روش تهیه شیر زنجبیل + فواید شگفت انگیز شیر زنجبیلشیر زنجبیل عسل, شیر و زنجبیل برای سرماخوردگی, شیر و زنجبیل برای لاغری

شیر زنجبیل برای تقویت بدن

 

خواص دارویی و درمانی شیر زنجبیل

شیر زنجبیل یکی از نوشیدنی های سرشار از خاصیت برای بدن ما می باشد که اثر گذاری آن تقریبا مشابه چایی زنجبیل می باشد .از خاصیت های اصلی شیر زنجبیل میتوان به گرم کردن بدن اشاره کرد .برای دست یابی به اطلاعات بیشتر و آموختن روش تهیه یک شیر زنجبیل خانگی خوش مزه مطالب را دنبال کنید .

روش درست کردن شیر زنجبیل

زنجبیل یکی از گیاهان دارویی معروف می باشد که می توانیم ترکیب آن با شیر را بنوشیم و از فواید زیادی که دارد بهره مند شویم ، به ویژه در فصل های سرد مخصوصا روز های زمستانی مصرف کردن این ترکیب شیرین و خوش طعم افزون بر لذت از طعم و گرفتن انرژی،  بدن را نیز گرم می کند.

 

برای تهیه یک شیر زنجبیل خوش رنگ و طعم به: یک فنجان شیر ، یک قاشق مربا خوری تکه‌ های زنجبیل یا زنجبیل پودر شده، مقدار کمی فلفل سیاه ، مقدار اندکی دارچین و کمی شکر یا عسل  نیاز داریم.

 

شیر زنجبیل و زردچوبه, شیر زنجبیل در بارداری, شیر زنجبیل

زنجبیل یک ماده مغذی و مهم با فواید بسیار است

 

پس از آماده سازی مواد مورد نیاز ، لازم است تا شیر را به همراه زنجبیل میان ۴ تا ۵ دقیقه بجوشانیم سپس فلفل سیاه و دارچین را به ترکیب شیر اضافه می کنیم و شعله را خاموش کنیم . در این مرحله مواد دیگر نیاز به حرارت ندارند و باید ۱ دقیقه خنک شوند و تا بتوانیم عسل یا شکر را نیز اضافه کنیم . برای بهتر شدن چاشنی و طعم شیر زنجبیل می توانیم با توجه به سلیقه خود اندکی میوه خشک شده یا چند تکه از زعفران را با نوشیدنی مان ترکیب کنیم تا طعم آن بهتر شود .

 

خواص زنجبیل از ترکیب شیر زنجبیل

از خواص زنجبیل که از مواد اصلی شیر زنجبیل است می توان به :  داشتن طبع گرمی ، گرم‌کننده بدن ، معرق بدن و خارج کردن سموم جمع آوری شده بدن به وسیله تعریق ، درمان التهاب سینه، استسقا ، بهبود اسهال ، درمان سرفه ،  دفع بعضی از سموم که به صورت ناخواسته وارد بدن شده اند برای مثل می توان به : استفاده خارج از حد مجاز برخی دارو ها یا سم جانوران.

 

خاصیت قاعده آوری ، رفع بی نظمی و تاخیر در عادت ماهیانه ، دارای خاصیت ضد تهوع  که می توان برای جلوگیری از حالت تهوع در ماشین یا هواپیما و ... استفاده کرد  .  ضد انعقاد خون قوی ، ضد التهاب ، درمان قطعی سر درد های میگرنی زیرا آزمایش ‌های پزشکان مشخص کرده است مصرف روزانه زنجبیل تعداد و شدت حمله های میگرنی را به صورت چشمگیری کاهش می‌ دهد. کاهش درد عضله ها ،  تقویت میل جنسی ، لاغر کننده و همچنین به ضد عفونی‌ کننده ی قوی بدن اشاره کرد .

 

فواید شگفت انگیز شیر زنجبیل

از جمله کاربردهای شیر زنجبیل به درمان یا پیشگیری از این موارد می باشد:

 

• بهبود درد عضلات با شیر زنجبیل :

 

 شیر زنجبیل, خواص دارویی شیر زنجبیل, روش تهیه شیر زنجبیل

استفاده از شیر زنجبیل در تسکین درد عضلات موثر است

 

شیر زنجبیل می تواند سبب بهبود درد های شدید عضلانی شود . از آن جا که زنجبیل دارای خاصیت ضد التهابی و روغنی است که ضد درد و ضد التهاب می باشد ، شیر زنجبیل نیز از این خاصیت بی سبب نمی ماند . پس مصرف شیر زنجبیل به افرادی که از درد عضله رنج می برند توصیه می شود زیرا یک روش درمانی خانگی و موثر برای این بیماری است . 

 

• درمان مشکل چربی پوست با شیر زنجبیل :

زنجبیل می تواند چربی پوست را کاهش دهد . از آن جایی که چربی بیش از حد پوست می تواند باعث پدید آمدن مشکل های پوستی دیگری شود می توانیم با مصرف شیر زنجبیل از این اتفاق جلوگیری کنیم . زنجبیل قادر است که میزان روغن بدن را کنترل کند ، این اتفاق به دلیل وجود مقدار بالای مواد معدنی در زنجبیل است .

 

• محفاظت از قلب با شیر زنجبیل :

 

خواص دارویی شیر زنجبیل, روش تهیه شیر زنجبیل, طرز تهیه ی شیر و زنجبیل

شیر زنجبیل در محافظت از قلب تاثیرگذار است

 

قرار داشتن شیر زنجبیل به عنوان یک وعده منظم در برنامه غذایی ما می تواند به صورت چشمگیری از قلبمان محافظت کند . مصرف شیر زنجبیل LDL را در بدن ما کاهش می دهد و این اتفاق باعث می شود از خطر ابتلا به بیماری قلبی و سکته مغزی فاصله پیدا کنیم .

 

• محافظت از بدن در مقابل بیماری های حرکتی با شیر زنجبیل :

بیماری های حرکتی از جمله بیماری هایی است که برخی از اوقات گرفتار آن ها می شویم . بیماری حرکتی به دلیل بر قرار نشدن تعادل میان بدن و مغز اتفاق می افتد. شیر زنجبیل سبب جاری شدن آرامش بیشتر در بدن می شود و می توان با مصرف این نوشیدنی از گرفتار شدن به بیماری های حرکتی نیز پیشگیری کرد  .

 

• بهبود مشکل نفخ با شیر زنجبیل:

مشکل نفخ به دلیل داشتن بو و صدای نا خوشایند از موارد غیر قابل پسند است که نگهداری آن در معده نیز مضر می باشد ‌. زنجبیل می تواند مشکل نفخ را حل کنید پس افرادی که زیاد به نفخ دچار می شوند می توانند پیش از خواب مقداری شیر زنجبیل مصرف کنند تا مشکلشان به طور کامل حل شود .

 

• بهبود سیستم ایمنی با شیر زنجبیل :

 

روش تهیه شیر زنجبیل, طرز تهیه ی شیر و زنجبیل, خواص شیر زنجبیل

نوشیدن شیر زنجبیل سیستم ایمنی بدن را قوی تر می کند

 

همچنین استفاده منظم از نوشیدنی شیر زنجبیل سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند که این امر موجب محافظت بدن از خطر رادیکال های آزاد می شود . در شرایط کنونی ای که در محیط های زندگی ما حکم فرما شده است و آلودگی هوا از دلایل اصلی افزایش رادیکال های آزاد موجود در هوا می باشد ، یکی از راه  های محافظتی و از خود مراقبتی ما مصرف شیر زنجبیل است.

 

رادیکال های آزاد می توانند روی بخش های داخلی و خارجی بدن تأثیر بگذارند و سبب ابتلا به بیماری های پر خطر مانند :  سرطان، سکته قلبی، آب مروارید و کاهش روند طبیعی و عملکرد کلیه شوند. پس مصرف ترکیبات زنجبیل دار می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند که در نتیجه از ما در برابر خطر های رادیکال های آزاد مراقبت می کند .

 

• تأثیر شیر زنجبیل بر سیستم تنفسی :

شیر زنجبیل سبب تقویت دستگاه تنفسی می شود زیرا زنجبیل خاصیت خلط آوری دارد که می تواند خلط موجود میان بینی و گلو را از بین برده و درمان کند. پس ما حتی در مواقع گرفتار شدن به بیماری های شدید چون آنفولانزا می توانیم با مصرف منظم شیر زنجبیل به آسانی خلط موجود را محو سازیم .

 

• بهبود آرتروز با شیر زنجبیل :

 التهاب مفصل از جمله بیماری هایی است که بیشتر برای افراد مسن رخ می دهد  اما گاهی رده های میانسال نیز از این بیماری رنج می برند . نوشیدنی شیر زنجبیل یکی از روش های درمانی خانگی و موثر برای درد مفصل ها است که درد آرتروز را کاهش می دهد. زمانی که مصرف شیر زنجبیل منظم باشد نه تنها درد مفصل به شدت کم می شود بلکه می توان آن را درمان هم کرد .

 

• درمان سرما خوردگی با شیر زنجبیل :

 

روش تهیه شیر زنجبیل, طرز تهیه ی شیر و زنجبیل, خواص شیر زنجبیل

مصرف شیر زنجبیل برای بهبود سرما خوردگی موثر است

 

سرما خوردگی یکی از بیماری های شایع در کل جهان است که ما در فصل های مختلف سال به مرتبه های زیادی درگیر آن می شویم. دلیل طبیعی ابتلا به سرما خوردگی ، تاثیر گرفتن از سرمای بیش از حد می باشد . سرما همیشه از خارج به بدن فشار نمی آورد بلکه نگهداری گاز به مدت طولانی در معده از دلایل دیگر تاثیر گذاری سرما بر بدن می باشد .اگر چه سرما خوردگی بیماری خطرناکی نیست اما با درمان سریع تر آن ، احساس راحتی بیشتری می کنیم .  زنجبیل می تواند بدن ما را گرما کند پس مصرف شیر زنجبیل در درمان سرما خوردگی موثر می باشد .

 

• تأثیرگذاری شیر زنجبیل بر سیستم گوارش :

شیر زنجبیل برای محافظت و کمک به دستگاه گوارش برای هضم سریع تر خوراکی ها مفید است. شیر زنجبیل می تواند از یبوست جلوگیری کند و دل پیچه را نیز درمان کند. 

 

• کاهش وزن با شیر زنجبیل:

 

شیر زنجبیل عسل, شیر و زنجبیل, شیر و زنجبیل برای لاغری

استفاده از شیر زنجبیل برای کاهش وزن و تناسب اندام

 

از آن جایی که زنجبیل لاغر کننده نیز می باشد ، پس شیر زنجبیل یک نوشیدنی موثر برای کاهش وزن به شمار می رود که در دوره های رژیمی می توانیم از آن استفاده کنیم.

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------