جمشید مشایخی در گروه «هوران» دكلمه می كند 

 

جمشید مشایخی در گروه «هوران» دكلمه می كند

 

 

كورش تهامی به عنوان نوازنده دف و لاله اسکندری که پیش از این درعرصه های عکاسی و کاشی روی دیوار شناخته شده است؛ به عنوان کارگردان هنری این کنسرت حضور دارد.

 

تک نوازی تنبک بهمن رجبی و شاهنامه خوانی امیر صادقی نیز از دیگر بخش های این کنسرت است.

در این برنامه بهروز قهاری با دف، فرهنگ مشتاق با کمانچه، آرام مرتضوی با ساز الکترونیک، پیام رونق با ساز استرالیایی «دی جی ری دو»، مجید برومند با گیتارباس، محسن رحمانی با ویلن سل و محمد بداغی به عنوان آهنگساز ملودیک گروه با تار حضور خواهند داشت.

سعید سلطانی نیز تهیه کنندگی این برنامه را برعهده دارند. اجرای این گروه، تلفیقی از موسیقی ملودیک با موسیقی کوبه ای ایرانی و آفریقایی است.

گروه موسیقی هوران از سال ۸۱ با نام گروه دف نوازان «حراره» به سرپرستی بهروز قهاری آغازبه کارکرد و به اجرای دف نوازی صرف می پرداخت.

این گروه از سال ۸۳ تغییراتی در نحوه اجرایی و ساخت قطعات کوبه ای ایجاد كرد و به همین دلیل سرپرست گروه «حراره» تصمیم به گسترش گروه و جمع آوری سـازهای مختلف کوبه ای گرفت.

این گروه پس از برگزاری کنسرت هـای موفـــق درسال های۱۳۸۵ و ۱۳۸۶ به عنوان یکی ازپیشروترین گروه های موسیقی درجـهت ارائه تفکری نوین در زمینه سازهای کوبه ای مطرح شد.

استفـاده از سـازهای مـختلف کوبه ای و همچنین تنوع در ریتم و قطعات، ایجاد فضاهای متفاوت و به کارگیری مفاهیم مختلف درقطعات از دیگر ویژگی های این گروه است.

گروه «هوران» در این برنامه به اجرای قطعاتی چـون «سوگ سیاوش» ازشاهنامه حکیم ابوالقاسم فردوس، قطعه «سماع آسمان» ، «که آفرینش جهان» و «سرود صلح» را اجرا خواهد كرد.

علاقه مندان برای تهیه بلیت های این کنسرت برای تاریخ های ۲۵ و ۲۶ آبان ماه می توانند به مراکز فروش ققنوس،دارینوش، سیاه و سفید، پرشیا و نشرچشمه مراجعه کنند.

این كنسرت در روز نخست ساعت ۲۱ و در روز دوم در ساعت های ۱۸ و ۲۱ اجرا می شود..../خبرگزارى ايلنا

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------