مد سریع یا فست فشن چیست ؟ فست فشن, مد سریع, فست فشن چیست

فست فشن چیست ؟

 

درباره فست فشن چه میدانید؟

فست فشن یا مد سریع به لباس هایی گفته می شود که با سرعت تولید می شوند و با قیمت پایین به فروش می رسند. این لباس ها از کیفیت پایینی برخوردار هستند و تقریبا می توان گفت یکبار مصرف هستند.

آیا شما در مورد مد کمی گیج شده اید و این که چرا بسیاری از افراد باعث سر و صدا در آن شده اند؟

ما در مورد سنگریزه درباره ی اینکه چه چیزی مد سریع، آهسته و محیط زیست است سوالات زیادی دریافت می کنیم که این راهنمای ساده را برای کمک به شما در درک تأثیر مخرب مد سریع جمع آوری کرده ایم.

 

مد سریع چیست ؟

مد سریع اصطلاحی است که برای توصیف طرح های لباس استفاده می شود و برای استفاده از ترندها به سرعت از خانه ی مد به فروشگاه ها منتقل می شود. این مجموعه ها اغلب براساس سبک های ارائه شده در نمایشگاه ها در هفته مد یا مشاهیر استفاده می شوند. مد سریع به مصرف کنندگان اصلی این امکان را می دهد تا ظاهر جدید داغ یا چیزهای بزرگ با قیمت مقرون به صرفه خریداری کنند.

 

مد سریع به دلیل ارزان تر بودن، ساخت سریعتر و روش های حمل و نقل، افزایش اشتهای مصرف کنندگان برای سبک های لحظه ای و افزایش قدرت خرید مصرف کننده - به ویژه در میان جوانان - رایج شد. به دلیل همه اینها، مد سریع، سنت برچسب های لباس معرفی شده در معرفی مجموعه ها و خطوط جدید را به صورت منظم و فصلی را به چالش می کشد. در حقیقت، غیر معمول نیست که خرده فروشان مد روز در یک هفته چندین بار محصولات جدیدی را برای ادامه روند معرفی می کنند.

 

مد سریع چیست, آشنایی با مد سریع, همه چیز درباره ی فست فشن

همه چیز درباره ی فست فشن

 

چه چیزی با فست فشن یا مد سریع اشتباه است؟

مد سریع تولید انبوه لباس های ارزان قیمت، بی کیفیت و یکبار مصرف است. برای ایجاد ایده در مورد مقیاس این مشکل، صنعت مد سالانه 80 میلیارد لباس عجیب و غریب را از بین می برد - این رقم برای هر فرد روی زمین بیش از 10 است.

 

و 400٪ بیشتر از تولید 20 سال پیش است.

 

این چرخه یکبار مصرف شیطانی در حال سوختن است زیرا:

_ لباس ها ارزان می شوند.

_ با پایین آمدن قیمت، کیفیت آنها نیز پایین می آید.

_ در حالی که قیمت ها در حال کاهش هستند، روند مد در حال شتاب گرفتن است.

_ این انگیزه ای را برای مردم ایجاد می کند تا لباس های بیشتری بخرند تا از روند آن مطلع شوند.

 

از آنجا که مردم می دانند که طرح و مدل بعدی در گوشه و کنار قرار دارد و لباس های آنها به زودی از مد می افتد، انگیزه ای برای مراقبت از آنها ندارند. این بدان معنی است که آنها سریعتر از بین می روند.

 

آنچه در این سیستم مد سریع، اشتباه است این است که اکثر موارد نه بازیافت می شوند و نه اهدا می شوند.

 

در عوض، آنها یا به محل دفن زباله می روند یا سوزانده می شوند.

 

هر حلقه در زنجیره ی مد سریع با هزینه های زیاد زیست محیطی و اجتماعی همراه است.

 

تجزیه لباس ما می تواند تا 200 سال طول بکشد، بنابراین سیاره ما دائماً توسط مواد غیر طبیعی بیشتر و بیشتر آلوده می شوند.

 

چه چیزی با مد سریع مشکل دارد؟ چرا برای محیط زیست مضر است؟

مد سریع از جهات مختلف به کره ی زمین خسارت و آسیب می زنند :

 

مصرف آب

 میکرو الیاف

 گازهای گلخانه ای

 جنگل زدایی

 سموم

 حقوق بشر

 

فست فشن، لباس ارزان قیمت اما شیک را توصیف می کند که به سرعت از طراحی به فروشگاه های خرده فروشی منتقل می شود تا مطابق روندها باشد، مجموعه های جدید به طور مداوم معرفی می شوند.

 

از جنبه های منفی، مد سریع نیز با آلودگی، زباله، انتشار ذهنیت "یکبار مصرف"، دستمزد کم و محل کار ناامن ارتباط دارد.

 

مزایا و معایب مد سریع, درباره ی فست فشن, سریع مد چیست

یکی از مزایای فست فشن داشتن تعداد زیادی لباس است

 

مزایا و معایب فست فشن

مزایای مد سریع

مد سریع فواید کسب و کار است. معرفی مداوم محصولات جدید مشتریان را ترغیب می کند که بیشتر به فروشگاه ها مراجعه کنند، به این معنی که در نهایت خرید بیشتری انجام می دهند. فروشنده کالاهایی را که به فروش می رسند را با کالاهای جدید جایگزین می کند. بر این اساس، مصرف کنندگان می دانند کالایی را که دوست دارند را بدون توجه به قیمت آن، خریداری کنند زیرا به احتمال زیاد مدت طولانی در دسترس نیستند. و از آنجا که لباس ها ارزان است (و ارزان تولید می شوند)، مردم می توانند به آسانی برای خریدهای تازه وارد فروشگاه ها شوند.

 

مد سریع نیز مسئول سودهای کلان است ، به خصوص اگر تولید کننده ای بتواند روند را قبل از رقابت بپردازد. سرعت حرکات مد سریع به خرده فروشان کمک می کند تا از کاهش مارک، که به حاشیه تبدیل می شود، جلوگیری کنند. اگر خساراتی وجود داشته باشد، شرکت های مد سریع می توانند با راه اندازی یک خط لباس، طرح یا محصول جدید، به سرعت بهبود یابند.

 

در مورد مزایای مصرف کننده ، مد سریع این امکان را به مردم می دهد تا لباس دلخواه خود را در صورت تمایل تهیه کنند. همچنین ، این باعث شده است که لباس مقرون به صرفه تر باشد - و نه فقط هر لباسی، بلکه یک لباس شیک و ابتکاری است. دیگر آخرین ظاهر یا "خوش پوش بودن" یا داشتن کمد لباس بزرگ برای ثروتمندان و مشهورین نیست.

 

به همین دلیل، مدافع استدلال می کند که مد سریع تأثیر دموکراتیک سازی بر مد - و بر جامعه داشته است. حتی افراد متوسط ​​نیز می توانند به طور مداوم لباس های جدید هوشمند بخرند، به چیزهای سرگرم کننده یا غیرعادی بپردازند و هر روز چیز متفاوتی بپوشند.

 

معایب مد سریع, مزایای مد سریع, معایب فست فشن

یکی از معایب فست فشن کیفیت پایین لباس ها می باشد

 

معایب مد سریع

علیرغم مزایای مشتریان، مد سریع نیز مورد انتقاد قرار گرفته است زیرا نگرش "دور انداختن" را تشویق می کند. به همین دلیل به آن مد یکبار مصرف نیز گفته می شود. بسیاری از شیک پوشان سریع در نوجوانی و اوایل بیست سالگی - گروه سنی مورد هدف این صنعت - اعتراف می کنند که فقط یک یا دو بار خریدهای خود را به تن کرده اند.

 

می توانید بحث کنید که آیا چنین ذهنیت دور ریختنی واقعاً به صرفه است یا خیر: اگر خریدهای متعددی از لباس های مد سریع، که ارزان قیمت هستند، در نهایت هزینه خرید بیشتر از خرید چند لباس گران قیمت که ماندگاری بیشتری دارند، برای مصرف کننده تمام می شود.مطمئناً هزینه بیشتری برای کره زمین دارد. 

 

منتقدان ادعا می کنند که مد سریع به دلیل ارزان بودن مواد و روش های ساخت و تولید که از آن استفاده می کند، در آلودگی، زباله و فرسودگی برنامه ریزی شده نقش دارد. لباس هایی که ارزان هستند، زود کهنه می شوند حتی نمی توان آنها را بازیافت کرد زیرا بیشتر (بیش از 60٪) از مواد مصنوعی ساخته شده اند. بنابراین وقتی آنها دور ریخته می شوند ، سالها در محل دفن زباله ها قالب می گیرند.

 

اکثر شرکت های مد سریع، تولید کالاهای خود را به خارج از کشور سپرده می کنند - معمولاً به تولیدکنندگان مستقر در کشورهای در حال توسعه - و برخی از آنها در نظارت بر پیمانکاران فرعی خود، خیلی سخت گیر نبوده و در مورد زنجیره ی تامین خود شفاف نبوده اند. این امر منجر به این شد که منتقدان متهم شوند که مد سریع بر اساس شرایط بد کار، حقوق ناچیز و سایر اقدامات مورد سوء استفاده قرار می گیرد. از آنجا که لباس در خارج از کشور تولید می شود، مد سریع نیز به کاهش صنعت پوشاک ایالات متحده کمک می کند، جایی که قوانین کار و مقررات محل کار، قوی تر و دستمزد بهتر است.

 

مد سریع نیز به دلیل مالکیت معنوی مورد انتقاد قرار گرفته است، برخی از طراحان ادعا می کنند که طرح های آنها به طور غیرقانونی کپی و به تولید انبوه توسط شرکت های مد سریع رسیده است.

 

گردآوری : بخش مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------