طراحي کابينت هاي اشپزخانه 

طراحي کابينت هاي اشپزخانه

 

اگر به آشپزخانه هاي مختلف نگاه کنيم متوجه مي شويم که در تمامي آنها قسمت زيادي از فضا به کابينت ها اختصاص داده شده است . با نصب کابينت ها و اختصاص دادن فضاي زيادي به انها در حقيقت نوعي فضاسازي انجام مي گيرد و فضاي مناسب و بيشتري جهت نگه داري لوازم ايجاد مي شود . با توجه به اين کاربرد و اهميت آنها بهتر است توجه خاصي نيز به طراحي آنها مبذول شود .

طراحي کابينت اشپزخانه نقش مهمي در دکوراسيون ان دارد . در صورت سر زدن به مغازه هاي مربوط به کابينت با انواع و اقسام مدل ها و طرح ها و رنگ ها رو به رو مي شويد . به علت فراواني گزينه هاي مورد انتخاب شما با سردرگمي مواجه مي شويد چه رنگي ؟ چه طرحي؟ چه مدلي ؟ شايد توجه به بودجه در اختيار مهم ترين عامل در شفاف سازي فضا براي شما و اخذ تصميم نهايي باشد .

 

قيمت کابينت ها بستگي به سازنده آن ، سايز و تعداد کابينت ، جنس و امکانات جانبي آن دارد . انواع و اقسام کابينت از نوع قديمي يا مدرن آن ، فريم دار يا بدم فريم و .... در بازار موجود مي باشد .

 

کابينت ها هم از نظر کاربرد و هم زيبايي مورد توجه هستند . حتي با وجود قيمت بالاتر بهتر است به سراغ جنس هاي با کيفيت تر و مرغوب تر برويد . مثلا در مورد کابينت چوبي انواع و اقسام چوب ها مثل افرا و توسکا و گردو و گيلاس و تبريزي و کاج و بلوط کاربرد دارند . بادوام ترين و مقاوم ترين آنها بلوط و گردو مي باشند که همچنين بسيار سنگين هستند . براي کابينت اصولا چوب گيلاس يا افرا مناسب تر از بقيه تشخيص داده مي شود . اما توسکا و تبريزي ارزان تر هستند .

 

منبع : world

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------