اصولی برای چیدمان اتاق نشیمنفضایی برای مهمانی‌های رسمی‌تان بسازید
یک اتاق بی رنگ‌ و رو را با بکارگیری تعدادی ملزومات، بیارایید. برای ساختن یک فضای مصنوعی اما باروح، به دنبال لوازمی دارای سبک رسمی، مثل مجسمه‌های دیواری با طرح اشعه‌ای باشید. مبلمانی ساده برای اتاق پذیرایی‌تان انتخاب کرده و با انداختن قالیچه‌ی خوش‌طرح بر کف اتاق، هر چه بیشتر به مبلمان‌تان جلوه دهید. استفاده از تعدادی لوازم تزئینی به رنگ صورتی روشن، در عین حال که به سبک رسمی لوازم دکوراسیون لطمه نمی‌زند، نیاز شما به حضور مقداری رنگ در فضای اتاق را نیز رفع می‌کند.

اصول چیدمان اتاق نشیمن, نکاتی برای چیدمان اتاق نشیمن


یک طراحی اصولی
هنگام شروع دکوراسیون اتاق پذیرایی، لوازم اصلی و اساسی اتاق را مد نظر داشته باشید. مبلمانی تطبیق‌پذیر و بی‌رنگ خریده، سپس آن‌‎گونه که دوست دارید به آن‌ها جلوه دهید. در تصویر، یک قالی بزرگ آسیایی و رگه‌هایی لطیف از رنگ آبی، این اتاق بی‌رنگ و خنثی را به نشیمن‌گاهی برای مهمانی‌های رسمی تبدیل کرده‌اند. سایه روشن‌های کلاسیک این صندلی‌های دسته‌دار و مبل راحتی، هر نوع سلیقه و تغییرات دکوراسیونی را تاب خواهند آورد!

اصول چیدمان اتاق نشیمن, نکاتی برای چیدمان اتاق نشیمن


دکوراسیونی با آرایش عالی
یک سبک چیدمان منحصر به فرد می‌تواند با مهارت تمام، اثاثیه‌ی اتاق را نظم و ترتیب دهد. برای یک فضای باریک و محدود، سعی کنید یک نیمکت مبلی راحتی و دراز را پشت به دیوار، قرار داده و در کناره‌های راست و چپ آن تعدادی نشمین‌گاه و صندلی زیبا، جای دهید. لوازم جانبی موجود در اتاق، ساده باشند و با گذاشتن میزهای مبل کوچک در هر دو طرف نیمکت مبلی دراز، تناسب و تقارن لازم را در فضای اتاق ایجاد کنید.

اصول چیدمان اتاق نشیمن, نکاتی برای چیدمان اتاق نشیمن


توهم بینایی!
با انتخاب صحیح اثاثیه، مانع از این شوید که اتاق پذیرایی کوچک‌تان، تنگ و محصور به نظر بیاید. صندلی‌هایی با پایه‌های بلند و در معرض دید، به همراه میزهایی با ساختار باز و به رنگ قهوه‌ای روشن، باعث می‌شوند هر فضای کوچکی، بزرگ‌تر به نظر آید! لوازم جانبی اتاق باید ساده باشند تا ظرافت موجود در دکوراسیون اثاثیه را بر هم نزنند.

اصول چیدمان اتاق نشیمن, نکاتی برای چیدمان اتاق نشیمن


الگویی برای یک دکور تمام عیار
به دیوارهایی بی‌رنگ اتاق پذیرایی‌تان که همانند یک بوم نقاشی‌اند، طرح و نقش و تاروپود بیافزایید. این اتاق پذیرایی با صندلی‌های قدیمی اما جذاب و بالش‌هایی که در گوشه کنار اتاق جای گرفته‌اند، فضایی با روح پیدا کرده و یک قالیچه‌ی تزئینی با رنگ‌های متضاد، طرح و نقش مورد نیاز این دکوراسیون را تکمیل می‌کند.

اصول چیدمان اتاق نشیمن, نکاتی برای چیدمان اتاق نشیمن


زیبایی تصنعی
یک فضای رسمی با استفاده از دیوارهایی به رنگ تیره و سبکی با قالب سفید درخشان، بسازید. در این اتاق پذیرایی، سقف طاق‌دار به زیبایی، خطوط بکار رفته در طراحی طاقچه‌ی بالای شومینه را انعکاس می‌دهد و بصورت تصنعی فضایی با روح می‌سازد. اثاثیه‌ی سنتی با رگه‌هایی از طرح‌های کلاسیک، به طرزی عالی با فضای این اتاق پذیرایی شیک، ترکیب می‌شوند.

اصول چیدمان اتاق نشیمن, نکاتی برای چیدمان اتاق نشیمن


پناه‌گاهی برای کودک‌تان!
حتی کوچک‌ترین اعضای خانواده‌تان به مکانی برای استراحت و خستگی درکردن، نیاز دارند. با استفاده از پارچه‌هایی با طرح برجسته و لوازم جانبی به رنگ‌های روشن و درخشان، با دیوارهای بی‌رنگ مقابله کنید! با جای دادن سبدهایی برای کتاب‌ها و اسباب‌بازی‌های کودک در اتاق، هر چه بهتر و آسان‌تر به این پناه‌گاه سر و سامان دهید!

اصول چیدمان اتاق نشیمن, نکاتی برای چیدمان اتاق نشیمن


دکوراسیونی تماما گیرا و چشم‍گیر
رنگ‌های صورتی و آبی دیگر تنها در شیرخوارگاه‎‌ها استفاده نمی‌شوند! ترکیبی از رنگ‌های صورتی و آبی به‌همراه رنگ قهوه‌ای فاخر و باشکوه و نیز لوازم چوبی تیره رنگ، جلوه‌ای بسیار شیک به فضای این اتاق پذیرایی بخشیده‌اند. بالش‌هایی با طرح جذاب پولکایی نقطه نقطه و روکش‌های صندلی گل‌دار، حس جوانی و نشاط مورد نیاز دکوراسیون را تامین می‌کنند.

اصول چیدمان اتاق نشیمن, نکاتی برای چیدمان اتاق نشیمن


طرحی ساده و روشن
دیوارهای نازک سفید و اثاثیه‌ی مدرن، این اتاق پذیرایی به سبک بودایی را به زیبایی شکل می‌دهند. اثاثیه‌ی کم‌ارتفاع با طرح‌های ساده، جلوه‌ای از سادگی به دکوراسیون می‌دهند. تزئیناتی به رنگ‌های نارنجی و سبز درخشان، فضای اتاق پذیرایی را موج‌دار و روشن می‌کنند.

اصول چیدمان اتاق نشیمن, نکاتی برای چیدمان اتاق نشیمن


یک سبک کلاسیک اغوا کننده
این اتاق پذیرایی به دلیل آن‌که لوازم مدرن راحتی را به سوی سبک سنتی سوق داده، جلوه‌ای بسیار شیک پیدا کرده است. صندلی‌های نرم و راحت با پایه‌های در معرض دید و مبلمانی با روکش مخملی، نمایی از اثاثیه‌ی اواخر قرن 19 را در ذهن تداعی می‌کنند. میزهای چوبی تیره‌رنگ و قدیمی، ظرافت و وقاری رسمی به اتاق پذیرایی می‌بخشند. تمام تزئینات قدیمی اما جذاب، در فضای ایجاد شده بین دیوارهای سفید و کف‌پوش تیره‌رنگ، به زیبایی می‌درخشند. جاسازی اثاثیه‌ی کلاسیک و لوازم جانبی در فضایی که راحتی و سادگی را به ارث برده است، نمایی بی‌نظیر ایجاد کرده و هر دو نقش مربوط به چیدمانی رسمی در کنار سبکی آرامش‌بخش و مطابق مد روز را بخوبی ایفا می‌کند.

اصول چیدمان اتاق نشیمن, نکاتی برای چیدمان اتاق نشیمن

 


منبع : apartman.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------