نکاتی که هنگام خرید آویز تخت و کریر نوزاد باید به آنها توجه کنیمانواع کریر و آویز برای نوزادان, آویز تخت چیست, مزایای استفاده از آویزهای تخت کودک

انواع آویز تخت و کریر برای نوزادان

 

نکات خرید آویز تخت و کریر نوزاد + مدل  

اگر محل قرارگیری کودک مناسب باشد و خواب کودک خوب باشد، کودک بهتر و سریع‌تر رشد می‌کند و هنگام بیداری کمتر بهانه‌گیری می‌کند. برای اینکه بتوانید کودک خود را آرام بخوابانید می‌توانید از برخی وسایل مخصوص کودکان مانند آویز تخت برای سرگرم‌کردن کودک و یا کریر برای راحت‌تر خوابیدنش استفاده نمایید. در ادامه این مطلب از بیتوته با ما همراه باشید تا با این دو وسیله بیشتر آشنا شوید.

آویز تخت و کریر چیست؟ 

آویزها، وسایل رنگی با داشتن اشکال زیبا و دوست‌داشتنی هستند که می‌توانند  ساعت‌ها کودکان را سرگرم نمایند. همچنین این آویزها باعث تقویت درک کودک می‌گردند. نکته‌ای که هنگام خرید باید به آن توجه داشت ایمن بودن آویزها می‌باشد. آویزها را باید براساس شرایط سنی کودک تهیه و خریداری کرد.

 

مزایای استفاده از آویزهای تخت کودک

- تقویت مهارت شنوایی کودک در اثر پخش موزیک  

- تقویت مهارت بینایی کودک در اثر رنگی بودن اشکال 

- سرگرم‌شدن کودکان برای ساعت‌های طولانی

- تقویت قوه تخیل و خلاقیت 

- تقویت کنجکاوی

 

نکات خرید آویز تخت و کریر نوزاد, آویز تخت نوزاد, آویز تخت و پارک و کریر

آویز نوزاد باعث تقویت کنجکاوی می شود

 

ر اهنمای خرید آویز مناسب کودکان براساس شرایط سنی

• 2 تا 4 هفته: در این مرحله به دلیل اینکه چشمان نوزاد تازه متولد شده با دنیای خارج به خوبی سازگار نشده است باید از آویزهای ساده، بدون نور و موسیقی و در رنگ‌های سیاه یا سفید استفاده کنید.

 

• 5 تا 8 هفته: در این مرحله سنی، از آویزی برای نوزادتان استفاده کنید که قطعاتش دارای رنگ‌های اصلی باشند و حرکت و صدای آرامی داشته باشند. همچنین بهتر است شکل‌های عروسک‌های آویز به صورت سه‌بعدی باشند.

 

• 8 تا 10 هفتگی: در این محدوده سنی، از آویزهایی  با ارتفاع‌های مختلف و در رنگ‌های اصلی استفاده کنید.

 

• 10 تا 12 هفته: در این محدوده سنی، آویزها می‌توانند اشکال پیچیده‌تری داشته باشند. موسیقی آرامش‌بخش و تصاویر ساده و نور باعث می‌شوند تا کودک از نگاه‌کردن به آنها لذت ببرد.

 

• 12 تا 20 هفته: در این مرحله از زندگی نوزادتان که 3 ماهگی را پشت سر گذاشته  و قوه بینای در آن  بهتر شده است می‌توان از آویزهای با رنگ‌های قوی و زنده استفاده نمود.

 

• 20 تا 32 هفتگی: در این مرحله کودک شما به سن 5 ماهگی رسیده است و شما به‌عنوان والدین باید از آویزهای رنگارنگ  و موزیکال و اشکالی که نور پخش می‌کنند استفاده کنید.

 

زمان برداشت آویز از تخت کودک 

بعد از سن 32 هفتگی که کودک شروع به خزیدن کرد و یا زمانی که کودک شما به‌طرف آویزه‌های بلند می‌شود، عکس‌العمل نشان می‌دهد و شروع به کشیدن آنها می‌نماید برای حفظ امنیت کودک بهتر است آویزها را از روی تخت برداریم. اگر کمی حوصله و ذوق هنری داشته باشید می‌توانید به‌ راحتی آویزها را در خانه بسازید. زیرا بسیاری از آویزهایی که در بازار موجود هستند از جنس نمد ساخته شده‌اند که تهیه آنها با داشتن یک الگو بسیار ساده است. 

 

آویز تخت کودک, آویز تخت بچه, آویز تخت, آویز تخت نوزادی

آویز نوزاد باعث می شود تا نوزاد به راحتی بخوابد

 

انواع آویزهای تخت 

• آویز سقفی: همان‌طور از اسمشان پیداست به سقف اتاق وصل می‌شود و کودک به آن دسترسی ندارد و فقط می‌تواند به آنها نگاه کند.

 

• آویز گهواره‌ای یا تختخواب: آویزهای گهواره‌ای برای  بالای گهواره یا تخت نوزاد ساخته شده‌اند. از این آویزها زمانی می‌توانید استفاده کنید که  گهواره و تخت  محل نصب آویز را داشته باشند.

  

نکات مهم جهت خرید آویز تخت کودک

- هنگام خرید به نوع حرکت آویزها دقت کنید بعضی از آویزها در جهت بالا و پایین، برخی جهت عقربه‌های ساعت و برخی فقط دایره‌وار می‌چرخند.

 

- قیمت آویزها به عواملی همچون جنس، مدل و ابعاد بستگی دارد در هنگام خرید به این موارد دقت نمایید.

 

- برخی از آویزها موزیکال و برخی دیگر ساده هستند. باتوجه‌به اینکه آویزهای تخت از سه تا 20 نوع مختلف صدا و موسیقی را می‌توانند پخش کنند از جمله موسیقی کلاسیک، صدای آرامش‌بخش و صداهای طبیعت. هنگام خرید آویزهای موزیکال دار مدلی را انتخاب کنید که بتوانید به‌صورت خودکار صدا را قطع یا وصل کنید.

 

- در هنگام خرید به مکانیکی بودن و برقی بودن آویزها توجه کنید. مطمئناً آویزهای برقی مزایای بیشتری دارند.

 

- در هنگام خرید آویزهایی را خریداری کنید که از مواد باکیفیت و غیرسمی تهیه شده باشند و قطعات آن از جنس مخمل یا از پارچه‌های ضد حساسیت ساخته شده باشند. به‌طورکلی آویزها باید سبک و مقاوم باشند. 

 

- آویزهایی خریداری کنید که قابل‌شستشو باشند.

 

آویز تخت چیست, مزایای استفاده از آویزهای تخت کودک, راهنمای خرید آویز تخت کودک

آویز تخت نوزاد

 

آویز تخت چیست, مزایای استفاده از آویزهای تخت کودک, راهنمای خرید آویز تخت کودک

آویز چوبی کریر نوزاد 

 

آویز تخت چیست, مزایای استفاده از آویزهای تخت کودک, راهنمای خرید آویز تخت کودک

آویز کریر نوزاد بافتنی

 

آویز تخت چیست, مزایای استفاده از آویزهای تخت کودک, راهنمای خرید آویز تخت کودک

آویز تخت نوزاد مدل بالن 

 

آویز تخت چیست, مزایای استفاده از آویزهای تخت کودک, راهنمای خرید آویز تخت کودک

مدل های آویز کریر نوزاد

 

آویز تخت چیست, مزایای استفاده از آویزهای تخت کودک, راهنمای خرید آویز تخت کودک

آویز عروسکی کریر نوزاد

 

گردآوری: بخش دنیای مد بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------