کوهستان آلپ یکی از بهترین مکانها برای گردشگری شته کوه آلپ،جاذبه های طبیعی کوهستان آلپ

کوهستان آلپ یکی از مکان هایی است که برای گردشگری و لذت بردن از طبیعت است

 

کوهستان آلپ یکی از مکان هایی است که برای گردشگری و لذت بردن از طبیعت آن فرصت های بی نظیر فراوانی دارد. فرصت‌هایی مثل ماجراجویی در این کوهستان زیبا با ورزش های مفرح اسکی، اسنوبرد، دوچرخه‌ سواری، کوهنوردی و انواع ورزش ‌های آبی که در این کوهستان فوق العاده زیبا امکان انجام آن وجود دارد. در این بخش الی گشت شما را دعوت می کند تا با گشت و گذاری خیالی در کوهستان رویایی آلپ با ۸ مورد از جاذبه های طبیعت گردی این منطقه زیبا آشنا شوید.

 

درباره کوهستان آلپ
این رشته‌ کوه در قسمت مرکزی قاره اروپا قرار دارد و قسمت هایی از کشورهای آلمان، ایتالیا، اتریش، فرانسه، سوئیس، اسلوونی و لیختن‌اشتاین را در برمی گیرد. بلندترین قله رشته کوه آلپ مون بلان است و بلندی این قله ۴۸۱۰ متر است که در کشورهای ایتالیا، سوئیس و فرانسه قرار گرفته است. دیگر قله های مرتفع رشته کوه آلپ شامل مونته روزا با ۴۶۳۳ متر ارتفاع بین دو کشور ایتالیا و سوئیس قرار دارد، وایسهورن یا شاخ سپید با ارتفاع  ۴۵۰۶ متر در کشورسوئیس است.

همچنین رشته کوه‌ هایی در زلاند نو و استرالیا وجود دارد که آلپ نام دارد در زلاندنو به این رشته کوه ها آلپ جنوبی و در استرالیا آلپ استرالیا می گویند. در تاریخ آلبانی گفته شده که ریشه اسم آلبانیا از آلپ است و واژه آلپ در زبانهای اروپایی گاهی مترادف کلمه کوه بکار می رود. ادامه این رشته کوه تا دریای آدریاتیک رشته کوه آلپ دیناری نام دارد.

۱- در اتریش (Gastein)
یکی از جاذبه های طبیعی کوهستان آلپ در کشور اتریش و شهر گستین از شهرهای این کشور قرار دارد. این شهر زیبا در دامنه کوه های بلند آلپ جای گرفته و دارای طبیعت فوق العاده زیبایی است. یکی از دلایلی که این شهر را به یک جاذبه طبیعی مورد توجه گردشگران تبدیل کرده، آب های معدنی و آب های گرمی است که در این نقطه وجود دارد. این آب ها از پایین کوه جاری شده و از نظر خواص درمانی دارای خاصیت های زیادی هستند و بسیار مورد توجه اهالی منطقه و گردشگران است. جدا از آب های درمان کننده این نقطه از آلپ، هوای فوق العاده لطیف و عالی این منطقه لذت گشت و گذار در این طبیعت کم نظیر را تکمیل کرده و اگر گردشگران اهل و علاقمند به ورزش پر هیجان اسکی باشند این نقطه از آلپ بهترین جا برای این ورزش است.

  شته کوه آلپ،جاذبه های طبیعی کوهستان آلپ

 یکی از جاذبه های طبیعی کوهستان آلپ در کشور اتریش و شهر گستین قرار دارد

 
۲- در سوییس (Graubunden)
روستای گرابوندن در کشور سوییس یکی از روستاهایی است که پاکی هوای آن و ناب بودن طبیعت آن باعث شده این روستا مورد توجه بسیاری از علاقمندان به گردش در مناطق کوهستانی باشد و همچنین یکی دیگر از ویژگی های روستای گرابوندن این است که این منطقه در این کشور بهترین مکان برای ورزش شاد و انرژی بخش اسکی است چون طولانی ترین مسیر اسکی در رشته کوه های آلپ در گرابوندن است.

  شته کوه آلپ،جاذبه های طبیعی کوهستان آلپ

روستای گرابوندن در کشور سوییس یکی از روستاهایی است که ناب بودن طبیعت آن معروف می باشد

 
۳- در ایتالیا (Gran Paradiso)
پارک ملی گرن پارادیسو در قسمت شمال غرب رشته کوه های آلپ در کشور ایتالیا قرار دارد و علاقمندان به ورزش کوهنوردی را به خود جذب می کند. این کوه زیبا چشم اندازهای بی نظیری دارد که تماشای آن برای هر بیننده ای لذت بخش است. در پای این کوه دریاچه هایی فوق العاده زیبا وجود دارد که یک محوطه بسیار رویایی را بوجود آورده است. اسم این مکان پارک ملی گرن پارادیسو است که یکی از جاذبه های بی نظیر ایتالیا محسوب می شود. این محوطه از نظر حیات وحش هم مورد توجه است چون انواع حیوانات مثل بز ‏کوهی وحشی، عقاب و سایر حیوانات در آن وجود دارد.

  شته کوه آلپ،جاذبه های طبیعی کوهستان آلپ

پارک ملی گرن پارادیسو در قسمت شمال غرب رشته کوه های آلپ در کشور ایتالیا قرار دارد

 
۴- در ایتالیا‏ (Maggiore)
یکی از بزرگترین، زیباترین، دیدنی ترین و خلاصه پرجاذبه ترین دریاچه های ایتالیا دریاچه ی ماگیوره است که منظره ای فوق العاده را برای طبیعت گردان و گردشگران طبیعت دوست بوجود آورده است. آب و هوای معتدل، طبیعت زیبا و مناظر بی مانند در این منطقه باعث شده که مکان بسیار مناسبی برای پیک نیک رفتن باشد. در این مکان در فصل تابستان فستیوال های گوناگونی  برگزار می شود که شرکت در این فستیوال ها هم در جای خود پرهیجان و لذت بخش است. ورزش دوچرخه سواری از دیگر فعالیت های سرگرم کننده این منطقه رویایی و دل انگیز است.

  شته کوه آلپ،جاذبه های طبیعی کوهستان آلپ

یکی از بزرگترین، زیباترین، دیدنی ترین و خلاصه پرجاذبه ترین دریاچه های ایتالیا دریاچه ی ماگیوره است

 
 ۵-‏در سوئیس (Lauterbrunnen‏) ‎
در دل کوه های آلپ سوئیس یکی از شگفت انگیزترین و رویایی ترین مناطق اروپا جای گرفته است. طبیعت زیبا در دامن خود صفحه ای منحصر به فرد را نقاشی کرده است به اسم لاوتربرانن. این نقطه فوق العاده به خاطر آبشارهای چشم نواز، دره های عمیق زیبا، چشمه های پر جنب و جوش و تصاویری در نهایت زیبایی مورد توجه گردشگران است. دره ی لاوتربرانن به دره ی آبشارها هم معروف است و دلیل این نام گذاری ۷۲ آبشار پر خروشی است که در میان قله های بلند کوهستان آلپ قرار گرفته اند. به جرات می توان گفت دره ی لاوتربرانن زیباترین دره جهان ما است.

   شته کوه آلپ،جاذبه های طبیعی کوهستان آلپ

 در دل کوه های آلپ سوئیس یکی از شگفت انگیزترین و رویایی ترین مناطق اروپا جای گرفته است

 
۶- در سوئیس (Bernese Oberland)
‏‏‏از جاذبه های طبیعی سوئیس هر چه بگوییم کم گفته ایم، سرزمینی با دریاچه هایی با رنگی خیره کننده، کوه هایی پر از برف و چشم اندازهایی بی مثال که عاشقان طبیعت آرزویشان گشت و گذاری در این سرزمین است. برنیز ابرلند  یکی از بهشت های روی زمین است که در دل کوهستان آلپ جای گرفته و پیاده روی و دوچرخه سواری و قایقرانی در دریاچه ی آن خاطره انگیزترین سفر را برای گردشگران بوجود می آورد.

  شته کوه آلپ،جاذبه های طبیعی کوهستان آلپ

 از جاذبه های طبیعی سوئیس هر چه بگوییم کم گفته ایم، سرزمینی با دریاچه هایی با رنگی خیره کننده،

 
۷- در ایتالیا (The Stelvio Pass‏)
در دل کوه های بلند آلپ یکی از مشهورترین و قدیمی ترین جاده های اروپایی قرار گرفته است. اسم این جاده استل ویو پاس است   سال ۱۸۲۰ اتریشی ها این جاده را در ایتالیا احداث کردند. این جاده یکی از جذاب ترین نقاط کوهستان آلپ دانست.

   شته کوه آلپ،جاذبه های طبیعی کوهستان آلپ

در دل کوه های بلند آلپ یکی از مشهورترین و قدیمی ترین جاده های اروپایی قرار گرفته است

 
۸- در فرانسه (Chamonix)
بدون شک برای شما هم جالب است که در رشته کوه های آلپ سوار بر جعبه های شیشه ای معلق باشید و بین زمین آسمان و میان آن همه زیبایی بکر و طبیعی به رویاهای خود فکر کنید. اگر تا حالا این تجربه را نداشته اید با سفر به منطقه چامونیکس در فرانسه این رویای خود را عملی کنید و دره ها و کوه های پر برف آلپ را زیر پای خود ببینید و خود را در آسمان کوه های آلپ رها کنید.

  شته کوه آلپ،جاذبه های طبیعی کوهستان آلپ

 

منبع: eligasht.com

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X سفر و گردش,آژانس مسافرتی ، تور ها و جاذبه های گردشگری

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022