کلیسای جامع سنت اسحاق، یکی از زیباترین کلیساهای جهان (+تصاویر)کلیسای سنت اسحاق,کلیسای سنت اسحاق از جاذبه های دیدنی روسیه,عکس های کلیسای سنت اسحاق

کلیسای سنت اسحاق

 

برای ساخت کلیسای سنت اسحاق سنت پترزبورگ در میان معماران مسابقه ای برگزار شد و در نهایت معماری به نام آگوست دو مونتقراند توانست برنده شود. او به عنوان مدیر پروژه ساخت کلیسا منصوب گردید. انجام چنین پروژه ای برای معمار فرانسوی به اندازه ای سخت بود که حدود ۶ هفته بعد از اتمام ساخت کلیسا بر اثر بیماری فوت کرد.

کلیسای جامع سنت اسحاق
کلیسای جامع سنت اسحاق یکی از زیباترین کلیساهای دنیا میباشد که از نظر بزرگی میتوان گفت بزرگترین کلیسای روسیه و چهارمین کلیسای بزرگ جهان می باشد. در واقع کلیسای جامع سنت اسحاق یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری شهر سن پترزبورگ و کشور روسیه می باشد. این کلیسای بزرگ ارتودوکس روسی به سبک کلاسیک روسی ساخته شده است. کلیسای جامع سنت اسحاق، دو میدان اسحاق و دکابریستف را به هم وصل می کند و سبب بوجود آمدن یکی از زیباترین میدان های شهر سن پترزبورگ به دلیل وجود بنای زیبایی مانند این کلیسا شده است.

 

کلیسای سنت اسحاق,تاریخچه ساخت کلیسای سنت اسحاق,تصاویر کلیسای سنت اسحاق

کلیسای سنت اسحاق در روسیه

 

این کلیسا که به دستور تزار الکساندر اول در سال 1710 میلادی ساخته شده با گنبد طلایی رنگش از تمام نقاط شهر قابل رویت است. بزرگی و وسعت این بنا به اندازه ای است که می گویند 14 هزار نفر میتوانند در آن به عبادت بپردازند. ساخت این کلیسا چهل سال طول کشید و به اسحاق مقدس حامی پتر کبیر تقدیم شد.

 

کلیسای سنت اسحاق,تاریخچه ساخت کلیسای سنت اسحاق,عکس های کلیسای سنت اسحاق

کلیسای سنت اسحاق از جاذبه های دیدنی سنت پترزبورگ


زمانی که این بنا تبدیل به کلیسای ارتدوکس گردید، یکی از نظراتی که بیان شد این بود که امکان دارد، انجام مراسم های مذهبی، امکان بازديد را برای گردشگران و توریست ها کم کند. با این حال دولت‌مردان این شهر اعلام نمودند که هم چنان امکان بازديد گردشگران وجود داشته و میتوان بعنوان موزه از آن دیدن نمود.


سنگ های مرمر رنگی، بسياري نقاشی ها، موزائیک ها و طلاکاری ها، تمامی گردشگران تور روسیه را انگشت به دهان می سازد.

 

کلیسای سنت اسحاق,کلیسای سنت اسحاق بزرگترین کلیسای روسیه,عکس های کلیسای سنت اسحاق

نمای خارجی کلیسای سنت اسحاق

 

برای طراحی تماشایی درون کلیسای سنت اسحاق سنت پترزبورگ از متریال ها و مواد بسياري استفاده شده است. بطور نمونه، از ۹۰۰ پوند( ۴۰۸ کیلوگرم) طلا، ۱۶ تن مالاکتیت، ۱۱۰۰ پوند( نزدیک به ۵۰۰ کیلوگرم) سنگ ارمنی و ۱۰۰۰ تن برنز در طراحی و تزیین دکوراسیون داخلی بنا وجود دارد.

 

کلیسای سنت اسحاق,کلیسای سنت اسحاق در روسیه,عکس های کلیسای سنت اسحاق

کلیسای سنت اسحاق

 

به کار گرفتن صنعت کاران و هنرمندان مشهور من جمله کارل بروتوف، ایوان ویتالی و پتر باسین و … شیوه کاشی کاری و ترکیب های رنگی این کلیسا به آن اهمیت زیادی داده است. این کلیسا دارای گنجایش ۱۴ هزار عبادت کننده می باشد.

 

کلیسای سنت اسحاق,عکس های کلیسای سنت اسحاق,تاریخچه ساخت کلیسای سنت اسحاق

نمای داخلی کلیسای سنت اسحاق

 

آدرس کلیسا:
میدان ایزاکوفسکایا، ۴
می توانید مترو را به مقصد ایستگاه ادمیرالتیسکایا سوار شوید. روزهای چهارشنبه بازدید از کلیسا امکانپذیر نیست. با این حال در ديگر روزهای هفته از ساعت ۱۰:۳۰ صبح تا ۶ عصر می توانید به تماشا و بازدید از زیبایی های کلیسای سنت اسحاق بروید. در شب های سپید سنت پترزبورگ هم از ساعت ۱۰:۳۰ شب تا ساعت ۰۴:۳۰ صبح می توانید به دیدن این بنای باشکوه با گنبد طلایی اش بروید.

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------