آخرین اخبار سیاست خارجی


مذاکره ایران و آمریکا،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

ایران و آمریکا برای مذاکره مستقیم اعلام آمادگی کردند/ روسیه استقبال کرد

یک مقام آمریکایی بدون اعلام آمادگی برای عمل به تعهدات برجامی واشنگتن برای «مذاکره مستقیم با ایران» اعلام آمادگی کرد. به گزارش فارس، در حالی که پیشرفت مذاکرات رفع تحریم…

گوترش: از آمریکا می خواهم تحریمها علیه ایران را لغو کند| واشنگتن: ما در آغاز مذاکرات با ایران هستیم، نه در پایان آن!اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
دبیرکل سازمان ملل در یازدهمین گزارش خود در مورد قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، بازگشت آمریکا به برجام را اقدامی مناسب خواند و از واشنگتن خواست تحریم‌ها علیه ایران را لغو و معافیت‌ها را تمدید کند.

به گزارش مهر، «آنتونیو گوترش» در این گزارش که در آستانه نشست ۳۰ ژوئن (۹ تیرماه) شورای امنیت منتشر شده است، اظهار داشت: «نسبت به تعاملات دیپلماتیک اخیر که از آوریل ۲۰۲۱ و در مورد کمیسیون مشترک در مورد این توافق برجسته انجام می‌شود، دلگرمم زیرا فرصتی را برای ایران و آمریکا فراهم می‌کند تا به اجرای کامل و مؤثر برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ (۲۰۱۵) بازگردند».

 

دبیر کل سازمان ملل همچنین تصریح کرد: «از ایالات متحده درخواست می‌کنم تحریم‌های مندرج در این طرح را لغو و معافیت‌ها در رابطه با تجارت نفت با جمهوری اسلامی ایران و پروژه‌های منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای در چارچوب برجام را تمدید کند».

 

گوترش در ادامه افزود: «این مراحل برای تسهیل اجرای کامل و صحیح برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ (۲۰۱۵) مورد نیاز است تا مردم ایران از منافع ملموس برجام اطمینان حاصل پیدا کنند».

 

دبیرکل سازمان ملل با اشاره به طرح «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران» در واکنش به اقدام ایالات متحده آمریکا و کاهش تعهدات هسته‌ای و همچنین نصب سانتریفیوژهای جدید برای غنی سازی اورانیوم، گزارش داد که ایران سطح غنی سازی را به ۶۰ درصد رسانده است.

 

در این گزارش به فعالیت‌های بازدارندگی ایران و پرتاب ماهواره با همکاری روسیه نیز اشاره شده است.

 

 

واشنگتن: ما در آغاز مذاکرات با ایران هستیم، نه در پایان آن!

یک مقام ارشد وزارت امور خارجه ایالات متحده گفت :«خیلی زود است بگوئیم ایالات متحده به پایان مذاکرات با ایران نزدیک می شود».

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

به گزارش اسپوتنیک، یک مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا درباره مذاکرات وین و روند گفتگوها برای بازگشت به برجام به خبرنگاران گفت «ما در آغاز هستیم، نه در انتهای این مسیر دیپلماتیک».

 

وی افزود: «ما معتقدیم که پس از بازگشت به برجام، لازم است درباره چند موضوع بحث کنیم».

 

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا یادآور شد که ایالات متحده هنوز بر سر برنامه موشک‌های بالستیک و «اقدامات بی ثبات کننده» و ادعایی تهران در منطقه و همچنین موضوع آمریکایی‌های بازداشت شده در ایران با رهبری این کشور «اختلاف‌های جدی» دارد.

 

این مقام آمریکایی همچنین گفت که «هنوز هیچ توافقی با ایران درباره بازگشت به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) وجود ندارد، در غیر این صورت دیگر نیازی به دور جدید مذاکرات در وین که قرار است در آینده نزدیک برگزار شود، نبود».

 

این مقام ارشد وزارت امور خارجه به خبرنگاران گفت: «ما به زودی ادامه خواهیم داد، دور هفتم در آینده نزدیک برگزار می‌شود».

 

نماینده وزارت خارجه خاطرنشان کرد که در مذاکرات پیشرفت وجود دارد، اما اختلافات نیز وجود دارد. وی افزود: «ما در آینده نزدیک نمی‌توانیم بر آنها غلبه کنیم».

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------