گوش پاک کن چیست؟ موارد استفاده از گوش پاک کناستفاده از دستگاه گوش پاک کن،سواپ یا گوش پاک کن

استفاده از دستگاه گوش پاک کن

 

کاربردها و عوارض استفاده از گوش پاک کن

گوش پاک کن یک وسیله‌ی بهداشتی ضروری است. یکی از وسایلی که در هر خانه‌ای است و مصارف خاص خود را دارد. علاوه بر تمیز کردن گوش گاه هم خلاقیتی در استفاده از این محصول اتفاق می‌افتد و برای ساخت کاردستی‌ و ... از آن استفاده کرد

جرم گوش در واقع برای گوش شما مفید است. از خشک شدن بیش از حد گوش جلوگیری می کند ، کثیفی را به دام می اندازد و از رسیدن باکتری به گوش شما جلوگیری می کند. با گذشت زمان ، موم گوش به طور طبیعی به خارج از گوش منتقل می شود و می توان آن را پاک کرد. از آنجا که گوش های شما خود تمیز می شوند ، تمیز کردن آنها اغلب غیرضروری است.   

 

استفاده از دستگاه گوش پاک کن،سواپ یا گوش پاک کن

گوش پاک کن چیست؟

 

گوش پاک کن چیست؟

گوش پاک کن متشکل از دو قسمت توده ای از پنبه است که در قسمت انتهایی دو طرف یک میله ی کوتاه پیچیده شده است که جنس این میله از چوب، کاغذ پیچیده شده به صورت فشرده و یا پلاستیک است. گوش‌ پاک‌ کن در کارهای گوناگونی مانند کمک های اولیه ، هنر ، صنعت ، به عنوان لوازم آرایشی و… می‌ تواند کاربرد داشته‌ باشد.

 

گوش پاکن در سال 1923 توسط مخترع لهستانی-آمریکایی لئو گرستنزانگ ابداع شد. وی بعد از تماشای همسرش که در تلاش برای تمیز کردن مناطق سخت صعب العبور است ، قسمتهایی از پنبه را به انتهای خلال دندان می زند ، الهام گرفته شد.

 

استفاده از دستگاه گوش پاک کن،سواپ یا گوش پاک کن

مضرات گوش پاک کن

 

عوارض استفاده از گوش پاکن

بسیاری از افراد برای تمیز کردن گوش های خود از گوش پاک کن استفاده می کنند.دلیل این امر اغلب پاک سازی موم گوش از مجرای گوش است. با این حال ، گرچه تمیز کردن قسمت خارجی گوش با پنبه ایمن است ، اما بهتر است از استفاده آنها در داخل گوش خودداری کنید. استفاده از گوش پاک کن در داخل گوش شما با انواع عوارض از جمله آسیب و عفونت همراه است.

 

اما استفاده از گوش پاکن می تواند مشکلات مختلفی ایجاد کند. این موارد می تواند شامل موارد زیر باشد:

 

• عدم تأثیر جرم گوش

استفاده از یک گوش پاکن برای پاک کردن جرم گوش از گوش شما در واقع می تواند موم گوش را به عمق بیشتری وارد کند. این می تواند از پاک شدن طبیعی موم گوش جلوگیری کرده و باعث جمع شدن آن در داخل گوش شما شود.

تجمع بیش از حد موم گوش می تواند منجر به علائم ناخوشایند شود. این موارد می تواند مواردی از قبیل:

- درد

- احساس پری در گوش

- کم شنوایی 

- جراحت

فرو کردن گوش پاکن به عمق گوش می تواند به طور بالقوه به ساختارهای گوش میانی آسیب برساند. یکی از آسیب های شایع گوش مربوط به استفاده از گوش پاکن ، پارگی پرده گوش است.

 

 عفونت ها

جرم گوش به دام انداختن و کاهش سرعت رشد باکتری هایی که به مجرای گوش شما وارد شده اند کمک می کند. با استفاده از یک گوش پاکن می توانید موم گوش و باکتری های موجود در آن را به گوش خود فشار دهید و به عفونت گوش منجر می شود.

 

 جسم خارجی در گوش

در برخی موارد ، ممکن است بخشی از نوک پنبه گوش پاکن جدا شود و به داخل گوش شما  برود. این می تواند منجر به احساس ناراحتی ، پری یا درد شود. در برخی موارد ، کاهش شنوایی ممکن است رخ دهد.

 

استفاده از دستگاه گوش پاک کن،سواپ یا گوش پاک کن

موارد استفاده از گوش پاک کن

 

کاربردهای دیگر گوش پاکن

• پاک کردن آرایش  

برای پاک کردن ریمل مژه و ابرو ، سایه چشم آغشته یا... از یک گوش پاکن کمی مرطوب استفاده کنید. 

 

 درمان های نقطه ای را اعمال کنید

با استفاده از نوک گوش پاکن به آرامی کرم های چشم را در زیر چشم خود بمالید ، یا روش های درمانی لکه ها را انجام دهید. این امر به ویژه هنگامی مفید است که نمی خواهید دستان خود را کثیف کنید (یا اگر دستان شما تمیز نیستند.)

 

 مانیکورهای نامرتب را تمیز کنید

گوش پاکن ابزاری مناسب برای تمیز کردن مانیکورهای خانگی است. نگران نباشید ، یک نوک گوش پاکن را به مقداری پاک کننده لاک ناخن آغشته کرده و لکه های لاک ناخن نامناسب را پاک کنید!

 

 استفاده برای محصولات بهداشتی 

هر بار که انگشت خود را به محصولی که در شیشه نگهداری می شود فرو می کنید ، باکتری ها را درون ظرف و خود محصول وارد می کنید. برای اینکه محصولات خود را بدون میکروب نگه دارید ، از یک گوش پاکن استفاده کنید.

 

 پاک کردن دستگاههای الکترونیک 

ما هر روز از بسیاری از دستگاه های الکترونیکی خود استفاده می کنیم ، اما بندرت به تمیز کردن آنها فکر می کنیم! از نوک گوش پاکن در الکل ایزوپروپیل آغشته شده برای تمیز کردن گوشه و کنار تلفن ها ، تبلت ها و رایانه های رومیزی استفاده کنید. آنها همچنین برای تمیز کردن شکاف بین کلیدهای صفحه کلید شما مفید هستند!

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب سلامت(بیماری ها، پیشگیری، داروها، تغذیه، پزشکی آنلاین و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------