با انواع پنجره های زیبای سنتی آشنا شویددنیا را شیک و کلاسیک ببینید!

آشنایی با پنجره های سنتی , دکوراسیون سنتی
استفاده از پنجره های سنتی تنها محدود به پنجره های کلاسیک (که مثل یک در باز و بسته می شوند) و انواع پنجره های کشویی دوتکه نیست. بلکه انواع مختلف پنجره های سنتی وجود دارد که در اینجا به بعضی از آنها اشاره می کنیم.

۱.پنجره های کشویی دوتکه
استفاده از پنجره های کشویی دوتکه فضا را دلبازتر نشان می دهد و در عین داشتن ظاهری سنتی، نور کافی را به داخل خانه هدایتمی کند.

۲. پنجره های کشویی دوتکه جدید
پیشرفت هایی که در تکنیک های تولید در و پنجره به وجود آمده است، به طراحان اجازه می دهد تا به مدل های جدیدتری فکر کنند و به جای پیروی از سبک کلاسیک، به فکر خلق محصولات جدید باشند. در تصویر روبرو این پنجره ها کاملا با فضای باشکوه اطراف همخوانی دارند.

۳. پنجره های قوس دار
خمیدگی ملایم این پنجره ها به این فضای کاری جلوه ای خاص و باشکوه بخشیده است. پنجره های در مانندی که در کنار پنجره قوس دار قرار گرفته اند نوعی تعادل و امکان تهویه هوا را فراهم می کنند.

۴. پنجره های ثابت
اگر ظاهر سنتی پنجره های کشویی دوتکه را دوست دارید ولی نمی خواهید برای تمام قابلیت های یک پنجره هزینه کنید، از پنجره های ثابت استفاده کنید. این پنجره ها هم ظاهری مشابه به پنجره های کشویی دوتکه دارند و هم در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند.

۵. پنجره های محوری
یک پنجره گرد ممکن است اندازه کوچکی داشته باشد ولی برای حمام، اتاق زیر شیروانی و فضاهای سه گوش مناسب است.

۶. پنجره های شیشه ای تزئینی
در چنین پنجره هایی از شیشه های رنگی و مات استفاده می شود تا یک الگوی کلاسیک و زیبا به دست بیاید. این تکنیک هم نور کافی را به داخل هدایت می کند و هم حریم خصوصی را حفظ می کند.

۷. پنجره ۳ تایی
یک پنجره ثابت در کنار یک پنجره در مانند تعادلی عالی را پدید می آورد. کرکره ها هم حریم خصوصی را حفظ می کنند و هم به فضا جلوه ای زیبا و تمیز می دهند.

۸. پنجره جلوآمده شاه نشین
این نوع پنجره ها از یک پنجره ثابت در وسط و دو پنجره لولادار در دو طرف تشکیل می شود. مزیت پنجره های جلوآمده شاه نشین این است که هم منظره ای وسیع را در معرض چشم می گذارند و هم فضایی دنج و راحت ایجاد می کنند.

۹. پنجره های شیشه ای سربدار
پنجره های سربدار از قرون وسطی تاکنون مورداستفاده قرار می گرفته اند ولی هرگز جذابیت و خاص بودن خود را از دست نداده اند. در این تصویر پنجره های شیشه سربدار به شکوه این اتاق افزوده اند.

۱۰. پنجره لولادار
اگر بخواهیم پنجره ای قوس دار داشته باشیم که باز و بسته می شود استفاده از پنجره لولادار به ما کمک خواهد کرد. دستگیره های اهرم دار و سیستم قفل مخفی هم به امنیت این پنجره ها کمک می کند و هم به زیباییشان.

۱۱. پنجره های سری طراح
اگر دوست دارید پنجره هایی سنتی با کارکرد مدرن داشته باشید، از کرکره های بین شیشه استفاده کنید. کرکره ها، نخ پرده ها و قاب ها می توانند رنگ های مختلف و مطابق با سلیقه صاحب خانه داشته باشند.

۱۲. پنجره های فن شکل
اگر سقفتان از ارتفاع کافی برخوردار باشد، پنجره های نیم دایره ای در بالای در گزینه مناسبی هستند که به خانه شما جلوه ای زیبا و باشکوه خواهند داد.

۱۳. پنجره های مناسب با فضای شما
اگرچه در حال حاضر انواع و اقسام در و پنجره در بازار موجود است، ولی بهترین کار انتخاب پنجره ای متناسب با فضای خانه می باشد. مثلا در این تصویر پنجره هایی با شیشه سربدار و نیم دایره ای شکل در بالای پنجره های ماهونی لولادار قرار گرفته اند.

۱۴. در و پنجره های فرانسوی
در این تصویر درهای شیشه ای فرانسوی کل دیوار را پوشانده اند و در نوع خود لوکس و زیبا هستند. بدین ترتیب جریان نور به راحتی در اتاق جاری می شود.

منبع : iranvij.irدکوراسیون ایده آل خود را بسازید

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X مد و پوشاک,کفش و کیف

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023