علل روشن نشدن جاروبرقیروشن نشدن جارو برقی,علت روشن نشدن جاروبرقی,علت روشن نشدن جاروبرقی و خاموشی ناگهانی آن

روشن نشدن جارو برقی

 

علت روشن نشدن جاروبرقی چیست؟

جاروبرقی یکی از مهمترین وسایل برقی است که در اکثر خانه ها وجود دارد که خراب شدن آن مشکلات بسیاری را برای افراد به وجود می آورد. حتما برای شما نیز اتفاق افتاده که هنگام استفاده از جاروبرقی، روشن نشود و یا یکباره از کار می افتد. هر چند بیشتر ما تصور می کنیم که علت اصلی این مسئله سوختن موتور جاروبرقی است اما خیلی وقتها این موضوع نمی تواند علت خرابی جاروبرقی و دلیل روشن نشدن آن باشد.

در این مقاله ما به مشکلاتی که امکان دارد برای جاروبرقی پیش بیاید و روشن نشود می پردازیم تا در صورتیکه شما نیز قدری از جاروبرقی سر در می آورید در تشخیص اشکال جاروبرقی به شما کمک گردد.

 

برخی از علل روشن نشدن جاروبرقی 

- گرم شدن بیش از اندازه جاروبرقی

- گرفتگی شیلنگ جاروبرقی

- پر شدن کیسه ی جاروبرقی

- خرابی کلید روشن و خاموش جاروبرقی

- خرابی موتور جاروبرقی

- کثیف بودن فیلتر های جاروبرقی

- خراب شدن سیم جمع کن

 

روشن نشدن جارو برقی,علت روشن نشدن جاروبرقی,دلایل روشن نشدن جاروبرقی

علت روشن نشدن جاروبرقی

 

گرم شدن بیش از اندازه جاروبرقی

بعضی وقتها امکان دارد از دستگاه خیلی استفاده کرده باشید و یا دستگاه شما برای مدت طولانی روشن بوده باشد، در این صورت امکان دارد که به علت گرمای بالای دستگاه، جاروبرقی روشن نشود. در این صورت باید به دستگاه استراحت بدهید و برای مدت زمان طولانی بگذارید دستگاه به طور کامل خنک شود، پس از خنک شدن کامل جاروبرقی، به احتمال زیاد مشکل دستگاه حل می شود و دستگاه به آسانی روشن می شود، ولی چنانچه با انجام این کارها باز هم دستگاه شما روشن نشد، احتمالا اشکال از جای دیگریست و شما باید جهت بررسی دستگاه، آن را نزد یک تعمیر کار متخصص ببرید.

 

گرفتگی شیلنگ جاروبرقی

بعضی اوقات امکان دارد دلیل روشن نشدن جاروبرقی، به علت مسدود شدن شیلنگ و یا فیلتر ها باشد، اگر شیلنگ جاروبرقی مسدود باشد، امکان دارد جاروبرقی روشن نشود. پس باید بررسی کنید تا هر نوع مانع احتمالی را از بین ببرید. برای این کار بهتر است بدون نصب کردن شیلنگ جاروبرقی را روشن کنید تا اطمینان پیدا کنید که مشکل از این بخش است یا نه، اگر شیلنگ مشکل داشته باشد و یا گرفته باشد می توانید گرفتگی را رفع کنید و یا شیلنگ را کاملا عوض کنید. در صورت برطرف شدن انسداد، احتمالا مشکل جاروبرقی رفع می شود، اگر مهارت خاصی در تعمیر یا بررسی جاروبرقی ندارید، به هیچ وجه مبادرت به تعمیر دستگاه نکنید، چون امکان دارد صدمه جدی به دستگاه وارد کنید.

 

روشن نشدن جارو برقی,علت روشن نشدن جاروبرقی,علت روشن نشدن جاروبرقی و نحوه رفع این ایراد

علت روشن نشدن جاروبرقی و خاموشی ناگهانی آن

 

پر شدن کیسه ی جاروبرقی

همینطور یکی دیگر از علل روشن نشدن جاروبرقی، پر بودن کیسه ی جاروبرقی می باشد. برطرف شدن این مشکل خیلی راحت است، برای برطرف کردن این مشکل باید کیسه ی جاروبرقی را خالی و یا عوض کنید. با همین کار، خیلی راحت مشکل جاروبرقی شما برطرف می گردد. گاهی نیز مشکل به خاطر گرفتن لوله ایجاد شده است که با رفع گرفتگی لوله جاروبرقی مشکل برطرف می شود.

 

خرابی کلید خاموش و روشن جاروبرقی

کلید خاموش و روشن کردن در جاروبرقی، می تواند به تدریج خراب شود و در نتیجه احتیاج به عوض کردن داشته باشد. کلید خاموش و روشن یا همان کلید استارت، در جاروبرقی های گوناگون، فرق دارد. اگر کلید استارت جاروبرقی شما خراب شود، باید این قطعه به وسیله تکنسین تعمیرات جاروبرقی تعمیر و یا عوض شود، تا پس از تعمیر، شما بتوانید به آسانی از جاروبرقی تان استفاده کنید.

 

روشن نشدن جارو برقی,علت روشن نشدن جاروبرقی,دلایل روشن نشدن جاروبرقی

علت روشن نشدن جاروبرقی چیست

 

خرابی موتور جاروبرقی

چنانچه موتور جاروبرقی شما خراب شود، جاروبرقی اصلا روشن نمی شود. در حقیقت جاروبرقی شما به طور کامل بدون استفاده می شود. موتور جاروبرقی شما، می تواند به علل گوناگونی مانند، انسداد فیلتر ها، استفاده ی بیش از اندازه، آب رفتن داخل جاروبرقی و  یا پر شدن کیسه ی جاروبرقی خراب گردد. اگر موتور جاروبرقی بسوزد، باید آن را تعویض کنید، همین طور در صورتی که موتور جاروبرقی شما بسوزد، باید هزینه ی بالایی را برای عوض کردن آن پرداخت کنید. در این صورت این شما هستید، که تصمیم می گیرید که موتور جاروبرقی را تعویض کنید و یا این که یک جاروبرقی دیگر بخرید.

 

کثیف بودن فیلتر های جاروبرقی

یکی دیگر از دلایل روشن نشدن جاروبرقی، می تواند به علت کثیف بودن فیلتر ها باشد. اگر فیلتر ها کثیف شوند، باید آن ها را به صورت کامل تمیز کنید، برای این کار می توانید از مخلوط جوش شیرین و آب استفاده کنید. اگر فیلتر ها خیلی کثیف باشند، می توانید آن ها را عوض کنید تا اشکال رفع گردد.

 

روشن نشدن جارو برقی,علت روشن نشدن جاروبرقی,علت روشن نشدن جاروبرقی و خاموشی ناگهانی آن

علت روشن نشدن جاروبرقی و نحوه رفع این ایراد

 

خراب شدن سیم جمع کن

خراب شدن سیم جمع کن نیز یکی دیگر از علل تعمیر جاروبرقی می باشد. چون اگر شاخک های سیم جمع کن به حلقه گردان وصل نشوند از جریان برق به موتور دستگاه پیشگیری می کند و همین کار سبب می گردد که جاروبرقی شما روشن نشود.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------