«کن ۲۰۲۱» قطعاً برگزار می‌شود اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کن ۲۰۲۱
رویداد ویژه کن از روز گذشته آغاز به کار کرده و رئیس این جشنواره، از برگزاری قطعی جشنواره کن در سال ۲۰۲۱ خبر داده است. 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، بعد از آنکه جشنواره فیلم کن اوایل امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا نتوانست برگزار شود و لغو شد، اکنون دوستداران سینما در رویدادی سه روزه که چندین فیلم و فیلم کوتاه را به نمایش می‌گذارد، پا روی فرش قرمز کن می‌گذارند.

 

رویداد ویژه کن که در ماه می‌ و به مدت دو هفته برگزار می‌شود، بسیار آرام و به دور از زرق و برق سال‌های گذشته است؛ چرا که بسیاری از هتل‌های منطقه برگزاری آن تعطیل هستند. با این حال برگزارکنندگان این رویداد می‌گویند که می‌خواهند آن را با وجود محدودیت‌های مسافرتی برگزار کنند تا به فیلم‌ها توجه بیشتری شود و به صنعت سینما که با تعطیلی‌های ناشی از ویروس کرونا به شدت آسیب دیده، کمک کنند.

 

پیر لسکیور رئیس جشنواره کن می‌گوید که این رویداد ابزاری برای اتحاد و دیدار مجدد سینمادوستان است. جشنواره کن بزرگترین جشنواره سینمایی جهان و همچنین یک بازار مهم برای فیلم‌های سینمایی به شمار می‌رود. در رویداد ۳ روزه کن، چهار فیلم که بین فیلم‌های بخش رقابتی این جشنواره در ماه می‌ بوده اند، نمایش داده خواهند شد و چند فیلم کوتاه نیز برای جوایز رقابت خواهند کرد.

 

لسکیور همچنین می‌گوید که در صورت برگزار نشدن رویداد ویژه کن در ماه می‌ سال آینده، برگزارکنندگان کن از همین حالا به فکر تعویق انداختن آن هستند. او گفت: ما برای یک یا دو تاریخ احتمالی برگزاری کن برنامه ریزی کرده ایم که امکان دارد ماه ژوئن و یا ژوئیه باشد؛ اما کن ۲۰۲۱ قطعاً برگزار خواهد شد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی