استارت ترامپ برای شرکت در انتخابات | تأکید بایدن بر لزوم ارائه اسناد درخواستی از ترامپ به کمیته تحقیق کنگره ترامپ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
پایگاه خبری نیوزویک از گردهمایی حامیان ترامپ در ایالت آیووا در روز شنبه و سخنرانی وی در این همایش خبر داد. 

 به گزارش فارس، پایگاه خبری نیوزویک گزارش داد، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا قصد دارد روز شنبه در ایالت آیووا یک گردهمایی برگزار کند که انتظار می‌رود شمار زیادی از هواداران وی در این همایش شرکت کنند.

 

نیوزویک با اعلام این خبر گزارش داد که به نظر می‌رسد با توجه به نظرسنجیهای مثبت اخیر به سود ترامپ در این ایالت، این همایس اولین استارت ترامپ برای رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ باشد.

 

براساس این گزارش، دونالد ترامپ قرار است به همراه «ماریانت میلر-میکز» و «اشلی هینسن» نمایندگان این ایالت در مجلس نمایندگان و همچنین وزیر کشاورزی دولت محلی در این همایش با عنوان «آمریکا را نجات دهید» سخنرانی کند.

 

سازمان دهندگان این گردهمایی به شبکه ۵ محلی آیووا گفته‌اند که انتظار می‌رود دهها هزار نفر در این مراسم شرکت کنند.

 

طبق آخرین نظرسنجیهای صورت گرفته در ایالت آیووا، دونالد ترامپ بیشترین محبوبیت را نسبت به هر زمان دیگری در این ایالت کسب کرده است. ایالتی که هم در انتخابات ۲۰۱۶ و هم در انتخابات ۲۰۲۰ در آن ترامپ به آسانی به پیروزی دست یافت.

 

از زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ که دونالد ترامپ هرگز نتایج آن را به رسمیت نشناخت، وی در موقعیتهای مختلف از احتمال حضورش در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ خبر داده است. با این حال هنوز به صورت رسمی آن را اعلام نکرده است.

 

افزایش محبوبیت ترامپ در ایالت آیووا در حالیست که میزان محبوبیت «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا طی ماههای گذشته و به ویژه پس از خروج ارتش آمریکا از افغانستان به شدت کاهش پیدا کرده است.

 

بر اساس نظرسنجی جدید دانشگاه «کوئینیپیاک» که به تازگی انجام شده، اکثریت رای‌دهندگان آمریکایی از عملکرد «جو بایدن» رئیس‌جمهور خود در این پست رضایت ندارند و او در تلاش است تا حمایت رای‌دهندگان مستقل را برای خود حفظ کند.

 

این نظرسنجی نشان داد که ۳۸ درصد از شرکت‌کنندگان، عملکرد بایدن در ریاست‌جمهوری آمریکا را تایید می‌کنند، اما ۵۳ درصد آنها با اقدامات وی موافق نیستند.

 

تأکید بایدن بر لزوم ارائه اسناد درخواستی از ترامپ به کمیته تحقیق کنگره

رئیس‌جمهوری ایالات متحده، تلاش رئیس‌جمهوری سابق این کشور برای خودداری از ارائه مدارک درخواست‌شده از سوی یک کمیته تحقیق کنگره را رد کرده است.

 بایدن,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 

به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی‌سی، «جو بایدن» رئیس‌جمهوری ایالات متحده، تلاش «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری سابق این کشور برای خودداری از ارائه مدارک درخواست‌شده از سوی یک کمیته تحقیق کنگره را رد کرده است.

 

کمیته تحقیق کنگره در پی به دست آوردن اسناد مکالمات و ارتباطات دونالد ترامپ، مشاوران وی و اعضای خانواده اش در روز حمله هوادارانش به ساختمان کنگره در ششم ژانویه است.

 

این کمیته با هدف بررسی این حمله تشکیل شده است.

 

ترامپ از دستیاران خود خواسته است تا اسناد مورد درخواست را به کمیته تحقیق تحویل ندهند.

 

دونالد ترامپ اعلام کرده است که بر اساس اختیارات رئیس‌جمهوری با درخواست کمیته تحقیق مخالفت کرده است.

 

رئیس‌جمهوری آمریکا اجازه دارد که در صورت صلاحدید، بعضی از اسناد را برای حفظ اسرار دولت در اختیار نهادهای نظارتی قرار ندهد.

 

با این حال، کاخ سفید روز جمعه به آرشیو ملی آمریکا اطلاع داد که بایدن ارائه نکردن مدارک درخواست‌شده به کنگره را مغایر منافع ملی ایالات متحده می‌داند.

 

آرشیو ملی آمریکا همه اسناد مکالمات و مکاتبات رئیس‌جمهوری را بایگانی می‌کند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------