کارهای اشتباه در محل کارهمه دوست دارند در محل کار پیشرفت کنند و مورد توجه کارفرما قرار بگیرند. طبق قوانین روانشناسی بسیاری از حرکات و حالت های بدن به اندازه عملکردها و فعالیت های شما در محیط کار اهمیت دارند. در این مقاله گفته می شود که چگونه با زبان بدن درست در محل کار پیشرفت کنیم. اشتباهاتی در زبان بدن وجود دارد که جلوی پیشرفت شما در محل کار را می گیرد. در ادامه با این اشتباهات آشنا شویم.

 

بیش از حد راحت نشستن

همه ما دوست داریم وقتی در خانه هستیم راحت روی مبل جلوی تلویزیون لم بدهیم اما خیلی ها محیط کار را با محیط خانه اشتباه می گیرند و بیش از حد راحت پشت میز می نشینند. این کار نه تنها برای کمر مضر است بلکه برای شخصیت تان نیز خوب نیست و تصویرتان را نزد دیگران خراب می کند. با این طرز نشستن دیگران تصور می کنند کاری که انجام می دهید برای تان مهم نیست چون مثل آدم های تنبل بیش از حد راحت نشسته اید. کارفرما از حالت نشستن شما می تواند تشخیص دهد که تا چه اندازه به کارتان اهمیت می دهید.

 

کارفرما از حالت نشستن شما می تواند تشخیص دهد که تا چه اندازه به کارتان اهمیت می دهید

 

چرخاندن چشم ها

این حالت نوعی بی ادبی به حساب می آید. شاید دوستان تان متوجه منظور شما بشوند اما همکاران آن را بی احترامی و توهین به حساب می آورند چون آدم ها زمانی چشم هایشان را می چرخانند که می خواهند به فردی که کار احمقانه ای انجام داده یا حرف احمقانه ای زده است اشاره کنند.

 

چرخاندن چشم ها در محل کار نوعی بی ادبی به حساب می آید

 

تهاجم به فضای شخصی دیگران

هر چقدر هم با کارفرما یا همکارتان صمیمی باشید تهاجم به فضای شخصی او کار مودبانه ای نیست چون احساس تهدید، نا آرامی و پریشانی به او می دهید. به همین دلیل باید همیشه فاصله لازم را با دیگران رعایت کنید. این فاصله بین ۱ الی ۲ متر است.

 

باید همیشه فاصله لازم را با دیگران رعایت کنید

 

بی صدا وارد دفتر شدن

وقتی دزدکی و بدون سلام وارد دفتر کار می شوید دیگران این کار شما را غرور و خودبینی تصور می کنند. پس هنگام وارد شدن با دیگران حتی با یک لبخند یا با یک سر تکان دادن احوالپرسی کنید.

 

هنگام وارد شدن با دیگران حتی با یک لبخند یا با یک سر تکان دادن احوالپرسی کنید

 

ابراز خستگی و کسل شدگی

همه ما در محل کار خسته می شویم مخصوصا اگر روحیه خوبی هم نداشته باشیم. احساس تان هر چه که هست در محل کار بروز ندهید چون ممکن است کارفرما به این فکر بیفتد که آدم بشاش تر و فعال تری را جایگزین شما کند. پس آه و ناله کردن را کنار بگذارید و حال و هوا را با کمک کردن به همکارتان عوض کنید. این کار برای ترفیع در محل کار کافی است.

 

احساس تان هر چه که هست در محل کار بروز ندهید

 

خود را از دیگران جدا کردن

همه ما وقتی وارد یک محل کار جدید می شویم خجالت می کشیم. اما اگر با شرکت نکردن در فعالیت های گروهی خودتان را از دیگران جدا کنید یا همیشه نهار تنها بخورید یعنی نمی خواهید رابطه دوستانه با آن ها برقرار کنید و آدم غیردوستانه، بی علاقه و منزوی هستید. هر چقدر هم سخت باشد باید از محدوده امن خود بیرون بیایید و با همکارانتان صمیمی تر شوید.

 

باید از محدوده امن خود بیرون بیایید و با همکارانتان صمیمی تر شوید

 

تکیه دادن به اشیاء دور و بر

زبان بدن شما اطلاعات زیادی درباره شخصیت تان به اطرافیان می دهد. نحوه ایستادن شما قدرت و ضعف شما را نشان می دهد. اگر صاف بایستید آدم قوی و با اعتماد به نفس نشان می دهید اما اگر به میز، دیوار یا هر چیز دیگری تکیه بدهید ضعیف بودنتان را نشان می دهید.

 

نحوه ایستادن شما قدرت و ضعف شما را نشان می دهد

 

دائما عقب بردن دست ها

همکاران تان به دست های شما دقت می کنند. حرکات دست ها به اندازه کلماتی که به زبان می آوریم در روابط مان موثر است. اگر هنگام صحبت کردن دست ها را عقب ببرید طرف مقابل به شما به چشم یک شخص قابل اعتماد نگاه نمی کند. پس بهتری است دست ها هنگام صحبت کردن باز باشد.

 

حرکات دست ها به اندازه کلماتی که به زبان می آوریم در روابط مان موثر است

 

دائم چک کردن ساعت

چک کردن ساعت و موبایل هنگام صحبت با کارفرما یا همکار و یا دوست بی احترامی است. اگر طرف مقابلتان هنگام صحبت دائم موبایلش را چک کند چه فکری می کنید؟ احساس می کنید خسته شده است و می خواهد هر چه زودتر فرار کند. پس هنگام صحبت با دیگران ساعت و موبایل را کنار بگذارید و اگر عجله دارید به جای نگاه کردن به ساعت به او بگویید کار مهمی دارید و باید جلسه را ترک کنید.

 

اگر متوجه اشتباهات تان در محیط کار شده اید هر چه زودتر آن ها را رفع کنید تا زودتر به پیشرفت شغلی برسید.

 

چک کردن ساعت و موبایل هنگام صحبت با کارفرما یا همکار و یا دوست بی احترامی است

 

منبع : bedunim.ir

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب خانه داری(شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای زندگی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------