نکاتی برای ست كردن چكمه و دامنكلاسیک ترین تن‌پوش برای خانم‌ها دامن و پیراهن است؛ تن‌پوشی زیبا و فاخر كه برازنده خانم‌هاست و وارستگی و زیبایی آنها را تضمین می‌کند. روزهای سرد سال، زمان پوشیدن دامن یا پیراهن با چكمه برای خانم‌هاست.

چكمه با انواع دامن‌های كوتاه، بلند و... تركیب خوبی است كه می‌تواند شیك‌پوشی هر خانمی در پاییز و زمستان را تضمین كند. شیك‌پوشی زمستانی شما در دسترس است اما ساده نیست؛ باید اصول ست كردن دامن و چكمه را بلد باشید. نكاتی ساده كه همین جا به شما آموزش می‌دهیم.

1. چكمه‌هایی كه از چكمه‌های سواركاری الهام گرفته شده‌اند و با همین نام در دنیای كفش شناخته می‌شوند، انتخاب خوبی برای همراه شدن با دامن‌های كتان، جین و سایر دامن‌های اسپرت هستند. برای ست‌های اسپرت كه می‌خواهید دست‌تان در رنگ باز باشد، چكمه چرم قهوه‌‌ای انتخاب سنجیده‌تری است چون رنگ كلاسیك چرم است و همیشه زیبا به‌نظر می‌رسد.

نکاتی برای ست کردن چکمه و دامن,ست کردن دامن و چکمه


2. بوت‌هایی كه طراحی شیپوری دارند یعنی ساق آنها هر چه به طرف بالاتر می‌رود، گشادتر می‌شود، با دامن‌های زیر زانو بپوشید. در تركیب دامن و بوت همیشه به این نكته دقت كنید كه لبه بوت باید زیر دامن پنهان شود و دیده نشود.

3. برخلاف آنچه اغلب خانم‌ها فكر می‌كنند، تركیب دامن كوتاه با چكمه زیر زانو انتخاب خوبی نیست. این تركیب باعث می‌شود شما كوتاه‌تر به‌نظر برسید. دلیل این اتفاق هم شكستی است كه خط دامن و لبه چكمه در ست لباس شما ایجاد می‌كند.

4. اگر اصرار به پوشیدن چكمه با دامن كوتاه دارید، از تركیب رنگ‌های تیره استفاده كنید تا شكست كمتر به چشم بیاید مثلا چكمه مشكی را با جوراب شلواری مشكی و دامنی به همین رنگ بپوشید. استفاده از رنگ مشكی را در بالاتنه ادامه ندهید چون ست شما زیبایی خودش را از دست می‌دهد و دلتنگ و دلگیر می‌شود.

5. چكمه با پاشنه بلند و باریك فقط برای خانم‌های میانسال به بالا توصیه می‌شود. خانم‌های جوان بهتر است سراغ این مدل چكمه نروند چون با لباس‌های جوانانه و چابكی این سن و سال هیچ هماهنگی ندارد. چکمه با پاشنه باریک انتخاب فانتزی ای است و بهتر است خانم های میانسال هم فقط در موقعیت های خاص از این کفش ها استفاده کنند.

6. یكی از راه‌های زیبا كردن ست شما با چكمه، تركیب چكمه با برخی اكسسوری‌های ست شماست. مثلا اگر چكمه با رنگ شتری دارید، از یك كمربند شتری روی دامن یا پیراهن خودتان استفاده كنید. یك‌رنگ بودن این دو به چشم می‌آید و زیبایی شما را دوچندان می‌كند.

7. برای پوشیدن دامن كوتاه با چكمه باید سراغ چكمه‌های پاشنه‌دار بروید؛ البته چكمه‌های پاشنه داری كه پاشنه پهنی دارند و به همین دلیل با دامن‌های اسپرت و كوتاه هماهنگ هستند. چكمه‌هایی كه در طراحی آنها از تركیب لژ و پاشنه استفاده شده، انتخاب خوبی برای دامن‌های كوتاه هستند. این قانون كلی را هم یاد بگیرید؛ هر چه پاشنه بلندتر، دامن كوتاه‌تر.

8. برای خانم‌های نوجوان یك تركیب متفاوت را پیشنهاد می‌كنیم؛ چكمه با ساق متوسط، جوراب بلند كه از چكمه بیرون می‌آید و یك ساق برای كامل كردن این ست. این ست انتخاب خوبی برای روزهای خوش و شاد نوجوانی است. در چنین تركیب‌های تین ایجری و اسپرتی رنگ اهمیت چندانی ندارد، حتی شلوغ بودن رنگ‌ها به متفاوت شدن ست كمك می‌كند.

نکاتی برای ست کردن چکمه و دامن,ست کردن دامن و چکمه


9. هنگام خرید چكمه‌هایی كه ساق بسیار بلند دارند، حواس‌تان باشد، قد چكمه نباید بیشتر از پنج سانتی‌متر بالاتر از زانو باشد. این چكمه‌ها انتخاب خوبی برای پیراهن‌های كوتاه هستند؛ دقت كنید پیراهن كوتاه نه دامن كوتاه. تركیب چنین چكمه‌ای با دامن كوتاه از شما یك كوتوله می‌سازد. برای ست کردن پیراهن با چکمه دست‌تان بازتر است و لازم نیست نگران قواعد ست کردن دامن و چکمه باشید.

10. جنس و رنگ چكمه و كیف خود را با هم ست كنید. اگر چكمه چرم می‌پوشید، از كیف چرمی در همان رنگ استفاده كنید. به شما توصیه می‌كنیم به جای ست كلاسیك كیف و كفش، به ست‌های خلاقانه فكر كنید اما در مورد چكمه همان انتخاب كلاسیك بهتر است.

این روزها که چکمه با جنس جیر به اندازه چکمه های چرمی رواج پیدا کرده اند حواستان باشد از ترکیب چکمه جیر و کیف چرمی استفاده نکنید. بهترین ست برای چکمه جیر شما کیفی از همین جنس است.

 

منبع : مجله زندگی ایده آل / bartarinha.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------