عایق نانو یا ایزوگام کدام بهتر است ؟تفاوت عایق نانو و ایزوگام, عایق نانو و ایزوگام, تفاوت های ایزوگام و عایق نانو

تفاوت عایق نانو و ایزوگام

 

آشنایی با انواع عایق های رطوبتی

برای افزایش عمر ساختمان و جلوگیری از نفوذ رطوبت به داخل ساختمان باید عایق کاری شود. عایق کاری به صورت های مختلف اجرا می شود. در ادامه با آن ها آشنا می شوید و خواهیم گفت که عایق نانو یا ایزوگام کدام بهتر است ؟

یکی از عوامل اصلی فرسودگی و کاهش عمر ساختمان، نفوذ رطوبت به داخل آن است. برای جلوگیری از نفوذ آن در هر قسمت از ساختمان که امکان نفوذ رطوبت وجود دارد باید از عایق رطوبتی مناسب استفاده شود.

 

عایق رطوبتی پوششی است که با ترکیب با مواد دیگر و استفاده از آنها در پشت بام، حمام و دستشویی، استخر و ... از ورود رطوبت جلوگیری می کند. نفوذ رطوبت در ساختمان می تواند مشکلاتی مانند زنگ زدگی فلزات، کپک و رشد کپک، یخ زدگی سازه ها و … است.

 

همانطور که می دانید مشکلاتی مانند نشتی یا ترکیدگی لوله ها می تواند آسیب های زیادی به همراه داشته باشند اما در صورت استفاده از عایق بندی مناسب در ساختمان می توانیم میزان آسیب را به میزان قابل توجهی کاهش دهیم.

 

امروزه با پیشرفت تکنولوژی راه ها و روش های عایق رطوبتی بسیار گسترش یافته و توانسته یکی از دغدغه های بزرگ بشر را برطرف کند.

 

در ادامه به بررسی انواع عایق رطوبتی می پردازیم.

 

عایق های رطوبتی را می توان به دو دسته کلی تقسیم کرد که هر کدام انواع مختلفی دارند.

 

– عایق رطوبتی بر اساس روش اجرا

– ضد آب بر اساس مواد تشکیل دهنده

 

عایق های رطوبتی را می توان با توجه به روش کاربرد به دو دسته تقسیم کرد: اجرای گرم و سرد.

 

آبگرمکن هایی هستند که با استفاده از گرما و حرارت روی سطوح مورد نظر اجرا می شوند اما برای اجرای آبگرمکن های آب سرد کافیست اجزای آنها را با هم مخلوط کنید و استفاده کنید.

 

ضد آب بر اساس مواد تشکیل دهنده

علاوه بر آب، اکثر مواد عایق رطوبتی در برابر اشعه ماوراء بنفش نیز مقاوم هستند. در ادامه با بررسی انواع عایق رطوبتی بر اساس مواد تشکیل دهنده، می توانید عایق رطوبتی مناسب خود را انتخاب و خریداری کنید.

 

عایق رطوبتی نانو

در صنعت ساختمان به کلیه عایق های مبتنی بر فناوری های جدید معمولاً عایق های نانو می گویند که زیرمجموعه ای از عایق های پلیمری هستند. عایق های نانو را می توان به صورت یک لایه نازک بر روی سطح مورد نظر مانند سقف، دیوار و ... استفاده کرد.

 

از نقاط قوت آن می توان به مقاومت در برابر قارچ ها و کپک ها و همچنین آب گریزی آنها به دلیل استفاده از فناوری نانو اشاره کرد.

 

استفاده از ایزوگام و عایق های نانو, عایق های نانو چیست, عایق نانو و ایزوگام

آشنایی با عایق رطوبتی نانو

 

عایق رطوبتی بر پایه قیر

گچ: گچ یکی از اولین روش های ایجاد عایق رطوبتی است که در آن از گونی و قیر استفاده می شود. انواع مختلفی از کیف ها در این روش استفاده می شود که با قیمت های متفاوتی در بازار عرضه می شوند. قیر نیز از تقطیر نفت خام به دست می آید.

 

عایق نانو و ایزوگام, تفاوت های ایزوگام و عایق نانو, استفاده از ایزوگام و عایق های نانو

عایق رطوبتی بر پایه قیر چیست ؟

 

عایق رطوبتی ایزوگام

ایزوگام: عایق ایزوگام نوع پیشرفته تری از گچ است که می توان از آن به عنوان رول از پیش آماده استفاده کرد. لایه های ایزوگام را می توان با استفاده از گرمایش مخصوص بر روی سطوح مورد نظر مانند سقف، دیوار، سقف و ... چسباند. مواد تشکیل دهنده ایزوگام قیر و الیاف مصنوعی در ضخامت ها و اندازه های مختلف در پوشش های فلزی ساده تولید می شوند.

 

از نقاط قوت آن می توان به انعطاف پذیری و مقاومت در برابر انبساط و انقباض اشاره کرد. پس از نصب این عایق نیز می توانید تا 10 سال از آن استفاده کنید.

 

آشنایی با انواع عایق های رطوبتی, عایق نانو بهتر است یا ایزوگام, ایزوگام بهتر است یا عایق رطوبتی

آشنایی با عایق رطوبتی ایزوگام

 

عایق رطوبتی سیمانی

در این گروه از عایق ها برای افزایش چسبندگی و انعطاف پذیری مواد پلیمری استفاده می شود و به همین دلیل می توان آنها را زیر مجموعه ای از عایق های پلیمری به حساب آورد. البته در برخی از عایق های سیمانی از نانوذرات نیز برای نتایج بهتر استفاده می شود.

 

از این عایق ها بیشتر برای عایق کاری اماکن مرطوب و دیوارهای ساختمان ها استفاده می شود زیرا مقاومت بالایی در برابر فرسایش دارند. توجه داشته باشید که استفاده از عایق سیمانی در مکان هایی که احتمال ترک خوردن وجود دارد توصیه نمی شود.

 

انواع عایق های رطوبتی, دکوراسیون انواع عایق های رطوبتی, آشنایی با انواع عایق های رطوبتی

عایق رطوبتی سیمانی چیست ؟

 

تفاوت عایق رطوبتی نانو و ایزوگام ؟

شاید برایتان سوال باشد که عایق نانو یا ایزوگام کدام بهتر است ؟

مقایسه ایزوگام و عایق نانو از نظر پارامترهای مختلف مورد بررسی قرار داده ایم، تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

تفاوت در نحوه اجرا ایزوگام و عایق نانو پلیمر

عایق نانو به واسطه نحوه اجرای آن که به صورت دوغاب است. در زمان کمتری نسبت به ایزوگام اجرا می شود و در هنگام اجرا محدودیت های مانند ایزوگام که گفته می شود قبل از اجرا 28 روز از بتن سیمان گذشته باشد را ندارد.

 

تفاوت عایق رطوبتی نانو و ایزوگام از نظر رطوبت و نور خورشید

عایق نانو از نفوذ پذیر و مقاومت بالایی از نظر جمع شدن آب را دارد. در مقابل ایزوگام معمولا توصیه می شود در هنگام برف و باران تا جایی که مقدور است، از جمع شدن برف و باران روی ایزوگام اجتناب شود. همچنین ایزوگام ممکن است باد کند اما عایق نانو باد نمی کند و از سطح جدا نمی شود.

 

ایمنی در هنگام اجرا

در اجرای عایق ایزوگام به دلیل استفاده از شعله برای مذاب کردن قیر داغ خطرهای را نیز با خود به همراه دارد. همچنین ایزوگام قابل اشتعال است در صورتی که عایق رطوبتی نانو قابل اشتعال نیست.

 

قیمت اجرای عایق رطوبتی نانو در مقایسه با ایزوگام

قیمت اجرای عایق رطوبتی نانو و ایزوگام تقریبا برابر بوده و اختلاف چندانی ندارد.

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X مد و پوشاک,کفش و کیف

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023