نکاتی برای خرید میز تحریر 

میزهای چوبی یا با روکش چوب بهترین انتخاب برای میز کار و میز تحریر هستند

 

خرید یک میزتحریر جذاب که بتواند کودکان شما را راضی کند تا سرجایشان بنشینند و تکلیف های خود را انجام دهند، همیشه از دغدغه های پدر و مادران است.

چه جنس برای میز تحریر مناسب است؟

میز تحریر چوبی: میزهای چوبی یا با روکش چوب برترین انتخاب برای میزهای کار و میز تحریر هستند، این میزها با کمترین امکان لغزیدن کتاب ها و مقاومت بالای آنها مورد استقبال فراوانی قرار گرفته اند.

 

میز تحریر لمینت یا ام دی اف: سطح پلاستیکی که در یک هسته چوبی قرار دارد، لمینت باصرفه، با دوام و همين‌ طور مقاومت آن بیش از حتی چوب خالص یا روکش چوبی است. لمینت دارای آرایه ها و زمينه های رنگی وسیعی و همچنين الگوهایی با طرح انواع چوب است. یک لمینت با کیفیت با اینکه ممکن است دارای ضخامت کمی باشد ولی در در برابر فشار بالا تحمل و استقامت زیادی دارد.

 

اندازه های استاندارد برای ساخت میز تحریر چگونه است؟

برای ساخت میز تحریر باید طول میز را بین ۱۵۰ تا ۷۰ سانتیمتر در نظر بگیرید. همچنين می توانید برای عمق صفحه میز عددی بین ۶۰ تا ۷۵ سانتیمتر را در نظر بگیرید ارتفاع میز از زمین بین ۷۷ تا ۷۳ سانتیمتر است و در صورتی که نیاز دارید از پایه و یا چرخ استفاده کنید باید ارتفاع چرخ یا پایه را به ارتفاع میز اضافه کنید ضخامت مناسب صفحه میز تحریر دست کم ۱۶ میلیمتر است و در صورت تمایل می توانید به صفحه را به صورت دوبله بسازید که ضخامت آن به ۳۲ میلیمتر افزایش پیدا می کند.

 

طول:۱۵۰- ۷۰ سانتیمتر 

عرض:۶۰ – ۷۵ سانتیمتر

ارتفاع:۷۷ – ۷۳ سانتیمتر 

 

نخستین نکته در خرید میز تحریر کودک این است که: باید استحکام میز را بسنجید، میز تحریر کودک نباید زیاد از حد فانتزی و ضعيف باشد. بچه ها بازی گوش هستند، این اقتضای سن آن ها است و چه بسا با میز خود هم امکان دارد بازی کنند، میزی که قصد خریدش را دارید باید محکم و در عین حال سبک و بی خطر باشد.

 

 میز تحریر نباید لبه های تیز و برنده داشته باشد، این نکته بسیار مهم است. لبه های میز بچه باید خمیده و قابل انعطاف باشند، شما باید لبه های میز را لمس کنید و از امنیت آن مطمئن شوید، همانطور که در بالا هم گفتیم، کودکان بازیگوش هستند و باید احتمال بدهیم که شاید اطراف میز زمین بخورند، پس در مرحله دوم رعایت این نکته اجباری است.

 

 باید مناسب با فضایی که در نظر دارید میز تحریرتان را تهیه کنید، به اتاق بچه تان یا قسمتی از منزل که برای بچه تان در نظر گرفته اید نگاهی بیاندازید و ببینید باید چه میزی و در چه سایزی را تهیه کنید، این کار را از قبل انجام دهید زیرا هنگامی که برای خرید اقدام می کنید، اینقدر مدل های مختلف می بینید که امکان دارد گیج شوید.

 

 ارتفاع میز باید به گونه ای باشد که هنگامی که بچه تان دستش را روی میز بگذارد میز و آرنج بچه در یک خط قرار بگیرند، سعی نکنید با ارتفاع صندلی این فاصله را تنظیم کنید به دلیل آن که آن گاه پاهای بچه اذیت می شوند، در خصوص پاها هم: کف پای بچه باید روی زمین باشد و زانوی بچه هم در زاویه ۹۰ قرار بگیرد.

 

 نکته دیگر در پرداخت هزینه زیاد سخت گیری و مقاومت نکنید، شما قرار نیست هر ماه یک میز تهیه کنید، قدری بیشتر پول خرج کنید و میز بهتری را بخرید تا فرزندتان در نهایت آرامش تکلیف هایش را انجام دهد، چنانچه میز بچه را اذیت کند وی از انجام صحیح تکلیف های خود سر باز می زند و به مرور از این کار زده می شود، پس تلاش کنید نکات بالا را در نظر بگیرید.

 

باید مناسب با فضایی که در نظر دارید میز تحریرتان را تهیه کنید

 

فضای شما برای گذاشتن میز تحریر چه مقدار است؟

به فضای خود هم نگاهی واقع نگرانه بیندازید و ببینید چه مقدار فضا برای میز تحریر دارید. مجدداً تأکید می کنم که یک میز بزرگ مقدار زیادی فضا اشغال می کند و یک میز اِل بهترین انتخاب برای فضای کوچک نیست.

 

میز ال به اندازه میز نیمکتی با هر فضایی جور نمی شود و جا دادن آن در یک اتاق کوچک آن فضا را پر و باقی فضا را بدون استفاده و تنگ می کند. اگر اتاق کوچکی دارید، باید از تمام فضاها بیشترین استفاده را بکنید.

 

کتابخانه باید در نزديک ترین فاصله نسبت به میزتحریر باشد تا استفاده از آن در زمان مطالعه به آسانی صورت بگیرد.

 

اگر کتابخانه ای بصورت مجزا ندارید، در موقع خرید به میزهای تحریر که دارای کتابخانه هستند توجه داشته باشید.

 

در صورتی که فضای اتاق کوچک است، میز تحریری انتخاب کنید که کتابخانه ای در بالای خود داشته باشد.

 

استفاده از فضای دیوار در فضاهای کوچک ایده ای اصولی است.

 

چه ظاهری را برای میز تحریر ترجیح می دهید

چنانچه اتاق کودک شما یک تم مشخص دارد یا بر مبنای یک رنگ خاص طراحی شده و می خواهید که میز تحریرها هم از آن نظم پیروی کنند، هماهنگی آن با فضای قبلی را زمان خرید به یاد داشته باشید.

 

در این زمان همانقدر که میزهای معمولی رنگ چوب یا سفید رنگ یا رنگ سیاه در بازار است، میزهای رنگی رنگی هم پیدا می شود. نگاهی به اتاق کودک تان بیندازید و ببینید کدامیک میز تحریر به آن می آید.

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------