نحوه ی درست کردن گل های کاغذی روش های ساخت گل کاغذی, نحوه ی ساخت گل کاغذی

ساخت مرحله ای گل کاغذی

 

آموزش ساخت گل های کاغذی

این روزها برای تزیین دیوار و ... از گل های کاغذی، استفاده می شود. در ادامه با ساده ترین نمونه ای از ساخت گل رز کاغذی آشنا می شوید.

نحوه ی درست کردن گل های کاغذی :

این روزها برای تزیین دیوار و ... از گل های کاغذی، استفاده می شود. در ادامه با نمونه ای از ساخت گل رز کاغذی آشنا می شوید.

 

برای درست کردن گل رز کاغذی بهتر است از کاغذهای دو رو استفاده کنید زیرا پس از نصب گل زیباتر می شود. حتی می توانید از جلد دفترهای قدیمی که 2 رنگ و زیبا هستند هم استفاده کنید.

 

چسب حرارتی احتیاج دارید اما اگر در دسترس تان نبود موردی ندارد. از چسبی استفاده کنید که سریع خشک شود. در غیر اینصورت باید زمان زیادی گلبرگ ها را برای خشک شدن نگه دارید.

 

ابتدا کاغذ دفترچه دو طرفه خود را برداشته و آن را به چند قطعه مربع 2 در 2  برش دهید. یا مریع های 3 در 3 برش بزنید. بستگی به اندازه ی گل رزتان دارد. این یک ترفند جالب برای بدست آوردن گلبرگ های یک سایز است. در این مطلب می توانید نمونه هایی از تزیین دیوار با گل کاغذی را مشاهده کنید.

 

مربع هایی برای گل کاغذی برش بزنید

 

چند مربع را همزمان بگیرید و آنها را از وسط تا کنید. کاغذها را به شکل گلبرگ مانند تصویر در امتداد لبه باز برش دهید (نه لبه تا شده!)

 

الگو را مانند تصویر برش بزنید

 

من تصمیم گرفتم هر "گلبرگ" خود را کمی مچاله کنم و باز کنم تا به آنها بافت و شخصیت بیشتری ببخشد، اما این مرحله اختیاری است.

 

می توانید الگوها را کمی چروک کنید

 

اولین گلبرگ خود را کاملاً محکم بچرخانید، تقریباً به قطر یک مداد. کمی گوشه ی آن را چسب بزنید تا کاملا محکم شود.

 

گلبرگ اول را مانند تصویر محکم بچسبانید

 

گلبرگ بعدی خود را با چرخاندن آن در اطراف گلبرگ اول اضافه کنید، و فضای خالی را بین آن ها قرار بدهید. من ساده ترین راه را برای این کار یافتم این بود که ابتدا یک انتهای آن را چسب بزنم، سپس آن را دور آن بپیچید بنابراین متوجه می شوید که انتهای دیگر آن را در کجا بچسبانید. هنگامی که از شکل ظاهری آن خوشتان آمد، انتهای دوم را به سمت پایین چسب بزنید.

 

گلبرگ ها را به ترتیب مانند تصویر بچسبانید

 

همچنان گلبرگ های بیشتری را قرار داده و بچسبانید. سعی کنید جای گلبرگ های خود را مابین ردیف قبلی بزنید تا همه رو به روی هم نباشند. گلبرگ ها را اضافه کنید تا زمانی که گل تان به اندازه ی دلخواه تان رسید، ادامه بدهید.

 

گلبرگ ها را روبروی هم و به صورتی که گلبرگ ها مابین ردیف قبلی قرار بگیرند بچسبانید

 

از این گل ها را می توانید برای تزیین حلقه، دیوار و میز غذا و ... استفاده کنید.

 

ساخت گل های رز کاغذی

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------