قلعه سنت آنجلو یکی از جاذبه ی گردشگری شهر رم در ایتالیاقلعه سنت آنجلو,عکس قلعه سنت آنجلو,تاریخچه قلعه سنت آنجلو

قلعه سنت آنجلو در شهر رم

قلعه سنت آنجلو در شهر رم یکی از صدها جاذبه ی گردشگری شهر رم در ایتالیا است که به مقبره ی هادریان هم مشهور است که اتفاقات زيادي را پشت سر گذاشته تا به شکل امروزی اش درآمده است. در این مطلب شما می توانید با تاریخچه و معماری قلعه سنت آنجلو آشنا شوید.

قلعه سنت آنجلو کجاست؟
قلعه سنت آنجلو یا کاستل سنت آنجلو که قبلاً با نام آرامگاه هادریان شناخته می شد ساختمانی دایره وار و استوانه ای شکل واقع بر کرانه رود تیبر در شمال غربی مرکز تاریخی شهر رم در ایتالیا است.

 

قلعه سنت آنجلو,عکس قلعه سنت آنجلو,تاریخچه قلعه سنت آنجلو

عکس قلعه سنت آنجلو

 
تاریخچه قلعه سنت آنجلو:
هادریانوس، امپراتور روم در سال ۱۳۵ میلادی کار ساخت آرامگاه برای خود و خانواده اش را در رم شروع نمود که کار ساخت آن ۴ سال بعد توسط پسرخوانده و جانشینش آنتونیوس پیوس در سال ۱۳۹ به پایان رسید.

خاکستر هادریان بعد از مرگش در سال ۱۳۸ در کوزه ای در این آرامگاه قرار داده شد. همچنين خاکسترهای چند امپراتور ديگر بعد از او تا سپتیموس سوروس در این آرامگاه گذاشته شد. در سال ۲۷۰ میلادی بعد از آنکه اورلیان، ديگر امپراتور روم، دور شهر را دیوار کشید این آرامگاه را تبدیل به دژی نظامی کرد.

امروزه میتوانید علاوه بر نقاط مختلف آن، از موزه ی درون این قلعه هم دیدن کنید.

 

قلعه سنت آنجلو,عکس قلعه سنت آنجلو,تاریخچه قلعه سنت آنجلو

تصاویر قلعه سنت آنجلو


دلیل نامگذاری قلعه سنت آنجلو:
طاعون در اواخر قرن ۶ بعد از میلاد، شهر رم را فرا گرفت و شدت این بیماری به حدی رسید که هزاران نفر به آن مبتلا شده و اجساد مردم در گوشه و کنار خیابان ها افتاده بود.

بدین ترتیب مردم و «پاپ گرگوری یکم» که به« گرگوری کبیر» هم شناخته می شود، دور هم جمع شدند تا از خداوند بخواهند از جان بازماندگان بگذرد و به آنها رحم کند. هنگامی که پاپ سرش را بالا آورد ، عکس درخشانی از فرشته ی میکائیل را دید که شمشیرش را پائین آورده و آنرا در غلاف می گذارد. این داستان به این شکل تعبیر گردید که خدا به آنها معرفت نشان داده و طاعون بزودی پایان خواهد یافت.

بر فراز قلعه سنت آنجلو یک مجسمه بزرگ به شکل یک فرشته قرار دارد که در دوران رنسانس به قلعه اضافه شده است. این مجسمه فرشته به احترام افسانه ای است که نام قلعه از آن گرفته شده است.

 

قلعه سنت آنجلو,عکس قلعه سنت آنجلو,تاریخچه قلعه سنت آنجلو

مجسمه فرشته قلعه سنت آنجلو


معماری قلعه سنت آنجلو:
قلعه سنت آنجلو فی الواقع به ۵ طبقه طبقه بندی می شود که این طبقات توسط پله های حلزونی شکلی به هم متصل هستند. درصورتی که به بخش های بالایی قلعه بروید میتوانید اتاق های گوناگونی را پیدا کنید که از آنها بعنوان اقامتگاهی برای پاپ استفاده می شده است که هر کدام از این دیوارها با نقاشی های دیواری متفاوتی از دوران رنسانس تزیین شده اند. در طبقه ی بالایی قلعه یک تراس بسیار بزرگ وجود دارد که میتوان بر فراز آن ایستاد و عکس های فوق العاده ای از شهر گرفت. در پائین به حقایق دیگری در باره ی این قلعه اشاره می کنیم.

چه بسا در این قلعه هم بهترین اتاق ها برای پاپ ها در نظر گرفته شده بوده است. اتاق های پاپی در این قلعه با وسایل تزیینی گران بهایی دکور شده اند.

 

قلعه سنت آنجلو,عکس قلعه سنت آنجلو,تاریخچه قلعه سنت آنجلو

معماری قلعه سنت آنجلو


پل سنت آنجلو:
این پل زیبا که از جنس سنگ می‎باشد بر فراز رود تیبر قرار گرفته است و به علت داشتن زیبایی و طراحی خاص به یکی از جاذبه‎های گردشگری موجود در این شهر تبدیل شده است. از این پل برای دسترسی به قلعه سنت آنجلو استفاده می‎شود که مسیری بین قلعه و کناره رودخانه می‎باشد. طراحی و ساخت این پل به شکلی بسیار استادانه انجام گردیده است به گونه‎ای که می‎توان این پل را تزئینی‎ترین پل موجود در رم دانست.

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------