کوش آداسی کجاست؟کوش آداسی کجاست, کوش آداسی, کوشی آداسی کجاست

کوش آداسی کجاست

 

جاهای دیدنی های کوش آداسی کجاست؟

مدت زمانی است ترکیه به مکان گردشگری دوست داشتنی بین گردشگران، به خصوص گردشگران ایرانی تبدیل شده است. کوش آداسی نیز از آن شهر‌های خیلی محبوب بین گردشگران است که با وجود نزدیکی به بعضی شهر‌ها، گردشگران حتما از آن دیدن می‌کنند.

تاریخچه شهر کوش آداسی

طبق اطلاعات به دست آمده در مورد تاریخچه این شهر، کوش آداسی به حدود ۳۰۰۰ سال پیش از میلاد تعلق دارد و نخستین کسانی که در این شهر اقامت می‌کردند از قوم کاریان بودند. همین طور، در حدود ۱۰ قرن پیش از میلاد تعداد ۱۲ شهر در این منطقه قرار داشت که شهرهای افسس و میلتوس از معروف ترین آن‌ها محسوب می شوند. شهر افسس در انتهای جاده ابریشم قرار دارد و به همین جهت، کوش آداسی به علت آن که به جاده ابریشم متصل شده بود، در طول تاریخ از اهمیت زیادی برخوردار بود و یک شهر بندری مهم برای تاجران و محلی برای خرید و فروش محسوب می شود.

 

مساحت و جمعیت شهر کوش آداسی

جمعیت شهر کوش آداسی ۶۴٬۳۵۹ نفر می باشد که در فصل بهار و تابستان افزایش زیادی پیدا می کند؛ چون که جمعیت بسیاری از مردم در این ماه های شلوغ برای ارائه انواع خدمات به این شهر می آیند. این شهر در واقع روی یک جزیره به مساحت ۲۶۴ کیلومتر مربع قرار گرفته که در نزدیکی جزیره ساموس یونانی است و هر تابستان تورهای آبی میان این دو جزیره برگزار می شود.

 

کوش آداسی کجاست, کوش آداسی,دیدنی های کوش‌آداسی

کوش آداسی

 

آب و هوای کوش‌ آداسی

کوش آداسی دارای آب و هوای معتدل است ، در این شهر ، تابستان از ابتدای اردیبهشت آغاز میگردد و تا ابتدای آبان ادامه دارد ، در زمستان هوای این شهر خیلی سرد نیست و یکی از زمان های خوب برای سفر به کوش آداسی می باشد.

 

گرم ترین زمان در این شهر ماه جولای است و چنانچه می خواهید در سواحل این شهر آفتاب بگیرید ، این زمان را برای سفر به کوش آداسی انتخاب کنید ، لازم به گفتن است کوش آداسی به علت داشتن آب و هوای معتدل ، خاک حاصلخیزی دارد و مردم این منطقه با محصولات کشاورزی مثل زیتون ، انگور و انجیر گذران زندگی می کنند ، کوش آداسی در بیشتر روزهای سال آفتابی است و به همین علت یکی از توریستی ترین شهرهای ترکیه محسوب می شود.

 

دیدنی های کوش آداسی

جزیره کبوتر

نام کوش آداسی از این جزیره گرفته شده است. این جزیره به وسیله یک جادۀ باریک به شهر وصل می شود در هنگام غروب آفتاب منظرۀ این جزیره زیباتر از همیشه است. فصل مهاجرت پرندگان زیبایی آن را دو برابر می کند. ساحل جزیره کبوتر، خیلی ساکت و خلوت است و برای مسافرانی که دنبال آسایش و آرامی محیط هستند و تصمیم دارند از هیجان دور باشند، خیلی جای دلنشینی است. در دوره عثمانی این جزیره به علت موقعیت استراتژیک خود برای اهداف نظامی مورد استفاده قرار می گرفت و به همین علت داخل این جزیره یک قلعه ساختند.

 

کوش آداسی کجاست, کوش آداسی,جاذبه های گردشگری کوش‌آداسی

جزیره کبوتر کوش آداسی

 

شهر افِسوس و خانه مریم

شهر افسوس، در حقیقت باقی مانده ی شهری چندین‌ هزارساله از امپراطوری رُم شرقی است که میان ازمیر و کوش ‌آداسی قرار داد. پیش از رسیدن به افسوس، خانه‌ای قدیمی وجود دارد که حضرت مریم ده سال آخر عمرش را اینجا گذراند و امروز تبدیل به زیارتگاه شده است. کوه های شمال نیز جایی است که گفته می شود اصحاب کهف در دامنۀ کوه در غاری نزدیک به دویست سال خوابیده بودند. ستون های سنگی بزرگ، نمادی از یک شهر رومی است. این شهر با ستون های سنگی بزرگ، میدان نبرد گلادیاتورها و باقیمانده از آمفی‌تئاتر و دروازه های شهر نماد شهرهای رومی است.

 

کوش آداسی کجاست, کوش آداسی,تاریخچه شهر کوش آداسی

شهر افسوس و خانه مریم کوش آداسی

 

روستای کیرازلی

روستای کیرازلی به نام دهکده گیلاس معروف است. از کوش آداسی می توانید به وسیله دولموش به این روستا بروید و از مزه غذاهای سنتی ترکی با محصولات ارگانیک لذت ببرید. در ماه ژوئن جشنواره گیلاس به همراه رقص سنتی و غرفه های صنایع دستی برگزار می شود.

 

کوش آداسی کجاست, کوش آداسی, دیدنی های کوش آداسی

روستای کیرازلی کوش آداسی

 

پاموک کاله (قصر پنبه ای)

این منطقه به علت ناهمواری های پله ای سفید به نام قصر پنبه ای معروف است. در این محل بیش از پانزده چشمه آب گرم با دمای بیش از دویست درجه سانتی‌گراد، وجود دارند که اصلا قابل شنا کردن نیستند و همین گرما سبب رسوب املاح شده و شکل پنبه ای به منطقه می دهد. آب این حوضچه ها برای درمان خیلی از بیماری های مزمن موثر است.

 

کوش آداسی کجاست, کوش آداسی, آب و هوای کوش‌ آداسی

پاموک کاله کوش آداسی 

 

ساحل مرکزی شهر 

فقط این ساحل است که در قسمت مرکزی شهر کوش آداسی قرار گرفته است. این ساحل دقیقاً میان بندر و گردشگاه ساحلی شهر قرار گرفته و نزدیکی آن به مرکز شهر یکی از مهم‌ترین عوامل محبوبیت آن است.

 

کوش آداسی کجاست, کوش آداسی, دیدنی های کوش‌آداسی

ساحل مرکزی شهر کوش آداسی 

 

پارک ملی کوش آداسی

در 30 کیلومتری جنوب کوش آداسی به سمت Guzelcamli، پارک ملی زیبایی به نام پارک ملی وجود دارد. این پارک یک قسمتی کوچکی از بهشت ​​و مکان بینظیری برای غواصی است و ساحل آن یکی از زیباترین سواحل کوش آداسی و اروپا به حساب می آید.

 

کوش آداسی کجاست, کوش آداسی, جاذبه های گردشگری کوش‌آداسی

پارک ملی کوش آداسی

 

غار زئوس

پیش از وارد شدن به پارک ملی در میان گل‌ها و بوته ها این غار وجود دارد. عمق مناسب غار و آب معدنی این غار را مکانی مناسب برای شنا و فرار از گرمازدگی کرده است.

 

کوش آداسی کجاست, کوش آداسی, تاریخچه شهر کوش آداسی

غار زئوس کوش آداسی

 

ساحل بانوان 

این ساحل هم یکی از شلوغ ترین و پرطرفدارترین سواحل کوش آداسی است. در ساحل بانوان کوش آداسی امکانات ورزش های آبی مثل شنا، غواصی، بازی، سرگرمی های دریایی و اسکی روی آب وجود دارد که گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. امروزه این سواحل دیگر به صورت اختصاصی در اختیار بانوان قرار ندارد و استفاده از آن برای همگان آزاد است.

 

سواحل لانگ بی، ساحل عشق و ساحل Kustur نیز از سواحل پرطرفدار کوشی آداسی هستند.

 

کوش آداسی کجاست, کوش آداسی, دیدنی های کوش آداسی

ساحل بانوان کوش آداسی 

 

شهر باستانی پرینه قدیمی ترین شهر جهان

شهر پرینه از قدیمی ترین شهر های جهان است که قدمت آن به 400 سال پیش از میلاد مسیح باز می گردد. این شهر در طول سالیان در زیر گل و لای دفن شده بود و اکنون تنها سر ستون هایی از آن باقی مانده است. 

 

از جمله معروف ترین جاذبه های شهر کوش آداسی، پرین یا پرینه است. پرین یک شهر باستانی پر رونق بوده که بندرگاه هایش خیلی معروف بودند. در یک زمان این شهر به علت بالا آمدن سطح آب دفن شد و بعد از مدتی بیرون آمد. از دیدنی های این شهر، موزه، دیوار قلعه بیزانسی، آمفی تئاتر، حمام و بقایایی از معبد آپولو می باشد. در موزه شهر باستانی تاریخچۀ جذاب این شهر گردآوری شده است.

 

کوش آداسی کجاست, کوش آداسی, آب و هوای کوش‌ آداسی

شهر باستانی پرینه کوش 

 

آدالند

یکی از بزرگ‌ترین و مجهزترین پارک های آبی منطقه است که دنیایی از بازی های آبی در این پارک برای سنین مختلف و علاقه های گوناگون وجود دارد. سرسره های آبی، آبشارها، شنا در عمق های مختلف و غیره از خصوصیات این پارک است. پارک آبی آدالند، طراحی خیلی خاصی دارد و به آسانی می تواند با پارک های آبی آنتالیا و دبی رقابت کند. در ساحل و پلاژ آن می توانید اسب کرایه کنید و با اسب به داخل دریا بروید.

 

کوش آداسی کجاست, کوش آداسی, جاذبه های گردشگری کوش‌آداسی

آدالند کوش آداسی 

 

شهر باستانی آفرودیسیاس

شهر آفرودیسیاس در نزدیکی روستای مدرن گیره قرار دارد که تقریباً ۱۷۰ کیلومتری ازمیر است. موزه این شهر دارای مجموعه ای از آثار ارزشمندی مثل مجسمه و سرامیک است که به عصر برنز باز می گردد. از تئاتر باستانی و مخروبه های حمام هادریان را نیز دیدن کنید.

 

کوش آداسی کجاست, کوش آداسی, تاریخچه شهر کوش آداسی

شهر باستانی آفرودیسیاس

 

کاروانسرای اوکوز محمدپاشا

این کاروانسرا در نزدیکی بلوار آتاتورک و اسکله قرار دارد و متعلق به قرن ١٧ میلادی است. کاروانسرا ساختمانی مانند قلعه است و برنامۀ شب ترکیه با آوازهای محلی ترکی هر شب در این کاروانسرا اجرا می شود.

 

کوش آداسی کجاست, کوش آداسی, دیدنی های کوش آداسی

کاروانسرای اوکوز محمد پاشا

 

غار سیر تلائینی 

غار سیر تلائینی بزرگ ترین غار این شهر، در بین دو روستای یوکاری چام آداسی و نارلی گدیک قرار گرفته است این غار 348 کیلومتر طول دارد، عمیق ترین نقطه آن هم حدود 32 متر است و کاملاً خشک است و هیچ نوع آبی در آن پیدا نمی شود.

 

کوش آداسی کجاست, کوش آداسی, آب و هوای کوش‌ آداسی

غار سیر تلائینی کوش آداسی 

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

تازه های گردشگری(مكانهاي تاريخي، تفریحی، زيارتي، دانستنی های سفر، عجایب گردشگری و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    X سفر و گردش,آژانس مسافرتی ، تور ها و جاذبه های گردشگری

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022