اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,تاثیر آلودگی هوا بر افزایش همه گیری کرونا

تاثیر آلودگی هوا بر افزایش همه گیری کرونا

پژوهش صورت گرفته در انگلیس نشان می‌دهد که آلودگی هوا، همه گیری ویروس کرونا، میزان بستری شدن بیماران کووید – ۱۹ و مرگ و میر…


افزایش خطر ابتلا به کرونا با داشتن نوعی ژن معیوب مرتبط با زوال عقلاخبار,اخبار پزشکی,زوال عقل
محققان در بررسی جدید خود متوجه شدند, خطر ابتلای افرادی که داری ژن معیوب مرتبط با زوال عقل هستند تا دو برابر بیشتر از افراد دیگر است.

به گزارش تسنیم، بر اساس مطالعه جدید توسط محققان داشتن یک ژن معیوب مرتبط با زوال عقل, خطر ابتلا به ویروس کرونا را دو برابر می‌کند.

 

پایگاه خبری "news medical" نوشت, محققان دانشکده پزشکی دانشگاه "Exeter" و دانشکده پزشکی دانشگاه "Connecticut" با تجزیه و تحلیل داده های مربوط به "Biobank" انگلستان دریافتند خطر ابتلا به ویروس کرونا در کسانی که دارای دو ژن معیوب از "APOE" (ژن مربوط به عقل) هستند, دو برابر دیگر افراد است.

 

آنها دریافتند از هر 36 نفر از اجداد اروپایی, دو نفر دارای ژن معیوب مرتبط با زوال عقل هستند.

 

این تیم تحقیقاتی دریافت خطر ابتلا به ویروس کرونا در کسانی که سابقه این جهش‌های ژنی را داشته‌اند مضاعف می‌شود. طبق بررسی محققان برای همین خطر ابتلا به ویروس کرونا در مراکز نگهداری از سالمندان بیشتر از دیگر مکان‌ ها است.

 

محققان پی بردند افرادی که دارای ژن‌های معیوب "APOE e4e4" هستند، دو برابر بیش از دیگران در معرض ابتلا به نوع شدید "کووید 19" قرار دارند؛ آن‌ها در این پژوهش، داده‌های مربوط به سلامت و ژنتیک 500 هزار نفر را در بانک اطلاعات پزشکی انگلستان مورد بررسی قرار دادند.

 

"چیا لینگ کو"، عضو دانشکده پزشکی دانشگاه connecticut گفت: «نتایج این پژوهش، بسیار هیجان‌انگیز هستند زیرا ممکن است ما با کمک آنها قادر به درک چگونگی آسیب پذیری این ژن معیوب در برابر ویروس کرونا باشیم.»

 

"دیوید ملزر"، سرپرست این تیم تحقیقاتی در این‌باره گفت: «چندین پژوهش نشان داده‌ افراد مبتلا به زوال عقل، در معرض خطر ابتلا به کووید 19 قرار دارند؛ این پژوهش نشان می‌دهد که ممکن است این خطر فقط ناشی فراموشی، افزایش سن و قرار گرفتن در معرض ویروس در خانه‌های سالمندان نباشد؛ شاید این خطر تا حدودی ناشی از تغییرات ژنتیکی خاصی باشد که این افراد را هم در معرض ابتلا به ویروس کرونا قرار می‌دهد.»

 

نتایج این تحقیق در مجله " Journal of Gerontology" به چاپ رسیده است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------