ترکیب گوشت چرخ کرده برای انواع غذاهابهترین ترکیب گوشت چرخ کرده,مناسب ترین ترکیب گوشت چرخ کرده,بهترین و مناسب ترین ترکیب گوشت چرخ کرده

مناسب ترین ترکیب گوشت چرخ کرده

 

بهترین ترکیب گوشت چرخ کرده

زمان خرید گوشت چرخ کرده، آن را می توان با ترکیبات گوناگونی چرخ کرد. گوشت چرخ کرده می تواند ترکیبی از گوشت گوساله و گوسفند و یا گوشت و مرغ و دیگر ترکیب ها باشد. هر کدام از این ترکیب ها از نظر مزه و مقدار چرب بودن با هم فرق دارند و به همین علت برای هر غذایی بهتر است از مناسب ترین ترکیب گوشت چرخ کرده استفاده کرد. ما در این جا چند نمونه ترکیب های گوشت چرخ کرده را برایتان آورده ایم. همراه ما باشید.

ترکیب گوشت چرخ کرده گوساله و گوسفندی 

گوشت گوساله زمانی که با قسمت های چرب گوشت گوسفندی ترکیب شود برای چرخ کردن مناسب می باشد. دلیل آن این است که گوشت گوساله گوشتی است که بافت چربی زیادی ندارد، پس موقعی که با قسمت چرب گوشت گوسفند ترکیب شود چربی اش تامین می شود. قلوه گاه و دم سینه، بهترین قسمت های گوشت گوساله و گوسفند برای چرخ کردن می باشند چون سفت هستند چرخ کرده ی این دو گوشت برای تهیه ی کباب کوبیده مناسب است.  

 

برای چرخ کردن بهتر است 55 درصد گوشت گوساله و 45 درصد گوسفندی را با هم ترکیب کنید. یعنی بهتر است که از هر 100 گرم گوشت چرخ کرده، 45 کیلوگرم گوشت قلوه گاه گوسفند و 55 کیلو گوشت قلوه گاه گوساله با هم ترکیب شوند. گوشت چرخ کرده محصولی است که به سرعت فاسد می شود و اگر فاسد شد استفاده از آن خطرناک است. بنابراین حتما در زمان معلوم شده از آن استفاده کنید.

 

بهترین ترکیب گوشت چرخ کرده,مناسب ترین ترکیب گوشت چرخ کرده,بهترین ترکیب گوشت چرخ کرده انواع گوشت

بهترین ترکیب گوشت چرخ کرده

 

ترکیب گوساله و بوقلمون

می دانید که پخت غذاها در سلامت ما اثر زیادی دارند. می توانید گوشت گوساله را که طبعی سرد دارد با گوشت بوقلمون که گرم و مرطوب است ترکیب کنید. برای این کار نسبت ۶۰ به ۴۰ را در نظر بگیرید. مثلا در یک کیلو گرم گوشت چرخ کرده، ۶۰۰ گرم ران گوساله و ۴۰۰ گرم سینه بوقلمون بریزید.

 

ترکیب گوشت چرخ کرده با مرغ

اغلب بعضی از رستوران ها برای کم کردن قیمت نهایی کوبیده های خود، از مقداری گوشت مرغ در ترکیب گوشت استفاده می کنند. البته این کار سبب لطیف تر شدن بافت و بالاتر رفتن چسبندگی هم می شود. برای این منظور ۷۰۰ گرم گوشت سردست گوسفندی را با ۳۰۰ گرم گوشت سینه مرغ چرخ کرده و ۳۰۰ گرم هم تفاله پیاز به آن اضافه می کنند.

 

ولی برای تهیه کوبیده مرغ، بایستی ۶۰۰ گرم ران مرغ، ۳۰۰ گرم سینه مرغ و ۱۰۰ گرم دنبه گوسفندی را با ۲۰۰ گرم تفاله پیاز مخلوط کنید و به یک ترکیب عالی برای کوبیده مرغ برسید.

 

بهترین ترکیب گوشت چرخ کرده,مناسب ترین ترکیب گوشت چرخ کرده,بهترین ترکیب گوشت چرخ کرده برای غذاهای مختلف

بهترین ترکیب گوشت چرخ کرده انواع گوشت

 

ترکیب گوشت چرخ کرده با سویا

اضافه کردن سویا به گوشت می تواند اهداف زیادی داشته باشد؛ به طور مثال کم کردن هزینه نهایی، استفاده کمتر از گوشت قرمز یا کم کردن کلسترول به وجود آمده از مصرف گوشت قرمز و همینطور جلوگیری از آب رفتن گوشت همبرگرها و کتکت ها.

 

برای همین برای ترکیب کردن گوشت با سویا، برای هر یک کیلوگرم گوشت سردست گوساله یا گوسفندی، احتیاج است ۳۰۰ گرم سویا را به مدت ۳ ساعت بخیسانید و آنگاه آبکش نموده و با گوشت قرمز یکبار چرخ کنید.

 

ترکیب گوشت چرخ کرده برای پلو و کتلت

بهترین نسبت ترکیب این دو گوشت برای چرخ کردن، 55 درصد (گوساله) به 45 درصد (گوسفندی) است؛ یعنی بهتر است از هر 1 کیلوگرم گوشت چرخ کرده، 550 گرم گوشت ران گوساله با 450 کیلوگرم گوشت قلوه گاه گوسفندی مخلوط شود. این ترکیب چربی و لطافت استانداردی به گوشت شما خواهد داد.

 

بهترین ترکیب گوشت چرخ کرده,مناسب ترین ترکیب گوشت چرخ کرده,ترکیب گوشت چرخ کرده برای انواع غذا

بهترین ترکیب گوشت چرخ کرده برای غذاهای مختلف

 

ترکیب کوبیده مرغ

کوبیده مرغ را قرار نیست فقط با مرغ درست کنید! برای این منظور ترکیب ۶۰ به ۱۰ و ۱۰ و ۲۰ را در نظر داشته باشید. به این شکل که برای یک کیلوگرم گوشت مرغ چرخ کرده، ۶۰۰ گرم ران مرغ را با ۳۰۰ گرم سینه مرغ و ۱۰۰ گرم دنبه گوسفندی ترکیب کنید. همان ۲۰۰ گرم تفاله پیاز، برای این کباب نیز کافی است.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------