چیزهایی که دستان شما می توانند در مورد سلامتی شما بگویند 

دستها یکی از اولین قسمتهای بدن است که علائم پیری را نشان می دهد. اما آنها همچنین می توانند مشکلات بهداشتی خاصی را نشان دهند. پزشکان می گویند که وضعیت دستان شما می تواند نتیجه چندین تغییر پزشکی در جاهای دیگر بدن شما باشد.

در این مطلب 7 علائمی را جمع آوری کرده ایم که برای حفظ سلامتی باید به آنها توجه کنید.

 

 کف دست قرمز, تعریق بیش از حد دست

آرتریت روماتوئید نیز می تواند دلیلی برای قرمزی کف دست باشد

 

کف دست قرمز :

پزشکان توضیح می دهند که کف دست قرمز (یا اریتما کف دست ) می تواند نشانه مشکلات کبدی باشد ، به خصوص اگر بالای 50 سال سن داشته باشید. معمولاً قرمزی در لبه بیرونی کف دست قرار دارد. دلیل قرمزی کف دست ها تغییر در تعادل هورمونی است که باعث اتساع رگ های خونی می شود. آرتریت روماتوئید نیز می تواند دلیلی برای قرمزی کف دست باشد.

 

اگر نواحی قرمز رنگ را روی دستان خود مشاهده کرده اید ، برای یافتن دلیل واقعی آن باید از مشاوره پزشکی استفاده کنید. در همین حال ، سعی کنید رژیم غذایی سالم داشته باشید و میزان مصرف الکل را کاهش دهید.

 

 

 کف دست قرمز, تعریق بیش از حد دست

استرس یکی از دلایل عرق کف دست می باشد

عرق کف دستها :

چندین دلیل احتمالی برای عرق کف دست وجود دارد :

تعریق بیش از حد

استرس

تیروئید پرکار

در صورت هایپرهیدروز، که تعریق بیش از حد است ، می توانید ضد عرق های قوی را امتحان کنید. شما همچنین می توانید یک روش پزشکی برای مقابله با هایپرهیدروز انجام دهید.

سعی کنید الکل مصرف نکنید و یاد بگیرید که سطح استرس خود را کنترل کنید. اگر به نظر هیچ کاری موثر نبود، حتماً باید پزشک مراجعه کنید.

 

 کف دست قرمز, تعریق بیش از حد دست

اگر غالباً بدون دلیل واضح خواب رفتن دست دارید با پزشک خود مشورت کنید

 

خواب رفتن دست و سوزن سوزن شدن :

بعضی اوقات با این احساس که در قسمت های خاصی از بدن حس خود را از دست داده ایم از خواب بیدار می شویم و هنگامی که حرکت می کنیم شروع به سوزن سوزن شدن می کند. معمولاً فقط به این دلیل است که مدت طولانی روی عصب حسی فشار آوردیم. سوزن سوزن شدن زمانی است که عصب برای بازگشت به محل کار خود نیاز دارد.

در بعضی موارد ، این علائم در دست ها می تواند نشانه مشکل جدی تر مانند پوکی استخوان ، سندرم تونل کارپ ، ترومبوز وریدی اندام ، آسیب پلکس بازویی ، کم خونی یا دیابت باشد. اگر غالباً بدون دلیل واضح خواب رفتن دست دارید، با پزشک خود مشورت کنید.

 

 کف دست قرمز, تعریق بیش از حد دست

برای جلوگیری از کم آبی، آب کافی بنوشید

خشکی دستها :

شایع ترین دلایل خشکی پوست روی دست ها ، کمبود آب بدن و کمبود استروژن است که همراه با یائسگی در دست ها ظاهر می شود. برای جلوگیری از کم آبی، آب کافی بنوشید و از کرم های مرطوب کننده دست استفاده کنید. ماهی ، دانه و آجیل روغنی را در رژیم خود بگنجانید. برای درمان جایگزینی هورمونی به پزشک مراجعه کنید ، این به شما کمک می کند هورمون استروژن را کنترل کنید.

 

 کف دست قرمز, تعریق بیش از حد دست

مصرف قهوه و الکل می توانند باعث لرزش دست ها شوند 

 

لرزش دست ها :

مشخص است که لرزش دست می تواند نشانه مشکلات جدی سلامتی مانند بیماری پارکینسون باشد. اگر نگرانی جدی دارید ، به پزشک مراجعه کنید. در همین حال ، مصرف قهوه و الکل خود را محدود کنید زیرا آنها همچنین می توانند باعث لرزش دست ها شوند . دلایل دیگر اضطراب و استرس است.

 

 کف دست قرمز, تعریق بیش از حد دست

 غذاهای سرشار از روی مانند جو ، آجیل و گوشت را به رژیم خود اضافه کنید

 

ناخن های ضعیف :

ناخن های ضعیف یا ترک خورده می توانند نشانه کمبود روی باشند. روی واقعاً برای سلامتی ما مهم است، باعث بهبود زخم ها و به تقسیم سلول ها و تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. برخی از غذاهای سرشار از روی مانند جو ، آجیل و گوشت را به رژیم خود اضافه کنید. اگر سطح آن در بدن شما کم باشد، پزشکان نیز توصیه می کنند که از روی به عنوان یک مکمل استفاده کنید.

 

 کف دست قرمز, تعریق بیش از حد دست

 در صورت تجربه "چماقی شدن انگشتان" به یک پزشک مراجعه کنید

 

انگشتان چماقی:

اگر وقتی به انگشتان خود نگاه می کنید قسمت انتهایی ناخن دستان شما متورم شده و مانند یک چماق به نظر می رسد، معمولاً نقص اکسیژن در بدن شما وجود دارد. ممکن است این علامت یک بیماری جدی تر مانند سرطان ریه یا بیماری قلبی باشد. در صورت تجربه "چماقی شدن انگشتان" به یک پزشک مراجعه کنید.

 

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------