آخرین اخبار سیاست خارجی


سالیوان،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

سالیوان: آمریکا مصمم به ممانعت از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است

مشاور امنیت ملی آمریکا مدعی سفاف بودن سیاست‌های این کشور در قبال تهران و تلاش برای عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، «جیک سالیوان» مشاور…

باقری با نمایندگان سه کشور اروپایی دیدار کرد | اروپایی‌ها خواستار پایان سریع مذاکرات شدند



اخبار،اخبار جدید،اخبار روز
مذاکره کننده ارشد ایران با نمایندگان سه کشور اروپایی دیدار کرد.

 علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران امروز (چهارشنبه) در ادامه رایزنی‌های دیپلمات فشرده در وین با نمایندگان سه کشور اروپایی عضو برجام دیدار کرد.

 

 در این ملاقات طرف‌ها پیرامون مهمترین موضوعات گفت‌وگوهای جاری با محور لغو تحریم‌ها به بحث و تبادل نظر پرداختند. باقری پیشتر با انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا و وزیر امور خارجه اتریش دیدار کرد.

 

خبرگزاری تسنیم از قول یک منبع آگاه: اروپایی‌ها خواستار پایان سریع مذاکرات شدند

خبرگزاری تسنیم از قول "یک منبع" گفته کشورهای اروپایی در مذاکرات وین درخواست پایان سریع این دور از گفت‌وگوها را مطرح کرده‌اند.

 

این خبرگزاری با انتشار این خبر همچنین از قول "یک منبع دیگر نزدیک به تیم مذاکره کننده ایران" گفته "تیم ایرانی ترجیح می‌دهد به ادامه گفتگوها تا زمانی که نیاز باشد، ادامه دهد".

 

تسنیم گفته مهمترین مانع در مسیر تفاهم حداکثری در نشست روز گذشته، اصرار طرف‌های اروپایی بر لزوم نظرخواهی مورد به مورد از آمریکا بود.

 

در این خبر گفته شده که هیأت ایرانی در نشست دیروز تأکید داشته که کشورهای اروپایی باید استقلال خود را حفظ کرده و ضمنا به خاطر داشته باشند که آمریکا به تصمیم خود، با خروج یکجانبه از توافق هسته‌ای، خود را از حضور در اتاق محروم کرده است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------