بهترین روش سفر: نقد و بررسی مزایا و معایب سفر با هواپیمامزایا و معایب سفر با هواپیما , راهنمای اولین سفر با هواپیما, مزایای سفر هوایی

مزایای سفر هوایی

 

سفر با هواپیما: تا حالا به مزایا و معایب پرواز فکر کرده‌اید؟

سفر با هواپیما سریع و راحت است، اما ممکن است با تأخیر و مشکلاتی همراه باشد. برای انتخاب بهترین شیوه سفر، باید مزایا و معایب هر روش را بررسی کرد و با توجه به نیازها و شرایط خود، تصمیم گیری کرد. در این مطلب از بیتوته قصد داریم در خصوص مزایا و معایب سفر با هواپیما صحبت کنیم تا با آگاهی دادن به شما بتوانیم در انتخاب بهترین شیوه ی سفر همراهتان باشیم.

مزایای سفر با هواپیما 

1. سرعت بالا

تقریبا می توان گفت که بهترین مزیت سفر کردن با هواپیما این است که سریع تر به مقصد می رسید. هواپیما می تواند شما را در عرض چند ساعت به سراسر کشور یا سایر کشورها برساند. اگر در حال حاضر مشکل مالی ندارید و قصد دارید بین پرواز و رانندگی انتخاب کنید، مسافرت هوایی هم شما را سریعتر به مقصد می رساند و هم ایمن تر است.

 

2. راحتی سفر

مسلما سفر کردن با صندلی‌های پهن‌تر، فضای پا بیشتر، امکان کار کردن و یا تفریح هایی مانند فیلم دیدن در حین سفر می‌تواند تجربه‌ای بسیار لذت بخش تر و راحت تری را ایجاد کند. شاید این راحتی در سفرهای داخلی به دلیل مسافت کم زیاد به چشم نیاید اما در پروازهای بین المللی وقتی آن را با سایر اشکال حمل و نقل مانند اتوبوس یا قطار مقایسه کنید، به این نتیجه می رسید که این شیوه از سفر کردن خوشایندتر است.

 

مزایا و معایب سفر با هواپیما , راهنمای اولین سفر با هواپیما, راحتی سفر یکی از مزایای سفر با هواپیما است

راحتی سفر یکی از مزایای سفر با هواپیما است

 

3. استفاده از زمان

یکی از مزایای کلیدی حمل و نقل هوایی این است که هواپیماها به گونه ای طراحی شده اند که شما را با بیشترین سرعت و کارآمدی از نقطه A به نقطه B برسانند. آنها می توانند مسافت های زیادی را در مدت زمان نسبتاً کوتاهی طی کنند. در مسافرت هوایی شما می توانید کارهای عقب افتاده ی خود را جبران کنید. برای مثال اگر برای سخنرانی به شهر دیگری سفر می کنید در حین پرواز می توانید با آرامش متن سخنرانی خود را تمرین کنید.

 

4. آرامش

برای افرادی که همیشه در حال کار کردن هستند، پرواز فرصتی عالی برای استراحت و فرار از شلوغی های زندگی روزمره است. وقتی در آسمان هستید، به راحتی می توانید مشکلات خود را روی زمین فراموش کنید. شما می توانید در حین پرواز فیلم تماشا کنید، به موسیقی گوش دهید یا بخوابید. به خواب رفتن در پرواز برای بسیاری از افراد آسان است و هرگز مانند سایر روش های حمل و نقل این نگرانی وجود ندارد که با رد شدن از ایستگاه از مقصد خود جا بمانید!

 

مزایا و معایب سفر با هواپیما , راهنمای اولین سفر با هواپیما, فیلم دیدن در حین سفر هوایی

فیلم دیدن در حین سفر هوایی 

 

5. ایمنی

بیشتر از لحاظ آماری مشخص شده که از میان روش های مختلف حمل و نقل، سفر با هواپیما ایمن‌تر از رانندگی است. بنابراین پرواز با هواپیماهای استاندارد جزء ایمن ترین اشکال حمل و نقل است و می توانید با خیال راحت و در کمال آرامش به مقصد خود برسید.

 

برای مثال در سال 1394 بیش از 35000 پرواز تجاری در ایالات متحده وجود داشته که از میان تمام این پروازها فقط 21 حادثه هوایی وجود داشته. این بدان معناست که شانس شما برای سقوط هواپیما حدود 1 در 8 میلیون است. با تکنولوژی مدرن و پروتکل های ایمنی، در حال حاضر احتمال تصادف یا سقوط هواپیما بسیار کم است.

 

6. جلوگیری از گرفتگی و دردهای عضلانی

یکی از مزایای سفر با هواپیما این است که به راحتی امکان جابه جایی شما وجود دارد و در صورتی که احساس کنید صندلی شما راحت نیست، می توانید صندلی تان را به راحتی تنظیم کنید.

 

در مسافرت های زمینی زمانی که احساس می کنید کمر و یا گردنتان درد می کند باید توقف کرده و مدتی را قدم بزنید. اما در پرواز با هواپیما بدون اینکه نگران دیر رسیدن باشید می توانید از صندلی خود بلند شده و مدتی را قدم بزنید. بنابراین انتخاب این شیوه از حمل و نقل ضمن اینکه از گرفتگی عضلات شما جلوگیری می کند، به علت ساختار استاندار و قابل تنظیم صندلی ها به شما فرصت استراحت کافی را می دهد. برای استراحت در حین سفر در مقایسه با رانندگی یا سوار شدن به قطار یا اتوبوس، پرواز با هواپیما بهترین گزینه است.

 

مزایا و معایب سفر با هواپیما , راهنمای اولین سفر با هواپیما, جلوگیری از گرفتگی های عضلانی از فواید سفر با هواپیما

جلوگیری از گرفتگی های عضلانی از فواید سفر با هواپیما است

 

7.امکان مسافرت به تمام کشورها

مسافرت هوایی به شما این امکان را می دهد که از راه های صعب العبور و سخت به راحتی عبور کنید. از طریق پرواز می توانید به تمام نقاط جهان سفر کنید. برای مسافرت زمینی به بعضی از کشورها لازم است که چندین مرتبه از قطار یا اتوبوس پیاده شده و در خط دیگر مجدداً سوار وسایل نقلیه شوید، اما در شیوه ی سفر با هواپیما تعداد جا به جایی ها کمتر است.

 

مزایا و معایب سفر با هواپیما , راهنمای اولین سفر با هواپیما,یکی از فواید سفر با هواپیما رفتن به کشورهای مختلف است

یکی از فواید سفر با هواپیما رفتن به کشورهای مختلف است

 

معایب سفر با هواپیما:

مسافرانی که برای سفرهای طولانی با هواپیما برنامه ریزی می کنند، لازم است که با برخی از مهم ترین معایب پرواز آشنا باشند:

 

1. هزینه بالا

یکی از بزرگترین معایب سفر با هواپیما هزینه ی بالای آن است. تهیه ی بلیط هواپیما به خصوص در پروازهای بین المللی بسیار گران است. البته تهیه ی بلیط از شرکت های هواپیمایی معمولی باعث می شود که هزینه ی سفر شما ارزان تر باشد، اما در نظر داشته باشید که مسافرت با این پروازها ممکن است با مشکلات مختلفی همراه باشد.

 

2. تاخیر در پرواز

به دلیل تاخیر در پرواز با هواپیما ممکن است مدت وقت زیادی از شما تلف شود؛ به خصوص اگر برای رسیدن به مقصد عجله داشته باشید. بنابراین برای برنامه ریز سفر باید زمان حرکت به سمت فرودگاه و بازگشت از فرودگاه و همچنین مدت زمان انتظار را در نظر بگیرید.

 

مزایا و معایب سفر با هواپیما , راهنمای اولین سفر با هواپیما, مزایای سفر هوایی

تاخیر در پرواز از معایب سفر با هواپیما است

 

3. گم شدن چمدان ها

مسافرت با هواپیما حتی برای مسافران با تجربه نیز می تواند دردسر آفرین باشد، به خصوص اگر با تاخیر، لغو پرواز و گم شدن چمدان ها روبرو شوند. به همین دلیل گفته می شود برای کاهش معطلی در پرواز حدالامکان با خود چمدانی را حمل کنید که لازم نباشد آن را در قسمت حمل بار هواپیما قرار دهید.

 

4. صف های طولانی

یکی از بزرگترین دردسرهای پرواز، صف های طولانی است که باید برای کنترل بلیط و امنیت پرواز ساعت ها در آن معطل شوید. ایستادن در این صف ها می توانند وقت گیر و خسته کننده باشند، به خصوص اگر پرواز با تاخیر همراه باشد.

 

5. پروازهای پرسر و صدا

یکی از معایب سفر با هواپیما، این است که در پرواز ممکن است کودکانی باشند که با سر و صدای زیاد باعث کلافه شدن شما شوند. متاسفانه در پرواز این گزینه وجود ندارد که خلبان بتواند ساعتی را توقف کند تا بچه ها آرام شوند. به همین دلیل توصیه می شود که در هنگام انتخاب صندلی دقت کنید که حدالامکان از مسافران پر سرو صدا دور باشید.

 

گردآوری : بخش گردشگری بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X قیمت تورهای شهر وان ترکیه

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023