موزه بریتانیا اولین موزه عمومی ملی جهان موزه ی بریتانیا, تصاویری از موزه ی بریتانیا, آشنایی با موزه ی بریتانیا

موزه ی بریتانیا در انگلیس

 

معرفی موزه بریتانیا

موزه بریتانیا در سال 1753 در انگلیس، تاسیس شد و در سال 1759 درهای خود را باز کرد. این اولین موزه ملی بود که تمام زمینه های دانش بشری را در بر می گرفت، برای بازدید کنندگان از سراسر جهان باز است.

آرمان ها و ارزش های روشنگری - بررسی دقیق همه فرضیات ، بحث آزاد ، تحقیقات علمی ، پیشرفت و تحمل - موزه را از زمان تاسیس تاکنون مشخص کرده است.

 

موزه با کنجکاوی سیری ناپذیری برای جهان، اعتقاد عمیق به اشیاء به عنوان شاهدان قابل اعتماد و اسناد تاریخ بشریت، تحقیقات صحیح، و همچنین تمایل به گسترش و اشتراک دانش است.

 

موزه ی بریتانیا اولین موزه عمومی ملی جهان

موزه بریتانیا (به انگلیسی: British Museum) یکی از عظیم ترین و غنی ترین موزه های جهان در انگلیس است که بیش از ۷ میلیون گنجینه و آثار باستانی از بسیاری از فرهنگ ها، قوم ها و کشورهای جهان را از دوران پیش از تاریخ تا زمان حال را در خود جای داده است. موزه بریتانیا در سال 1753 میلادی و با مجموعه اهدایی از هنس اسلون طبیعی دان انگلیسی، شامل دست نوشته ها، کتاب های قدیمی و آثار باستانی گردآوری شده از برخی مستعمرات وقت بریتانیا رسماً تأسیس شد.

 

بازدید از موزه بریتانیا، مجانی است و پولی بابت بلیط یا ورودی دریافت نمی شود. اما در برخی نمایشگاه های ویژه، برای برخی از آثار ویژه و تخصصی که از دیگر موزه های معتبر جهان به امانت گرفته می شوند، بازدید به صورت مجانی نخواهد بود و پولی بابت بازدید از برخی نمایشگاه های موقتی که به صورت امانتی گردآوری شده اند، دریافت می شود.

 

هم اکنون نیل مک گرگور، مدیر موزه بریتانیا است.

 

معماری موزه ی بریتانیا, درباره ی موزه ی بریتانیا, درمورد موزه ی بریتانیا

عکس هوایی از موزه ی بریتانیا

 

موزه بریتانیا در گردهم آوردن فرهنگ های جهان، قاره ها و اقیانوس ها در زیر یک سقف بی نظیر است. هیچ موزه دیگری مسئول مجموعه هایی با همان عمق و وسعت، زیبایی و اهمیت نیست.

 

هشت میلیون شی موزه ی بریتانیا، این امکان را به ما می دهد تا تنوع خارق العاده فرهنگ های انسانی، از جوامع کوچک گرفته تا امپراطوری های وسیع را کشف کنیم، اشکال و اصطلاحات مختلفی را که بشر به هر جنبه از زندگی داده است کشف کنیم و بفهمیم که چقدر به هم پیوند خورده اند.

 

بنای موزه ی بریتانیا به سبک یونانی در قلب دانشگاه انگلیس در بلومزبری لندن قرار دارد.

 

با چهار بال عظیم، 43 ستون الهام گرفته از معبد یونان، معماری سنتوری (مثلث بالای درگاه) و پله های عظیم، مطمئناً آن چیزی نیست که انتظار دارید در مرکز لندن ببینید.

 

عظمت آن برای انعکاس همه "اشیاء شگفت انگیز واقع شده در داخل موزه" توسط معمار سر رابرت اسمیرک در سال 1823 طراحی شده است. این الگو از معماری کلاسیک یونان تقلید کرد - سبکی که از دهه 1750 که اروپای غربی "یونان باستان" را دوباره کشف کرد - محبوبیت بیشتری پیدا کرد.

 

این ساختمان در سال 1852 با استفاده از آخرین فناوری: کف های بتونی، اسکلت چدنی پر شده با آجرهای لندن و سنگ پورتلند در لایه جلوی ساختمان به اتمام رسید.

 

در سال 1853، ساختمان چهار ضلعی موفق به کسب مدال طلای موسسه سلطنتی معماران انگلیس شد.

 

از آن زمان، تحولات جدیدتر شامل اتاق مطالعه گرد با سقف گنبدی آن و نورمن فاستر دادگاه بزرگ طراحی شده است که در سال 2000 افتتاح شد.

 

از آن زمان، تحولات اخیر شامل اتاق مطالعه گرد با سقف گنبدی آن، دادگاه بزرگ و که توسط نورمن فاستر طراحی شده است که در سال 2000 افتتاح شد. 

 

آثار موزه بریتانیا, ساختمان موزه بریتانیا, تصاویری از موزه بریتانیا

سالن موزه ی بریتانیا

 

کتابخانه پادشاه

کتابخانه پادشاه (اکنون گالری روشنگری) برای نگهداری مجموعه پادشاه جورج سوم ساخته شد که شامل بیش از 65000 کتاب بود و توسط فرزندش جورج چهارم در سال 1823 به ملت اهدا شد.

 

این گالری اولین بال چهار ضلعی موزه جدید بود این ساختمان در مقیاس بزرگی ساخته می شود: این اتاق 91 متر (300 فوت) طول ، 12 متر (41 فوت) بلند و 9 متر (30 فوت) عرض دارد و ابعاد بزرگ آن نیاز به یک رویکرد پیشگامانه در ساخت و ساز، با استفاده از تیرهای چدن برای حمایت از سقف تزئین شده دارد.

 

این اتاق در سال 1831 به اتمام رسید و برای بازرسی باز شد ، اما از آنجا که در ابتدا قصد استفاده از آن توسط عموم مردم نبود، مجدداً بسته شد. دسترسی به افراد ممتاز، فقط با بلیط، تا سال 1851 انجام شد، زمانی که برای مدت کوتاهی در تور دایره ای از مناطق غیر عمومی موزه قرار گرفت، همزمان با نمایشگاه بزرگ که در آن زمان برگزار می شد. تا سال 1857 که اتاق به طور کامل به روی بازدیدکنندگان موزه باز شد و پس از آن محل برگزاری نمایشگاه های موزه بود.

 

در سال 1997، با افتتاح کتابخانه بریتانیا در سنت پانکراس در لندن، کتاب ها به ساختمان جدید کتابخانه منتقل شدند. کتاب هایی که در حال حاضر آراسته قفسه ها هستند؛ از مجموعه کتابخانه مجلس عوام (وست مینستر) به صورت امانت تهیه شده اند.

 

سالن های موزه ی بریتانیا, مکان موزه ی بریتانیا, سبک معماری موزه ی بریتانیا

کتابخانه ی پادشاه موزه ی بریتانیا

 

ترمیم موزه بریتانیا

با خالی بودن اتاق، می توان کار ترمیم دقیق را آغاز کرد. با هدف بازگرداندن اتاق به طرح اصلی دهه 1820، کار در سال 2000 آغاز شد و در سال 2003، به مناسبت 250 سالگی موزه، به پایان رسید.

 

تعمیرات کف بلوط و چوب ماهون انجام شد و بالکن اطراف اتاق دوباره طلاکاری شد. صدها متر مربع از گچ بری های آراسته تمیز شد و تزئینات اولیه زرد و طلایی باز گردانده شد.

 

دویست کیلومتر سیم کشی امکان نصب یک سیستم روشنایی ظریف را فراهم می کند، که تکمیل کننده طرح رنگ تازه بازسازی شده است.

 

با احیای مجدد اتاق به شکوه سابق، سپس با استفاده از هزاران شی از مجموعه موزه، برای برگزاری یک نمایشگاه بزرگ دائمی استفاده شد. هدف از نمایش جدید نشان دادن این بود که چگونه مردم در عصر روشنگری درک دنیای خود را آغاز کرده اند.

 

در سال 2004 ، کتابخانه کینگ (پادشاه)، که اکنون به گالری روشنگری تغییر نام داده است، به دلیل کیفیت مرمت و ارزش نمایش آن در تاریخ روشنگری، جایزه حفاظت از املاک تاج را از موسسه سلطنتی معماران انگلیس به دست آورد.

 

مرمت اتاق و تبدیل آن به نمایشگاهی در مورد تاریخ روشنگری و مجموعه های اولیه خود موزه، موسسه سلطنتی معماران انگلیس، آن را در شکوه کامل خود به عنوان یکی از بهترین اتاق های لندن اعلام کرده است.

 

مکان موزه ی بریتانیا, سبک معماری موزه ی بریتانیا, موزه ی بریتانیا کجاست

گالری روشنگری موزه ی بریتانیا

 

ورودی جنوبی و صحن موزه بریتانیا

چندین طرح توسط مددجویان برای ورودی جنوبی (اصلی) موزه در نظر گرفته شد. این آخرین بال چهار گوشه موزه بود که ساخته شد و ساخت آن شروع نشد تا اینکه اولین ساختمان موزه، خانه مونتاگو، که در همان مکان بود، تخریب شد.

 

این ساختمان به سبک کلاسیک طراحی شده است، همانطور که در آن زمان مد بود، بال های شرقی و غربی برای یک اهداف داخلی تر، برای اسکان برخی از کارمندان ارشد موزه ساخته شده اند. ابعاد کل جلوی ورودی جنوبی موزه 112.7 متر (370 فوت) و ستون ها 13.7 متر (45 فوت) ارتفاع دارند.

 

چندین طرح نیز برای جلوی صحن در نظر گرفته شده است: یکی شامل یک واگن نیمه دایره ای منحنی که در اطراف جلوی رواق قرار دارد و دیگری طاق نمای بزرگ مرکزی که با سنگ تزئین شده است. در پایان، یک طراحی ساده تر انتخاب شد. دو قسمت چمن از جلو داشت که با لامپ های کره ای (گرد) تکی که با گاز کار می کردند، که بعداً با برق تبدیل شدند و در دهه 1880 به صورت سه کره در آمدند.

 

این دروازه ها که هر کدام 5 تن وزن داشتند و در اصل با استفاده از یک بادگیر کار می کردند، در بالای یک گذرگاه زیرزمینی نصب شده بودند و به ماشین آلات روغن کاری و نگهداری دسترسی داشتند. نرده ها در پایه های گرانیت تنظیم شده و در ابتدا با رنگ برنز رنگ آمیزی شده بودند - اکنون آنها با رنگ "سبز لجنی" رنگ آمیزی شده اند. 

 

سالن های موزه ی بریتانیا, مکان موزه ی بریتانیا, سبک معماری موزه ی بریتانیا

ورودی جنوبی موزه بریتانیا

 

معماری سنتوری موزه بریتانیا

مطابق با طراحی کلاسیک موزه، یک ویژگی معماری معروف به سنتوری (سه گوش بالای درگاه) در بالای ستون ها گنجانده شده بود.

 

سر ریچارد وستماكوت مأموریت یافت مجسمه تمپانوم را بسازد، فضای مثلثی فرو رفته در مركز سنتوری قرار دارد و طراحی وی نشان دهنده "پیشرفت تمدن" بود.

 

با شروع از سمت چپ، این خلقت انسان را نشان می دهد ، همانطور كه ​​در جهل و نادانی خود ، از صخره بیرون می آید. سپس با فرشته دین ملاقات می کند و مهارتهای اساسی زندگی ، مانند کشت زمین و اهلی کردن حیوانات را می آموزد. سپس انسان دانش و درک خود را گسترش می دهد، و هشت چهره بعدی نمایانگر یادگیری او در زمینه های معماری و مجسمه سازی، نقاشی و علوم، هندسه و نمایش، موسیقی و شعر است که سرانجام به عنوان یک انسان تحصیل کرده ظاهر می شود.

 

پایه در ابتدا با پس زمینه آبی رنگ آمیزی شده بود.

 

داخل معماری سنتوری که هشت مرحله از بشر را در ورودی خیابان بزرگ راسل موزه بریتانیا نشان می دهد.

 

درمورد موزه ی بریتانیا, آثار موزه ی بریتانیا, سالن های موزه ی بریتانیا

معماری سنتوری موزه ی بریتانیا

 

سالن وستون موزه بریتانیا

سالن وستون توسط سیدنی اسمیرک طراحی شد که در سال 1845 مسئولیت برادر خود، سر رابرت اسمیرک را بر عهده گرفت.

 

نقوش و رنگ های موجود در سقف تالار وستون از ساختمان های کلاسیک یونان قرض گرفته شده است که باید تزئینات زیبایی داشته باشند.

 

لامپ های برقی موجود در سالن ورودی کپی از چراغ های روشنایی اصلی در موزه است. این موزه اولین ساختمان عمومی بود که از نظر الکتریکی روشن شد. کمک 20 میلیون پوندی بنیاد وستون باعث بازسازی سالن در سال 2000 شد.

 

درباره ی موزه ی بریتانیا, درمورد موزه ی بریتانیا, آثار موزه ی بریتانیا

تصویری از وستون هال در قرن نوزدهم

 

تصاویری از موزه بریتانیا,موزه ی بریتانیا کجاست,درباره ی موزه ی بریتانیا

آثار تاریخی موزه بریتانیا

 

آثار موزه بریتانیا,سبک معماری موزه ی بریتانیا,سالن های موزه ی بریتانیا

اشیاء موزه ی بریتانیا

 

آشنایی با موزه ی بریتانیا,درباره ی موزه ی بریتانیا,موزه ی بریتانیا

تصاویری از موزه ی بریتانیا

 

تصاویری از موزه ی بریتانیا,معماری موزه ی بریتانیا,آثار موزه ی بریتانیا

موزه ی بریتانیا در انگلیس

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------