تفاوت گیتار های تقلبی و اصلی فندربدون شک هیچ نوازنده گیتار الکتریک در هیچ جای دنیا نیست که نام برند فندر را نشنیده باشد. این کمپانی آمریکایی که در سال 1946 در کالیفرنیا توسط  LEO FENDERتاسیس شد، تا به امروز در زمینه تولید گیتارهای الکتریک و آمپلی فایر شهرتی جهانی داشته و انتخاب اول برای نوازندگان مطرح گیتار الکتریک از آغاز تا کنون بوده است. 

 

تفاوت گیتار تقلبی و اصلی,تفاوت گیتار اصل و تقلبی,گیتار های تقلبی و اصلی فندر

تفاوت گیتارهای تقلبی و اصلی فندر

 

شهرت و محبوبیت فراوانی که FENDER ، در طول دهه ها تولید محصولات خود به دست آورده است، سبب سو استفاده از نام این برند توسط شرکتهای متفرقه گردیده که این موضوع  باعث سردرگمی علاقه مندان به خرید گیتار از این برند شده است. ما برای آشنایی بیشتر شما با تفاوتهای گیتار فندر اصلی و تقلبی ، چند مورد اساسی  را مورد بررسی قرار می دهیم. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید :

 

1. تفاوت دسته گیتار اصلی از تقلبی

مشخصا اولین تستی که یک نوازنده مجرب با گیتار الکتریک انجام می دهد، تست دسته و فرتبورد آن می باشد. یک فندر اصل ، دارای دسته ای صاف با فرتهای پولیش شده و مرتب بر روی آن است که بر خلاف گیتارهای تقلبی فندر، لبه فرتها بدون بیرون زدگی بوده و در هنگام جا به جایی دست ، در طول دسته احساس ناراحتی یا تیزی از سمت گوشه های فرتها یا محل اتصال دسته به فرتبورد نخواهید داشت. 

 

2. تصویر رو لوگو بروی دسته گیتار اصلی

هنگامی که به سردسته یک گیتار فندر اصلی نگاه کنید، خواهید دید که لوگوی فندر و دیگر اطلاعات ، با دقت و کیفیت بالایی به صورت صحیح و یکنواخت بر روی آن چاپ شده اما در گیتارهای تقلبی فندر لبه های برچسب لوگوی فندر قابل مشاهده بوده و از رزولوشنی پایین در چاپ لوگو و مشخصات استفاده شده است. 

 

البته که امروزه برخی سایتها و شرکتها اقدام به فروش این برچسبها که بسیار مشابه اصلی هستند کرده که باعث سوء استفاده افراد کلاهبردار و  چسباندن آن بر روی گیتارهای ارزان قیمت خود، به جای فندر اصلی شده است. 

 

فندر، در تولید سریهای مختلف گیتارهای خود از لوگو و جزییاتی مشخص استفاده کرده که با جست و جویی ساده در اینترنت می توانید از آنها آگاه شوید.

 

ماندگاری کوک گیتار اصلی,صدای فندر,صدای گیتار اصل فندر

تفاوت دسته ی گیتار اصلی و تقلبی

 

3. کیفیت ساخت بدنه و رنگ گیتار

برشهای نرم و گرد گیتارهای فندر ، باعث شده تا با در دست گرفتن آن حسی فوق العاده و راحت داشته باشید. گیتار اصلی فندر،  فاقد تیزی یا لبه در قسمتهای مختلف به خصوص برشهای کاتوی CUTAWAY آن است. 

 

رنگی که شرکت فندر بر روی گیتارهای خود به کار می برد بسیار با کیفیت بوده و سطح بدنه آن نیز به صورت کامل و بدون احساس زبری یا نا همسطح بودن است. البته که سری رلیک شده فندر که حالتی زخمی و پاک شدگی رنگ دارند ، متفاوت هستند. 

بدنه یک فندر اصلی ، بسیار نرم و گرد ، با رنگی جذاب و یکنواخت در همه ی قسمتهای آن خواهد بود.

 

4. صفحه فلزی اتصال دسته به بدنه، درپوش پشت و پیک گارد

بر روی PLATE به کار رفته در پشت بدنه (محل تلاقی دسته به بدنه) گیتارهای فندر اصلی، کلمه فندر یا حرف F ابتدای لوگوی فندر با ظرافت حک شده است.

 

استفاده از پلاستیک یا فلز با کیفیت در قسمت درپوش پشتی یا پیک گارد از مواردیست که باید به آن دقت کرد که به صورت لب پریده یا نا متقارن چه در الگو چه در لبه ها نباشند.

 

موارد اساسی برای تشخیص گیتار تقلبی و اصل فندر,گیتار فندر,روش های تشخیص گیتار اصل از تقلبی

تشخیص گیتار اصل فندر

 

5. در استرتوکستر دسته ترمولو را بررسی کنید

اگر از طرفداران گیتار مدل استرتوکستر STRATOCASTER هستید، در هنگام خرید، دسته ترمولوی آن را با دقت بیشتری آزمایش کنید. در هنگام کار با سیستم ترمولوی فندر استرتوکستر اصلی ، نباید سیمهای گیتارمان از کوک خارج شوند و بعد از اتمام ویبره ها میبایست به کوک اصلی خود باز گردند که در فندرهای تقلبی خلاف این موضوع اتفاق خواهد افتاد. سیستم ترمولوی فندر اصلی صدای اضافه ای از خود تولید نکرده و در هنگام استفاده خیلی نرم و روان حرکت می کند.

 

6. ماشین هدهای روان با ثبات در ماندگاری کوک گیتار اصلی

ماشین هدها یکی از قسمتهای حیاتی گیتار به شمار می روند که در فندرهای اصلی از مرغوبترین نوع ماشین هدها (چه در متریال یا آلیاژش و چه از لحاظ نرمی و کارایی آن) استفاده می شود. یک ماشین هد سالم و با کیفیت در ابتدا ظاهری سالم و براق دارد و بعد از کوک کردن سیمها یا در هنگام بند کردن نباید کوک اولیه خود را از دست دهد. 

 

می توانید برای اطمینان از این موضوع ، گیتار مورد نظر را ابتدا کوک کرده سپس با استفاده از میله ترمولو بار یا بند کردن یک پرده ای و بیشتر، از سلامت ماشین هدها و اصلی بودنشان اطمینان حاصل نمایید. آموزش کوک گیتار سازکالا را مطالعه فرمایید.

 

7. صدای فندر را از آمپلی فایر بشنوید

فندر ، از پیکاپهای متنوعی که عمدتا ساخت خود کمپانی است در گیتارهای تولیدی خود استفاده می کند. چیزی که در همه این مدلها مشهود است کیفیت صدای خروجیست که میبایست واضح ، قوی و متعادل بر روی همه سیمها باشد. 

نابهای ولوم ، تن و همچنین کلید سلکتور را برای تعویض پیکاپها به کار ببرید و دقت کنید که نباید نویزهای مقطعی و صداهای اضافه ای به گوش برسد. 

 

8. شماره سریال گیتار اصلی

برای همۀ میلیون ها گیتاری که توسط شرکت فندر تولید شده، یک شماره سریال تعریف شده که نسبت به سری و یا سال ساخت آن در قسمتهای مختلف گیتار مانند پشت دسته ، هد استاک و یا Plate درج شده است. 

 

برای آگاهی از اصالت فندر، سایتهایی وجود دارند که به راحتی با وارد کردن شماره سریال گیتار در آنها ، اطلاعات دقیقی از جمله سال ساخت و محل ساخت را برای شما نمایش می دهند. با یک جستجوی ساده در اینترنت نیز می توانید اطلاعات دقیق تر و فهرست هایی از انواع فرمت به کار رفته در سریالهای گیتار فندر را مشاهده و نسبت به گیتار مورد نظرتان مورد بررسی قرار دهید.

 

تفاوت گیتار اصل و تقلبی,گیتار های تقلبی و اصلی فندر,موارد اساسی برای تشخیص گیتار تقلبی و اصل فندر

شماره سریال گیتار اصلی

 

 

برای آنکه مطمئن شوید میتوانید گیتار اصلی از تقلبی را تشخیص دهید و یا برای پرسیدن سئوالات تخصصی خود در مورد گیتار با کارشناسان فروشگاه سازکالا از طریق شماره تلفن 02154772 تماس بگیرید و یا به وبسایت آن ها به نشانی https://sazkala.com مراجعه کنید. فروشگاه ساز کالا یک فروشگاه معتبر است که نمایندگی رسمی برند هایی مانند کورت، آیبانز، یاماها، کرگ و … می باشد. 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------