنند اسباب بازی و هديای ديگر می خرد. سلمان خان هنگامي كه به ملاقات كودكان اين موسسه می رود به قدری با آنها صميمی است كه بچه ها از سروكول او بالا می روند و ديدن  شور و شوق در چشمان آنها به هنگام ديدار سلمان ديدنی است. او حتی شماره موبايل خود را  در اختيار مدير موسسه قرار داه تا هروقت كودكان آنجا احساس دلتنگی كردند با سلمان تماس  بگيرند.

سلمان خان دو پسر و یک دختر را به فرزند خواندگی قبول کرده و بسیار لذت می برد که آنها به او پدر بگویند.


* شاهرخ خان و ریتيک روشن دو بازيگر مطرح باليوود از دوستان صميمی او هستند و شاهرخ  هميشه می گويد كه : دوست دارم پسرم همچون سلمان شود او آدمی مثبت ، خوش تيپ و   ورزشكار است و كارهای خيريه او از من بيشتر است  و ریتيک می گويد : سلمان از دوستان من است . قبل از اينكه وارد باليوود شوم او كمكهای فراوانی به من كرد و من هميشه احترام فراوانی برايش قائل هستم . در واقع اوست كه من هم اكنون در جايی كه ايستاده ام قرار دارم . او برای من مانند برادرم است .

 * مردم و مطبوعات شاهرخ را محبوب ترين و سلمان را پرطرفدارترين لقب دادند.

 

جدیدترین تصاویر سلمان خان

 

بیوگرافی سلمان خان

     تصاویر سلمان خان

 

بیوگرافی سلمان خان

        تصاویر سلمان خان جدید

 

بیوگرافی سلمان خان

    تصاویر سلمان خان

 

سلمان خان,تصاویر سلمان خان,عکس های سلمان خان

 عکس سلمان خان

 

سلمان خان,تصاویر سلمان خان,عکس سلمان خان

عکسهای سلمان خان

 

سلمان خان,عکس سلمان خان,عکس های سلمان خان

  عکس جدید از سلمان خان

 

گردآوری: بخش سرگرمی بیتوته
منبع:amitisdreams.blogfa.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------