قصر وکیو، از زیباترین بناهای تاریخی فلورانس (+تصاویر)قصر وکیو,قصر وکیو در فلورانس,کاخ وکیو

قصر وکیو، از جاذبه های تاریخی ایتالیا

 

قصر وکیو یکی از زیباترین نمادهای معماری شهر فلورانس است که مشرف به میدان  پیازا دلا سینیوریا ست. کل بنای قصر وکیو روی ساختمان تئاتر قدیمی فلورنتینا واقع شده است.

فلورانس شهری زیبا، تاریخی و خوش آب و هوا در شمال ایتالیا است. هنگامی که از سفر به ایتالیا صحبت می شود، فلورانس از جاهایی است که دیدن آن حتماً باید جزء برنامه سفرتان قرار گیرد.


یکی از مکانهای جالب و تاریخی قصر وِکیو (Palazzo Vecchio)  است که شما میتوانید با دیدن آن با سه دوره تاریخی مختلف از هنر ایتالیا یعنی دوره رومی ها، قرون وسطی و رنسانس آشنا شوید.

 

قصر وکیو,تاریخچه قصر وکیو,کاخ وکیو

نمای داخلی قصر وکیو در شهر فلورانس

 

تاریخچه قصر وکیو
شهر فلورانس بین سال های 1865 تا 1871 میلادی بعنوان پایتخت کشور ایتالیا انتخاب گردید و قصر وکیو هم پایگاه حکومت به حساب می آمد. امروزه کاخ وکیو، یک موزه را هم دربرمی گیرد که میتوانید از آثار آن بازدید کنید.


قصر وکیو مشرف به میدان «پیازا دلا سینیوریا» است. این کاخ در قرن 13 میلادی ساخته شده و مدت ها تحت مالکيت خانواده های قدرتمند ایتالیایی مثل« مدیچی» بوده و در سال 1872 قسمتی از آن بعنوان موزه و قسمتی هم بعنوان ساختمان شهرداری به کار گرفته شد. بنای قصر وکیو با آثار هنری بیشمار آن از نقاشی های دیواری گرفته تامجسمه ها، سقف های نقاشی شده، دیوارهای حکاکی و پرده های منقش که تصاویر حوادث تاریخی و کتاب مقدس را بازگو میکند هر تماشاگری را سرمست خواهد کرد.

 

قصر وکیو,تاریخچه قصر وکیو,عکس های قصر وکیو

تصاویر قصر وکیو


کل بنای قصر وکیو روی ساختمان تئاتر قدیمی فلورنتینا، که عمر آن به قرن اول میلادی باز میگردد، بنا شده است. بقاياي خرابه های آن در زیر زمین این قصر هم چنان وجود دارد. برای بازدید از این محل، لازم است که بلیط جدایی که قیمت آن چهار یورو می شود، تهیه کرد. در غیر این صورت، میتوان بلیط ترکیبی خریداری نمود که هم شامل بازدید از قصر وکیو و هم سایت باستان شناسی پیرامون آن می شود.

 

قصر وکیو,عکس های قصر وکیو,تصاویر قصر وکیو

نقاشی های زیبا در سقف اناق های قصر وکیو

 

قصر وکیو شکل امروزی خود را به اندازه زيادي مدیون بازسازی ها و مرمتهای بسیار گسترده تزئینات داخلی خود در سال ۱۵۴۰ میلادی است. این زمان مقارن است با دوره مالکيت دوک کاسیمو و همسرش الئونورا که تصمیم گرفتند تا از قصر برای سکونت گاه خویش استفاده کنند. محل دادگاه موسوم به مدیسی به قصر وکیو تبدیل شد. این تغییرات اتاق های پر پیچ و خم اداری، سکونت‌گاه، تراس و حیاط های چشم نوازی را شامل می شد. کار تزیین و نقاشی تمام این اتاق ها به گونه بسیار تحسن برانگیزی به وسیله میشل آنجلو، گیرگیو واساری و دوناتلی انجام گرفته است.

 

قصر وکیو,عکس های قصر وکیو,تاریخچه قصر وکیو

موزه قصر وکیو

 

دیوارهای کاخ وکیو، سنگ نوشته ها و حکاکی های زیادی را شامل می‎شود و نشان های خانوادگی نمای این کاخ هم فلورانس زمان قرون وسطی را در قالب نماد به نمایش می‎گذارد.

مهم ترین اتاق کاخ وکیو

 

قصر وکیو,عکس های قصر وکیو,سالن پانصد

سالن پانصد در کاخ وکیو

 

سالن پانصد ( Hall of the Five- hundred)، در سال 1494 میلادی ساخته شده و بزرگترین و مهم ترین اتاق کاخ وکیو از نظر هنری و تاریخی به حساب می آید. این اتاق، 54 متر طول و 23 متر عرض دارد و ارتفاع آن به 18 متر می ‎رسد. قاب های مستطیل شکل سقف این سالن، دیوارنگاری های بزرگ، مجسمه های شکوهمند و دکور طلایی رنگ آن، نمایی اعجاب آمیز به وجود می آورَد و بازدیدکنندگان را از دیدن این ميزان دقت در جزئیات و زیبایی در بهت فرو می برد.

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های گردشگری(مكانهاي تاريخي، تفریحی، زيارتي، دانستنی های سفر، عجایب گردشگری و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X سفر و گردش,آژانس مسافرتی ، تور ها و جاذبه های گردشگری

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023