آشنایی با بندر باستانی پرین ، جاذبه گردشگری ترکیهبندر باستانی پرین کجاست , تاریخچه بندر باستانی پرین , پرین در کوش آداسی

بندر باستانی پرین در جزیره ی کوش آداسی کشور ترکیه قرار دارد

 

هر آنچه باید از شهر باستانی پرین در کوش آداسی بدانید؟ 

بندر پرین، یکی از شهر های باستانی بسیار معروف واقع در کشور ترکیه است. این شهر باستانی، سالانه میزبان گردشگران بسیار زیادی از سایر نقاط جهان است.

برای گردشگران ایرانی، بندر پرین یکی از بهترین مقصد هایی است که می توان در ترکیه مشاهده کرد. این بندر، در جزیره ای به نام کوش آداسی قرار دارد. کوش آداسی دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است، اما بندر باستانی پرین، به نوعی بهترین آثار باستانی است که می توان در این جزیره پیدا کرد. در ادامه مطلب به بررسی این بندر تاریخی می پردازیم.

 

بندر باستانی پرین , شهر باستانی پرین , بندر هلنیستیک پرین

فاصله ی بندر پرین تا مرکز کوش آداسی 40 کلیومتر است

 

بندر باستانی پرین در کجا قرار دارد؟

همانطور که پیش تر گفته شد، این بندر، در کشور ترکیه واقع شده است. بندر پرین در جزیره ای به نام کوش آداسی، واقع در آیدین قرار دارد.

فاصله این بندر تا شهر آیدین ترکیه، حدود 70 کیلومتر، و همچنین فاصله اش با مرکز کوش آداسی، حدود 40 کیلومتر می باشد.

 

جزیره کوش آداسی، دارای جاذبه های فراوانی می باشد که بندر باستانی پرین، در واقع یکی از این جاذبه های تاریخی به حساب می آید. به این ترتیب افرادی که برای دیدن بندر باستانی پرین، به جزیره کوش آداسی می روند، می توانند از دیگر مکان های دیدنی این جزیره نیز دیدن کنند.

 

جزیره کوش آداسی، به دلیل داشتن سواحل بسیار زیبا نیز، مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. گردشگران ایرانی نیز، سواحل جزیره کوش آداسی را به عنوان مقصد نوروزی خود انتخاب می کنند.

 

مکان قرار گیری بندر باستانی هلنیستیک پرین، در منطقه ای کوهستانی واقع در جزیره کوش آداسی است. کوه هایی که در مکان این بندر قرار دارند، باعث می شوند که منظره زیبایی برای تصویر برداری به وجود بیاید. از این رو، بسیاری از عکاسان حرفه ای، حد اقل یک بار از بندر باستانی پرین دیدن کرده اند، و عکس های بسیار زیبایی را از این اثر باستانی، ثبت کردند.

 

بندر باستانی پرین , شهر باستانی پرین , بندر هلنیستیک پرین

بندر پرین در گذشته محل تجارت تاجران بوده است

 

بندر هلنیستیک پرین در دوران باستان

بندر باستانی هلنیستیک پرین، در گذشته به عنوان یک محل تجارتی مورد استفاده قرار می گرفت؛ و تجارت های متعددی در آن صورت می گرفت. این بندر، یکی از مهمترین بندر های تجاری به شمار می رفت.

با وجود اینکه بندر باستانی پرین، ابهت بسیار زیادی داشت و به عنوان شهری شناخته می شد که همیشه پا بر جا خواهد ماند، اما گذر زمان نشان داد که شهر های بزرگ و مهم هم می توانند از بین بروند.

 

با خشک شدن رودخانه مایندر، بندر بزرگ هلنیستیک پرین، با آن همه ابهت و شکوه خود، به گل نشست و سقوطی را تجربه کرد که برگشتی در آن وجود نداشت. سقوط بندر پرین، مدتی باعث سقوط تجارت در آن منطقه نیز شد.

 

بندر باستانی پرین کجاست , تاریخچه بندر باستانی پرین , پرین در کوش آداسی

از جمله ویرانه های باقی مانده از بندر پرین بعد ار به گل نشستن ان معبد آتنا است

 

مکان های باستانی که در بندر باستانی پرین قرار دارند

از جمله ویرانه های معروفی که در بندر باستانی پرین واقع شده است، معبد آتنا است. آتنا یکی از خدایان یونان باستان است. آتنا به عنوان خدای خرد و جنگاوری شناخته می شد. معبد آتنا، بنایی بود که برای ادای احترام به آتنا بنا شد. این معبد، همچنین در بالاترین نقطه شهر پرین واقع شده است و گردشگران زیادی را در طول سال جذب می کند.

 

در این بندر، یک آمفی تئاتر نیز وجود دارد که گردشگران بسیاری، با هدف دیدن کردن از این آمفی تئاتر، وارد بندر باستانی پرین می شوند. ظرفیت این آمفی تئاتر، به شش هزار و پانصد نفر می رسید، که در دوران باستان تعداد بسیار زیادی بود. اکنون از این آمفی تئاتر، بیش از یک ویرانه باقی نمانده است.

 

بندر هلنیستیک پرین , مکان های باستانی بندر باستانی پرین , عکس های بندر باستانی پرین

در دوران باستان بندر پرین سالن آمفی تئاتر داشته است

 

جاذبه های گردشگری که در نزدیکی بندر باستانی پرین قرار دارند

جزیره کوش آداسی، به عنوان یکی از بهترین مقصد های گردشگری ترکیه محسوب می شود. بندر باستانی پرین، یکی از بهترین آثار های تاریخی موجود در این جزیره است، اما تنها آثار تاریخی و گردشگری آن به حساب نمی آید. 

 

اگر قصد سفر به ترکیه و جزیره کوش آداسی را دارید، علاوه بر اینکه ما به شما پیشنهاد می کنیم که  بندر باستانی پرین دیدن کنید، به شما توصیه می کنیم که به مکان های دیدنی دیگر این جزیره هم سری بزنید.

در ادامه مطلب، برخی از جاذبه های گردشگری نزدیک به بندر باستانی پرین را به شما معرفی خواهیم کرد، که می توانید پس از دیدن بندر باستانی پرین، از آنها نیز دیدن کنید.

 

معبد آپولو

معبد آپولو، یکی از معبد های باستانی واقع در نزدیکی بندر پرین است. بر اساس داستان هایی که مردم محلی و باستان شناسان می گویند، معبد آپولو توسط یک چوپان ساخته شده است. این چوپان با آپولو، خدای نور در یونان باستان، ارتباط نزدیکی داشته است.

 

آپولو، به دوست چوپان خود، مهمترین توانایی خود را می آموزد؛ آپولو می توانست که به وسیله نور حقیقت، آینده را ببیند و آن را پیش بینی کند. چوپان برای جبران کاری که آپولو در حق او انجام داد، معبدی به نام آپولو ساخت، که امروزه به عنوان یکی از مهمترین آثار تاریخی به جا مانده در جهان شناخته می شود.

معبد آپولو در دیدیما قرار دارد. دیدیما یکی از مراکز مهم مذهبی هالنیستی بوده است.

 

بندر باستانی متلیوس

بندر پرین، تنها بندر باستانی موجود در جزیره کوش آداسی نیست. شهر باستانی متلیوس به عنوان یکی از مهمترین آثار تاریخی شناخته می شود که در نزدیکی بندر پرین قرار دارد.

برخلاف بندر باستانی پرین که به گل نشست، بندر متلیوس پا بر جا ماند و پیشرفت های بزرگی کرد، تا جایی که این شهر نیز در قرن 14 میلادی از بین رفت. جالب است بدانید که بندر متلیوس نیز دارای یک سالن آمفی تئاتر بوده است. این سالن آمفی تئاتر با ظرفیت بالایی که داشت، می تواند نشان دهنده عظمت این شهر باستانی باشد.

 

آدرس بندر باستانی پرین , بندر باستانی پرین , شهر باستانی پرین

بندر باستانی متلیوس

 

سخن پایانی

آثار باستانی موجود در جای جای جهان، هدیه ای از گذشته هستند، که به ما درس هایی را آموختند که هیچگاه فراموش نخواهند شد. انسان با مشاهده این آثار تاریخی به جا مانده، به احساس خوبی دست پیدا می کند و حتی در تلاش است که این آثار را، به نحو احسن حفظ کند.

شما نیز هنگام دیدن مکان های تاریخی مانند بندر باستانی پرین، تلاش کنید که هیچ لطمه ای به آن وارد نکنید، و در حفاظت از آنها کوشا باشید.

 

گرداوری: بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------