مسجد الرحیم دبی با معماری بی نظیر و باشکوهمسجد الرحیم دبی,مسجد الرحیم,مسجد الرحیم کجاست

مسجد الرحیم دبی

 

مسجد الرحیم از زیبا ترین مراکز مذهبی دبی

تنها مسجد در منطقه ی مارینا مسجد الرحیم می باشد. مسجد الرحیم به دستور شیخ منصور بن زاید آل نهیان معاون نخست وزیر دبی احداث شد و 3 تا 4 سال طول کشید تا در نهایت دربش در سال 2013 میلادی به روی همه باز شد.

مسجد الرحیم کجاست؟

این عبادتگاه سفید رنگ و جذاب یک گنبد و مناره ی دیدنی دارد و به علت آن که در شب ها با رنگ آبی و سفید نورپردازی می شود، خیلی زیباتر است. این مسجد در زمان اعیاد مذهبی خیلی شلوغ می شود و این همان هنگامی است که بیشترین توریست ها برای دیدن این منطقه به دبی می روند.

 

مسجد الرحیم دبی یا الرحیم با معماری بی نظیر و باشکوه از جاذبه های گردشگری دبی به حساب می آیند.

 

مسجد الرحیم دبی,مسجد الرحیم,مسجد الرحیم

مسجد الرحیم

 

طراحی مسجد الرحیم طبق معماری اسلامی شامل یک مناره، گنبد و محوطه ی بیرونی است. به کارگیری رنگ های ملایم و آرامش بخش سفید و آبی در طراحی فضای این مسجد جلوه ای بی نظیر را به مسجد داده است. ولی ترکیب رنگ طلایی و سفید هم بر جذابیت این ساخت اضافه کرده است. چراغ ها و لوسترها محوطه خارجی و داخلی این بنا را بیش از بیش جذاب و دیدنی می کنند.

 

امکانات ایده آل و خیلی خوبی در بخش های گوناگون مسجد الرحیم برای رفاه حال زائرین و نمازگزاران زن و مرد مهیا می باشد. این مسجد دارای یک مدرسه قرآنی با امکانات و شرایط مناسب برای آموزش قرآن به اشخاص در رده های سنی گوناگون می باشد. به جز این یک کتابخانه خاص مطالعات اسلامی رای اهالی علم و دانش در این مکان قرار دارد. شما در سفر به دبی در کنار همه جاذبه های گردشگری و تفریحی می توانید از مسجد الرحیم هم دیدن کنید.

 

مسجد الرحیم دبی,مسجد الرحیم,مسجد الرحیم دبی از زیبا ترین مراکز مذهبی

مسجد الرحیم دبی از زیبا ترین مراکز مذهبی

 

مسجد الرحیم دبی از نظر گنجایش

مسجد الرحیم در دبی از نظر وسعت خیلی بزرگ است که همین طور ظرفیت بالایی را دارا است. این مسجد به علت گنجایشی بالغ بر 2000 نفر، خیلی از گردشگران و یا شهروندان شهر دبی را به سوی خود جذب می کند. البته در روزهای جمعه با برگزاری نماز جماعت، این ظرفیت به حد خود خواهد رسید.

 

مسجد الرحیم دبی,مسجد الرحیم,مسجد الرحیم از زیبا ترین مراکز مذهبی دبی

مسجد الرحیم کجاست

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------