پارک ژوراسیک در تهران! +تصاویرپارک ژوراسیک,پارک ژوراسیک در تهران, تصاویر پارک ژوراسیک

پارک ژوراسیک تهران

 

 پارک ژوراسیک در محله سعادت آباد تهران

پارک ژوراسیک یا پارک دایناسورها، یک مجموعه تفریحی و آموزشی است که ماه اسفند ۱۳۹۲ در شهر تهران مورد استفاده قرار گرفت. در پارک ژوراسیک، مجسمه‌های متحرکی از انواع گوناگون دایناسورها در اندازه طبیعی ساخته شده است. این مجسمه‌ها با در نظر گرفتن آناتومی بدن دایناسورها ساخته شده‌اند. خصوصیاتی مانند حرکت پلک‌ها، دست‌ها و صدای دایناسورها، سبب می‌شود آن‌ها واقعی‌تر هم دیده شوند.

علت نامگذاری پارک ژوراسیک

آیا نام این پارک شما را یاد سری فیلم‌های معروف پارک ژوراسیک نمی‌اندازد. درست است چونکه اصطلاح پارک ژوراسیک را اولین بار مانکل کرایکتون، پزشک و نویسندۀ آمریکایی، در سال ۱۹۹۰ میلادی روی رمان خود گذاشت و در سال ۱۹۹۳ کارگردان معروف سینما، استیون اسپیلبرگ هم فیلمی مطابق این رمان، به همین اسم ساخت.

 

پارک ژوراسیک,پارک ژوراسیک در تهران, عکسهای پارک ژوراسیک

پارک ژوراسیک

 

این فیلم خیلی معروف شد و جوایز زیادی گرفت، دقیقا بعد از فیلم پارک ژوراسیک بود که در همه جای جهان و در شهرهای مهمی مانند ورشو، هاوانا، لس‌آنجلس و کی‌یف، پارک-موزۀ دایناسورها به اسم پارک ژوراسیک ساخته و افتتاح شد و بالاخره در سال ۱۳۹۲ هم در شهر تهران این پارک درمحلۀ سعادت‌آباد و پایین پارک پرواز مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

پارک ژوراسیک,پارک ژوراسیک در تهران,آدرس پارک ژوراسیک تهران

پارک ژوراسیک در تهران

 

قسمت های گوناگون پارک ژوراسیک 

ژوراسیک پارک تهران، یک مجموعه تفریحی و آموزشی در تهران است که با قدم‌زدن در این پارک به دنیای ماقبل تاریخ خواهید رفت و سفری به دنیای دایناسورها را تجربه خواهید کرد. این پارک، اولین پارک آموزشی و موضوعی در شهر تهران است که می‌توانید در آن مجموعه‌ای از حیوانات ماقبل تاریخ با قابلیت تحرک را ببینید.حواستان باشد که هنگام قدم‌‌زدن در پارک با دیدن دایناسورهای غول‌پیکر شوکه نشوید. در ادامه با قسمتهای مختلف ژوراسیک پارک تهران آشنا می‌شوید: 

 

پارک ژوراسیک,پارک ژوراسیک در تهران,پارک ژوراسیک تهران کجاست

تصاویر پارک ژوراسیک

 

ژوراسیک پارک

مهیج‌ترین قسمت پارک که برای دیدنش باید حدود یک‌ونیم تا دو ساعت زمان بگذارید. این بخش با چشم‌انداز خیلی زیبایی از رشته‌کوه البرز، ده‌ها ماکت از حیوانات روبه‌انقراض و دایناسورها وجود دارد. در کنار هر ماکت غول‌پیکر یک تابلوی راهنما با توضیحات کامل در مورد آن نوع جانور یا دایناسور وجود دارد. بالای تابلوی راهنما یک دکمه وجود دارد که با لمس آن، ماکت به حرکت می‌آید و صدای واقعی آن جانور یا صدای شبیه‌‌سازی‌شده آن دایناسور پخش می‌شود. 

 

پارک ژوراسیک,پارک ژوراسیک در تهران,معرفی ژوراسیک پارک تهران

عکسهای پارک ژوراسیک

 

در ژوراسیک پارک به جز ماکت‌های متحرک، کار با ماشین‌آلات سنگین (بالابر؛ لودر، البته با ابعاد مناسب برای کودکان) را نیز یاد می‌گیرید. 

 

پارک ژوراسیک,پارک ژوراسیک در تهران,پارک ژوراسیک چیست

پارک ژوراسیک تهران کجاست

 

جانگل لند (کارگاه آشنایی با حیوانات زنده)

جانگل­ لند پارک لمس و نوازش حیوانات در تهران است که حیواناتی مانند لاک­پشت، خرگوش، جوجه تیغی، مارمولک، قورباغه، خرچنگ و حتی مار آبی در فضایی مشابه جنگل واقعی نگهداری می­شوند. در این مکان کودکان و نوجوانان می­توانند از نزدیک حیوانات زنده را ببینند و تجربه آشنایی و لمس آنها را داشته باشند. همین طور کودکان در یک کارگاه آموزشی مخصوص حیوانات نیز شرکت می­کنند که اطلاعات جذاب و مفیدی از حیوانات کسب می کنند.

 

کارگاه آموزشی جانگل لند مناسب گروه سنی کودک و نوجوان است و حدود 30 دقیقه زمان می‌برد. 

 

پارک ژوراسیک,پارک ژوراسیک در تهران,مجموعه پارک ژوراسیک

جانگل لند ژوراسیک پارک تهران

 

باگز لند (سفر به درون زمین)

باگز لند سفر به درون زمین است. در این بخش از پارک ژوراسیک تهران، گونه­ های خشک شده حشرات را می‌توانید ببینید و به وسیله میکروسکوپ­های قوی، حشراتی مانند زنبور را زیر میکروسکوپ در مقیاس بزرگ بررسی کنید. هم­ین طور می­توانید با گونه­ های گوناگون گیاهی نیز آشنا شوید.

 

پارک ژوراسیک,پارک ژوراسیک در تهران,عکسهای پارک ژوراسیک

باگز لند پارک ژوراسیک

 

اسپایدر پارک

در مجموعه اسپایدر پارک، ماکت های غول پیکر و متحرکی از بیش از ۲۰ حشرات و بندپایان مانند (زنبور، پروانه، مانتیس، کفشدوزک، حلزون و …) و همین طور مجموعه ­ای از خزندگان غول پیکر (مار پیتون، تمساح، لاک پشت و ایگوآنا) همگی با تم­های غول پیکر زیبا و مرتبط با هریک از آیتم­ها در معرض دید قرار گرفته است.

 

علاوه بر این در کنار هریک از حشرات، اطلاعات علمی از آنها که به وسیله یکی از بهترین حشره شناسان کشور تهیه شده است قرار گرفته است تا بازدید کنندگان علاوه بر دیدن حشرات و خزندگان، با اطلاعات علمی آنها هم آشنا شوند.

 

پارک ژوراسیک,پارک ژوراسیک در تهران,پارک ژوراسیک تهران کجاست

اسپایدر پارک ژوراسیک 

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------