دیوچشمه را از نزدیک ببینید !دیوچشمه جلوه‌ای از جاذبه‌های طبیعی و منحصربه فرد در دامنه کوه‌های سربه فلک کشیده البرز در فاصله‌ی 55 کیلومتری جنوب شرقی نوشهر در روستای«آستانکرود» بخش ییلاقی و کوهستانی کجور است که سالانه پذیرای شمار فراوانی از طبیعت‌گردان و گردشگران است.
 برای دیدن دیو چشمه باید به نوشهر بروید. شهرستان نوشهر از شمال به دریای خزر، از جنوب به رشته کوه‌های البرز، از شرق به شهرستان نور و از غرب به چالوس متصل است و ارتفاع آن از سطح دریا 2.9 متر است. نوشهر دو بخش مرکزی و کجور را دارد. کجور از مناطق مهم باستانی، مرکز رویان و پایتخت رستم‌دار است.

 دیوچشمه, تصاویر دیوچشمه, عکس های دیوچشمه

  دیوچشمه جلوه‌ای از جاذبه‌های طبیعی و منحصربه فرد در دامنه کوه‌های سربه فلک کشیده البرز در فاصله‌ی 55 کیلومتری جنوب شرقی نوشهر در روستای«آستانکرود» بخش ییلاقی و کوهستانی کجور است.
اما به جز این ها در نوشهر می توانید به دیدنی های دیگری هم دسترسی داشته باشید. جنگل زربین دو آب، باغ اکولوژی، ایستگاه قایقرانی خیرود،غارچلک، پرواز کایت، پارک جنگلی سی سنگان، دریاچه خضر نبی، پلاژ شهرداری نوشهر با نام منطقه نمونه‌ی گردشگری سیترا، پیست کارتینگ، روستای کجور، روستای کندلوس و بازار روز نوشهر از جاذبه‌های گردشگری نوشهر به شمار می‌رود.
روستای آستانکرود
برج آرامگاهی امامزاده طاهر مطهر، برج آرامگاهی سید علی کیاسلطان، برج آرامگاهی امامزاده حمزه رضا و نیز مجموعه‌ی فرهنگی کندلوس، جنگل سیسنگان، دریا و بندر(نوشهر) از پرجاذبه‌ترین مناطق گردشگری نوشهر است.
چشمه گردو نام چشمه زلال با آب فراوان است که در فاصله پنج کیلومتری نوشهر مازندران در محلی به نام روستای سنگ تجن (قدیمی‌ترین نام شهرستان نوشهر) واقع شده است. چشمه گردو پرآب‌ترین چشمه در منطقه‌ی غربی استان است و به علت مناظر زیبای اطراف آن هر سال پذیرای مسافران فراوانی از اقصی نقاط کشور به این منطقه است که این چشمه آب شرب شهرستان‌های نوشهر، چالوس و روستاهای اطراف را تامین می‌کند.
سد خاکی آویدر در فاصله حدود 30 کیلومتری شرق شهر نوشهر و در نزدیکی پارک جنگلی سیسنگان در مازندران قرار دارد. سد آویدر و دریاچه‌ی پشت آن در فاصله‌ای دور از دریا و در دل کوهستان قرار دارد که سبب کاهش رطوبت هوا در این منطقه شده‌ که در حقیقت متعلق به اداره‌ی آبیاری منطقه است و دریاچه پشت سد نیز برای تامین آب مورد نیاز زمین‌های زراعتی منطقه ایجاد شده ‌است.
سفر به کندلوس
در سفر به نوشهر می توانید در یک مجتمع زیبا و دیدنی اقامت کنید. جایی که نه فقط آب و هوای خوب، که موزه و دیدنی های جالبی هم دارد: مجتمع توریستی کندلوس.

 دیوچشمه, تصاویر دیوچشمه, عکس های دیوچشمه

  موزه‌ی مجموعه‌ی کندلوس با الهام از داستان‏‌های شاهنامه ساخته شده است، گفت: در بخشی از آن، اشیای مختلف و ارزشمند دوران‏ مختلف تاریخی و در بخشی دیگر جلوه‏‌هایی از آداب و رسوم و ویژگی اجتماعی و فرهنگی مردم منطقه به نمایش گذاشته شده است. موزه‌ی مردم‌شناسی این روستا هم آثار ارزشمندی دارد که آن را از دیگر موزه‌های کشور مسثتنی می‌کند.
روستای آستانکرود
به جز این ها در این مجموعه امکانات مورد نیاز گردشگران اعم از اقامت، رستوران، پارک کودک و فروشگاه‏‌های مواد خورکی فراهم است.
در صورتی که به کندلوس سفر کردید حتماً به موزه‌ی گیاهان دارویی این روستای ارزشمند سر بزنید. موزه‌ی گیاهان دارویی مجتمع کشاورزی کندلوس در سال 65 با هدف کشت، پرورش، تولید و بسته‌بندی گیاهان اصلی دارویی و معطر و تولید اسانس‌ها و روغن‌های گیاهی تاسیس شد.
برای نخستین بار در ایران باغ بوتانیک (موزه گیاهان دارویی) هم در کندلوس و در زمینی به مساحت 10 هکتار راه اندازی شده که با کاشت بالغ بر 250 گونه گیاه ژنتیک ارزشمند در ایران به تولید و عرضه‌ی محصولات گوناگون در زمینه‌های مختلف می پردازد و محصولات خود را به اکثر کشورهای جهان صادر می‌کند.
منابع:
chn.ir
isna.ir
tebyan.net

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X سفر و گردش,آژانس مسافرتی ، تور ها و جاذبه های گردشگری

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023