راهنمای خرید کابین دوشراهنمای خرید کابین دوش, خرید کابین دوش, نکاتی برای خرید کابین دوش

راهنمای خرید کابین دوش

 

نکاتی هنگام خرید کابین دوش :

کابین دوش یک کابین دوش کامل با پانل های پشتی و یک سینی است، بنابراین تمام سطوح داخلی آن آب بندی و ضد آب هستند. این بدان معناست که شما نیازی به کاشی کاری دیوارهای پشت آن ندارید. کابین دوش همچنین شامل خود سیستم دوش و همچنین سایر ویژگی های گنجانده شده مانند جت های بدنه است.

خرید کابین دوش می تواند یک تجربه گیج کننده باشد. برای کمک به شما در انتخاب صحیح، ما از تمام تخصص خود برای ایجاد این راهنمای خرید مفید استفاده کرده ایم.

 

قبل از شروع، ممکن است توضیح دهیم که کابین دوش چیست؟ کابین دوش معمولاً دارای یک یا چند صفحه شیشه ای است که ناحیه دوش شما را محصور می کند و از بقیه اتاق شما در برابر پاشش آب محافظت می کند. کابین دوش که گاهی اوقات با یک در، عرضه می شود، که می تواند کشویی، چرخشی یا محوری باز شود، یا دارای طراحی بدون درب باشد، کابین دوش در اشکال و اندازه های مختلف، با سینی دوش یا بدون سینی دوش وجود دارد.

 

چرا نگاهی به بررسی اجمالی سریع 60 ثانیه ای کابین دوش ندهید:

 

6 نکته که باید در نظر بگیرید :

1. فضای حمام شما

ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما اولین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که آیا واقعاً می توانید یک کابین دوش را در حمام خود قرار دهید یا خیر. اگر حمام شما دارای کابین دوش بوده و قصد دارید آن را تعویض کنید و کابین جدیدی مشابه قبلی خرید کنید، این باید برای شما نسبتاً ساده باشد. با این حال، اگر برای اولین بار است که یک محوطه را در یک فضا نصب می کنید، باید ابعاد و چیدمان اتاق خود را به دقت در نظر بگیرید.

 

نکات دیگری که باید در نظر بگیرید نوع واقعی اتاقی است که به دنبال ایجاد یک محفظه دوش برای آن هستید:

 

• آیا برای حمام اصلی شماست؟

• آیا برای اتاق دوش شخصی شما یا جداگانه است؟

 

اگر چنین است، ممکن است بر نوع محفظه دوش که برای نیازهای دقیق شما مناسب است تأثیر بگذارد. با برنامه ریزی این امکان وجود دارد که یک دوش را در یک منطقه تنگ قرار دهید و زندگی را در خانه خود کمی آسان کنید. دقیقاً در نظر بگیرید که چقدر اتاق و ارتفاع در دسترس است. به عنوان مثال، اگر می خواهید دوش را در یک نقطه تنگ مانند یک فرورفتگی فشار دهید، یک درب دوش محوری یا تاشو را انتخاب کنید.

 

2. دیوار و موقعیت

مهم است که در مورد محل قرار دادن محفظه فکر کنید. آیا در گوشه ای خواهد بود یا در یک منطقه محصور جداگانه؟ این بر نوع سینی دوش و نوع درب محفظه مورد نیاز شما تأثیر می گذارد. برای مثال، اگر در یک فرورفتگی نصب می کنید، ممکن است فقط به یک درب دوش نیاز داشته باشید یا نه یک محفظه کامل.

 

همچنین، اگر در حال تعویض کابین دوش قدیمی هستید، در صورت امکان، دوش جدید خود را در همان موقعیت قبلی قرار دهید، زیرا این کار به لوله کشی بسیار کمتری نیاز دارد، زیرا لوله های آب و زهکشی شما از قبل در محل مناسبی قرار می گیرند.

 

3. انواع شیشه

انواع درب هایی که می توان برای کابین دوش های مختلف استفاده کرد، متفاوت است، اما هر نوع شیشه ای را که انتخاب می کنید، دقت کنید که کیفیت بالا را داشته باشد.

 

در اینجا چند نکته کلیدی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود :

• شیشه سکوریت 8 یا 10 میلی متری بسیار بادوام، ایمن و همچنین تمیز کردن آسان است و این یک انتخاب عالی است.

 

• شیشه ایمنی مقاوم همیشه انتخاب خوبی برای یک اتاق مرطوب یا محفظه دوش است.

• شایان ذکر است که شیشه های ضخیم تر به دلیل وزن اضافی به پشتیبانی بیشتری نیاز دارند.

 

• بسته به شکل، هر چه شیشه بزرگتر باشد یا منحنی آن بیشتر باشد، به دلیل طراحی می توان ضخامت کمتری به دست آورد.

• اگر هزینه نگران کننده است، یا ظاهر شیشه های ضخیم تر را دوست ندارید، شیشه های 4 یا 6 میلی متری جایگزین های عالی هستند.

 

• به دنبال شیشه با روکش تمیز آسان باشید که به کاهش تجمع صابون، کثیفی و رسوب آهک کمک می کند.

 

• محافظ لبه - شیشه هایی که قاب محافظ ندارند، به ویژه در حمام های خانوادگی که استفاده ی بیشتری از آن ها می شود، راحت تر خرد و شکسته می شوند. یک محفظه دوش با قاب آلومینیومی قوی از شیشه پشتیبانی می کند و آن را به خوبی محافظت می کند.

 

4. سینی یا بدون سینی ؟

طیف وسیعی از کابین دوش را خواهید یافت که با سینی یا بدون سینی عرضه می شوند. اگر به دنبال یک راه حل همه کاره هستید، خرید با سینی گزینه بهتری است، زیرا سینی به طور خاص برای متناسب با آن محفظه دقیق طراحی می شود که احتمال نشتی را کاهش می دهد.

 

خرید محفظه و سینی با هم به این معنی است که لازم نیست به اندازه سینی فکر کنید، با این حال باید اندازه سینی و درب دوش را هنگام برنامه ریزی برای دوش حمام به دقت در نظر بگیرید.

 

خرید کابین دوش, نکاتی برای خرید کابین دوش, راهنمای کامل خرید کابین دوش

در کابین دوش قدم بزنید

 

برخی از محفظه ها با سینی منطبق کامل می شوند که تناسب خوبی را تضمین می کند.

 

5. از دیوارهای خود محافظت کنید

دیوارهای داخلی کابین دوش شما به محافظت بیشتری در برابر آب نیاز دارند و این امر را می توان با استفاده از پانل های دیوار دوش یا کاشی به دست آورد.

 

پانل های دیوار دوش به دلیل مزایای زیر به سرعت تبدیل به یک جایگزین محبوب برای کاشی می شوند:

 

• آنها سریعتر و راحت تر نصب می شوند، بدون نیاز به تزریق یا شکل دادن مشکل. به سادگی پانل(های) خود را به اندازه و مناسب برش دهید.

 

• آنها مقرون به صرفه تر هستند و معمولاً هزینه کمتری در هر متر مربع نسبت به کاشی دارند.

 

• نگهداری آنها آسان تر است، بدون خطوط دوغاب که در آن کپک ایجاد می شود.

• آنها یک پایان یکپارچه را ارائه می دهند، با اتصالات تقریبا نامرئی.

 

• آنها در طیف گسترده ای از رنگ ها و الگوها، از جمله طرح های سنگی و چوبی، کاملاً مطابق با دکوراسیون شما هستند.

 

کاشی های دیواری نیز به دلیل ظاهر شیک و ماهیت سختی که دارند، یک انتخاب محبوب هستند. هنگام کاشی کاری دیوارها در قسمت دوش خود، در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

 

• هنگام نصب دوش توکار، قبل از نصب سینی دوش، در مورد انتخاب کاشی خود و میزان کاشی کاری خود با دقت فکر کنید، زیرا فقط باید روی سینی کاشی کاری کنید.

 

• هنگام نصب یک اتاق مرطوب، باید مطمئن شوید که تمام قسمت ها، از جمله کف و دیوارها، کاشی کاری شده و به درستی مهر و موم شده اند. اگرچه، می توانید دوش پیاده روی را انتخاب کنید که میزان کاشی کاری سطح کف را کاهش می دهد.

 

6. تناسب دست چپ یا راست ؟

برای یافتن بهترین مکان برای قرار دادن کابین دوش خود، طرح فضای خود را ترسیم کنید و به این فکر کنید که آیا کابین شما باید به سمت چپ باز شود یا راست. یک نکته خوب این است که مشخص کنید پنجره ها، درها یا موانع دیگر کجا هستند. به این ترتیب می توانید ببینید سینی دوش خود را کجا قرار دهید و دقیقاً میزان فضایی که دارید را محاسبه کنید.

 

انواع کابین دوش

کابین دوش انواع مختلفی دارد که بسته به سلیقه و اندازه فضایی که در اختیار دارید می توانید از بین آنها انتخاب کنید. هنگام در نظر گرفتن کابین دوش، مهم است که نوع شیشه ای را که می خواهید انتخاب کنید نیز در نظر بگیرید. شما می توانید انواع مختلفی از شیشه را انتخاب کنید، از جمله شیشه های سخت شده، شیشه ایمن و شیشه ای که در محلول تمیز کردن آسان پوشش داده شده است. 

 

کابین دوش چهارگانه

انواع مختلفی از کابین دوش موجود است که مناسب مناطق مختلف است. در فضاهای تنگ، به ویژه گوشه ها، یک کابین دوش چهارگانه، که دارای شکل منحنی است، ایده آل است، به ویژه برای حمام های کوچک یا اتاق های شخصی.

 

راهنمای کامل خرید کابین دوش, نحوه خرید کابین دوش, آشنایی با انواع کابین دوش

کابین دوش ربع کشویی 6 میلی متری

 

این محفظه حمام ربع درب کشویی 6 میلی متری که به خوبی در گوشه اتاق شما قرار می گیرد، یک فضای عالی برای صرفه جویی در فضا است.

 

این نوع دوش با انحنای طولانی تر، فضای بیشتری را برای دوش گرفتن ارائه می کند که برای حمام های بزرگ تر عالی است.

 

دکوراسیون کابین های دوش, مهارت های خرید کابین دوش, نکته هایی برای خرید کابین دوش

کابین دوش ربع 8 میلی متری

 

برای کسانی که فضای خالی بیشتری دارند، این مدل کابین دوش یک گزینه عالی است.

 

یکی دیگر از تغییرات، کابین دوش پنج ضلعی است که همانطور که از نام آن پیداست دارای 5 ضلع است. ورودی درب به جای خمیده صاف است.

 

کابین دوش مستطیلی یا مربعی

یکی دیگر از گزینه های بسیار محبوب، کابین دوش مستطیلی است که ممکن است قابلیت های صرفه جویی در فضا را در طراحی ربع ارائه ندهد، اما تجربه ای جادار در هنگام دوش گرفتن را ارائه می دهد. کابین دوش مربعی، در حالی که نسبتاً جمع و جور است، برای حمام های کوچک تر و اتاق های شخصی عالی هستند.

 

آشنایی با انواع کابین دوش, کابین دوش, انواع کابین دوش, نکاتی هنگام خرید کابین دوش

کابین دوش 8 میلی متری قاب دوش کشویی

 

محفظه های مستطیلی، مانند تصویر بالا، در جایی که صرفه جویی در فضا دغدغه اصلی نیست، ایده آل هستند.

 

کابین دوش جت دار

اگر به دنبال بهترین تجربه دوش گرفتن هستید، کابین دوش ایده آل است. که از اکریلیک با کیفیت بالا به عنوان یک تکه ساخته شده است، یک کیت دوش ریلی کشویی، جت های بدنه قابل تنظیم و در برخی موارد، حتی یک نرده حوله داخلی، آینه و صندلی - مناسب برای ایجاد یک حمام آبگرم لوکس به تنهایی پیدا خواهید کرد. حتی طیف وسیعی از کابین های بخار لوکس، با گزینه های رایحه درمانی و نورپردازی کروموتراپی، بدون اشاره به اتصال بلوتوث یکپارچه و مجموعه ای از ویژگی های باورنکردنی، کشف خواهید کرد.

 

خرید کابین دوش, نکاتی برای خرید کابین دوش, راهنمای کامل خرید کابین دوش

کابین دوش هیدروماساژ پشت شیشه ای مشکی حالت ربع 900*900

 

این کابین دوش ربع پشت شیشه ای مشکی با درهای دوش کشویی، جت های بدنه و سیستم دوش یکپارچه ارائه می شود.

 

در کابین دوش قدم بزنید

 

انواع درب دوش

نوع باز شدن درب به موارد زیر بستگی دارد:

 

• فضایی که در اختیار دارید

• نوع کابین دوش مورد نظر شما

بیایید نگاهی دقیق تر به رایج ترین انواع درب دوش بیندازیم.

 

کابین دوش و درهای لولایی

استفاده از درهای دوش لولایی ساده است و در حمام های امروزی عالی به نظر می رسد. درها و محفظه های دوش لولایی ما به سبک حداقلی طراحی شده اند تا حسی سبک، باز و مطبوع داشته باشند. با این حال، باید مطمئن شوید که درب توسط وسایل دیگر در حمام شما مسدود نشده است.

 

کابین دوش درب کشویی

کابین دوش درهای کشویی برای صرفه جویی در فضا در هر حمامی ایده آل است و به راحتی قابل مانور است، بنابراین ورود و خروج از حمام بدون دردسر است. یک درب دوش کشویی بدون قاب با شیشه شفاف برای کسانی که به دنبال احساس سبک و باز بودن در حمام هستند ایده آل است.

 

نحوه خرید کابین دوش, آشنایی با انواع کابین دوش, دکوراسیون کابین های دوش

درب دوش کشویی با کیفیت بالا

 

محفظه ها و درهای دوش محوری

درب دوش محوری احتمالاً رایج ترین نوع درب دوش موجود است. آنها به صورت راست یا چپ هستند و نوع لولای مورد استفاده به شکل و پیکربندی حمام بستگی دارد. بیشتر درهای محوری به سمت بیرون و دور از دوش باز می شوند، بنابراین همیشه مهم است که قبل از تصمیم گیری در مورد پیکربندی، بقیه مجموعه حمام شما کجا باشد. درب دوش محوری و محفظه دوش درب محوری نیز با پروفیل های کرومی زیبا و درب های دستی جهانی عرضه می شوند که آنها را به انتخاب های عالی تبدیل می کند.

 

کابین دوش و درب دوش

محفظه های دوش گزینه های خوبی برای صرفه جویی در فضا هستند، به عنوان مثال درب های کشویی که فضای کمتری برای باز شدن آنها وجود دارد.

 

اتاق های مرطوب و کابین دوش پیاده روی سینی دار

اتاق های مرطوب و کابین دوش پیاده روی سینی دار هر دو گزینه های محبوب برای حمام های مدرن هستند و هر دو مزایای خود را دارند. یک دوش پیاده روی همچنان از سینی مانند دوش معمولی استفاده می کند، اما فضای بیشتری را در اختیار کاربر قرار می دهد. دوش گرفتن در فضاهایی که اتاق مرطوب توصیه نمی شود، جایگزین بسیار خوبی است.

 

اتاق مرطوب یک اتاق کاملاً ضد آب است که به طور کلی مجهز به دوش است و معمولاً کاملاً با کاشی پوشانده می شود. یک اتاق مرطوب قبل از استفاده باید مخزن آن کاملاً ضد آب شود، اما پس از آب بندی می تواند به رفع مشکلات رطوبت از خانه شما کمک کند. از آنجایی که نیازی به سینی دوش نیست، هیچ پله ای برای داخل یا خارج شدن از دوش وجود ندارد، بنابراین یک اتاق مرطوب گزینه ای عالی برای کسانی است که محدودیت حرکتی دارند.

 

دقیقاً دریابید که اتاق مرطوب چیست و اتاق مرطوب چگونه نصب می شود.

 

پانل های شیشه ای 10 میلی متری ظاهری تمیز و تیز را در هر اندازه اتاق ایجاد می کنند. طراحی اتاق مرطوب شامل قرار دادن یک یا دو پانل در سطوح مختلف برای ایجاد یک محوطه باز درخشان است. یک "پانل برگشتی" (همچنین به عنوان "پانل انتهایی" شناخته می شود) معمولاً با پانل های اصلی اتاق مرطوب ارائه نمی شود، اما می توان آن را به طور جداگانه خریداری کرد و در عرض استاندارد 250 میلی متر در دسترس است. این امر محافظت بیشتری در برابر پاشش آب ارائه می دهد.

 

آشنایی با انواع کابین دوش, دکوراسیون کابین های دوش, مهارت های خرید کابین دوش

پانل شیشه ای اتاق مرطوب با قاب مشکی 8 میلی متری

 

نمایشگرهای دوش با قاب مشکی در حال حاضر بسیار محبوب هستند

 

ضخامت شیشه

هنگام انتخاب هر محفظه دوش، پانل یا درب، متوجه خواهید شد که ضخامت شیشه در نام محصول گنجانده شده است، بنابراین فوراً از نوع شیشه موجود در آن مطلع خواهید شد. اگر مطمئن نیستید که کدام ضخامت شیشه را باید انتخاب کنید، چند نکته را در زیر ارائه کرده ایم.

 

کابین دوش شفاف 4 میلی متری

کابین دوش 4 میلی متری، برای امنیت بالا، باید دارای فریم های با کیفیت بالا باشند. محدوده قابل تنظیم سخاوتمندانه امکان نصب آسان را فراهم می کند و به شما محفظه ای زیبا و محکم می دهد که می توانید با اطمینان آن را خریداری کنید.

 

کابین دوش 6 میلی متری با کیفیت

به لطف انتخاب بزرگی از محفظه ها و اندازه های دوش، محدوده 6 میلی متری اغلب برای پاسخگویی به فضای شما طراحی شده است. این محفظه ها با حداقل شیشه 6 میلی متری، پروفیل های صیقلی ضخیم، قابلیت تنظیم سخاوتمندانه برای دیوارهای واقعی و اتصالات روکش کروم، ظاهری شیک و بادوام را به هر حمامی اضافه می کنند.

 

کابین دوش 8 میلی متری لوکس

محفظه های دوش 8 میلی متری لوکس با استفاده از اجزای درجه یک طراحی شده اند که سطح بالایی از سبک و لوکس بودن مقرون به صرفه را ارائه می دهند. هر محفظه دوش 8 میلی متری ظاهر عالی خود را حتی با استفاده منظم خانوادگی حفظ می کند.

 

پانل های اتاق مرطوب 10 میلی متری و کابین دوش

سری پریمیوم 10 میلی متری، طیف وسیعی از تنظیمات فضا را از طریق انتخاب وسیعی از اندازه ها امکان پذیر می سازد. شیشه 10 میلی متری اتاق مرطوب، راه رفتن یا نصب محفظه حمام مجلل و قابل توجهی را ارائه می دهد.

 

سبک های کابین دوش

قاب شده یا بدون قاب ؟

متداول ترین نوع کابین دوش دارای یک قاب است که معمولاً از آلومینیوم ساخته شده است که پانل های شیشه ای و درها را در جای خود نگه می دارد. با این حال، برای ظاهری شیک تر، چرا یک کابین دوش بدون قاب انتخاب نکنید؟ این نوع محفظه فقط با یک نمای دیوار و گاهی اوقات یک تکیه گاه دیواری به حمام شما کمک می کند تا جادارتر شود.

 

معاصر یا سنتی

کابین دوش ها اخیراً محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. به همین دلیل است که اکثر محوطه ها به سبک مدرن یا امروزی هستند. با این حال، اگر می خواهید طراحی متناسب با حمام یا حمام به سبک سنتی داشته باشید، از مجموعه ای از کابین های دوش دیدن کنید.

 

آشنایی با انواع کابین دوش, کابین دوش, انواع کابین دوش

محفظه ربع قاب سنتی 8 میلی متری

 

یک حمام به سبک سنتی را با این محوطه ربع سنتی تکمیل کنید.

 

جت های بدنه

جت های بدنه دوش کمی تجمل به کابین دوش جدید شما می بخشد. از طرح های گرد یا مربعی انتخاب کنید. تمام جت های بدنه با درج های لاستیکی تمیز و آسان عرضه می شوند.

 

اضافی های اضافی

موارد اضافی دیگری نیز وجود دارد که ممکن است بخواهید برای کابین دوش خود در نظر بگیرید، که برخی از آنها با جزئیات بیشتر در راهنمای خرید دوش توضیح داده شده است، در هنگام خرید به آن ها توجه کنید.

 

ریل ها را بگیرید

اگر در هنگام دوش گرفتن به ثبات بیشتری نیاز دارید، یا هنگام ورود و خروج از محفظه خود به کمک کمی نیاز دارید، یک ریل دستگیره می تواند ایده خوبی باشد.

 

صندلی های دوش

اگر دوش گرفتن در حالت نشسته را کمی راحت تر از ایستادن می دانید، می توانید از صندلی های دوش استفاده کنید.

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------