اخبار پزشکی

نمک‌های رنگی،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی

افزایش خطر ابتلا به سرطان با مصرف نمک‌های رنگی

عضو هیئت علمی دانشکده تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان این که نمک‌های صورتی، دریا و یا سنگ نمک سرشار از ناخالصی…

بهترین دندانپزشک اطفال و کودکان در شهریارپوسیدگی، خرابی، شکستن دندان و ... از مشکلات رایج دندان در کودکان است که سبب شده است یکی از بیشترین مراجعات خانواده ها برای اطفال خود به متخصص، مربوط به دندانپزشکی باشد. با توجه به اهمیت این موضوع، انجام درمان اصولی، احساس آرامش کودک، شرایط محیطی مناسب و .. نیاز است بهترین دندانپزشک اطفال و کودکان را در شهریار بشناسیم و بدانیم کدام کلینیک در این زمینه بالاترین خدمات را ارائه می دهد. خدمات مربوط به حوزه کودکان فقط به توانایی دندانپزشک در علم دندانپزشکی محدود نمی شود و یک متخصص خوب باید روانشناسی کودک را بداند و بتواند ارتباط بسیار مناسبی با کودک برقرار کند و از این طریق مانع نگرانی و ترس کودک از انجام درمان دندانپزشکی شود. 

 

بهترین دندانپزشک اطفال و کودکان در شهریار, بهترین دندانپزشک اطفال در شهریار, بهترین دندانپزشک کودکان در شهریار

بهترین دندانپزشک اطفال و کودکان در شهریار

 

مشخصات بهترین متخصص دندانپزشکی اطفال و کودکان

یک متخصص خوب و با تجربه تنها به معاینه و درمان دندان اطفال اکتفا نمی کند و در کنار آن زمان مناسبی را برای ارائه آموزش ها و بیان نکات به خانواده کودک قرار می دهد. تذکرهایی که به سلامت طفل آنها کمک خواهد کرد و از موارد مشابه پیشگیری می نماید. 

 

متخصص حوزه کودکان توانایی ارتباط برقرار کردن با کودک را به خوبی دارد و در همان برخورد اول شرایط را به گونه ای فراهم می نماید که کودک احساس آرامش داشته باشد و ترس و نگرانی او بریزد. لحن و صحبت او آرام، صبورانه و با آرامش است و در مقابل واکنش های کودک، بیقراری ها و مقاومت های او با نگرش درستی که دارد برخورد می کند و باعث می شود کودک به ادامه درمان راغب شود.

 

محیط کار خود را متناسب با روحیات و شرایط کودکان ایجاد می کند تا انرژی مثبت خوبی به مراجعین انتقال بدهد و در حد امکان از وسایل بازی مناسبی نیز بهره می برد.

 

خدماتی که توسط بهترین دندانپزشک اطفال و کودکان در شهریار ارائه می شود :

آموزش، پیشگیری و درمان سه دسته فعالیت اصلی است که توسط متخصص دندانپزشکی برای کودکان ارائه می شود. طبق استانداردهای جهانی، معاینات دندانپزشکی کودک محدود به زمان بیماری نیست و باید از 6 ماهگی به بعد به صورت دوره ای جهت انجام معاینات به دندانپزشکی مراجعه شود. 

 

آموزش

در این مقوله دندانپزشک بیشترین نکات و آموزش را به والدین کودک ارائه می دهد. آموزش هایی که بیان می گردد در زمینه حفظ بهداشت و مراقبت از دندان های کودک است که شامل نحوه شستشوی دندان نوزاد، مسواک زدن دندان کودکان، استفاده از نخ دندان برای این سنین، برنامه غذایی مناسب، نحوه استفاده از قطره آهن، توجه به عادات مختلف کودک از جمله مکیدن انگشت یا پستانک و تاثیر آن در دندانها، مراقبت از صدمه دیدن دندان در اثر ضربه و ... می باشد.

 

خیلی از مواردی که شما به آن ساده نگاه می کنید، نسبت به اهمیت آن بعد از طی کردن دوره آموزش آگاه خواهید شد. از جمله اینکه به هیچ عنوان با قاشق خود به کودک غذا ندهید. بزاق دهان افراد بزرگسال احتمال ایجاد آسیب در دندان کودکان را بوجود می آورد.

حتما بعد از غذاهای چسبنده مانند فرنی، به شستشوی دهان کودک بپردازید و مطمئن شوید باقی مانده غذا در هنگام خواب یا استراحت درون دهان کودک قرار ندارد.

 

تشخیص و پیشگیری

با توجه به نوع تغذیه کودک و همچنین داروهایی که در این سنین استفاده می شود و عدم رعایت بهداشت به صورت کامل در اکثر نوزادان، بستر خرابی و پوسیدگی دندان را در این سنین فراهم می کند. در خیلی موارد به دلیل عدم انجام معاینات دوره ای خرابی و پوسیدگی دندان به موقع تشخیص داده نمی شود و مشکلات زیادی برای کودک بوجود می آید. در صورتی که به متخصص اطفال و کودکان مراجعه کنید تمام نکات پیشگیرانه را در این زمینه به شما آموزش خواهد داد تا با انجام بهترین مراقب ها از خرابی دندان در کودک خود جلوگیری کنید. در مواردی نیز که پوسیدگی جزئی اتفاق افتاده باشد، با معاینه به موقع سریعا تشخیص داده می شود و فرآیند درمانی آن توسط بهترین متخصص دندانپزشکی اطفال شروع می شود. 

 

یکی از خدمات ارائه شده برای پیشگیری از پوسیدگی استفاده از شیار پوش است که به نام فلوراید درمانی نیز شناخته می شود.

 

درمان‌

در نهایت بحث درمان مطرح است که بهترین شیوه درمانی با شرایط مطلوب برای کودک انجام شود. در این مورد علاوه بر تخصص دندانپزشک داشتن تجربه بالا نیز بسیار کمک می کند تا متناسب با شرایط سنی و جسمی کودک روش درمانی را انتخاب کند. بیشترین خدمات تخصصی درمانی که برای کودکان ارائه می گردد شامل عصب کشی، پرکردن دندان، ترمیم دندان، کشیدن دندان، روکش و ... می باشد.

 

از نکاتی که متخصص دندانپزشکی کودکان باید در نظر داشته باشد انجام درمان تحت بیهوشی کودکان در دندانپزشکی برای موارد بسیار خاص است که کودک بخاطر مواردی از جمله استرس، ترس یا معلولیت های ذهنی، در مقابل درمان واکنش دارد.

 

مهمترین خدمات تخصصی دندانپزشکی برای کودکان در شهریار

مشخصات بهترین متخصص دندانپزشکی اطفال و کودکان, خدمات مشخصات بهترین متخصص دندانپزشکی اطفال و کودکان, دندانپزشکی کودکان

کلینیک بابکان شهریار برای اطفال و کودکان

 

برخی از خدمات تخصصی دندانپزشکی که توسط کلینیک بابکان شهریار برای اطفال و کودکان ارائه می گردد به صورت زیر می باشد:

 

1. فلوراید درمانی

در معاینات اولیه اگر متخصص تشخیص دهد که برخی از نواحی دندان کودک از جمله مینای آن مستعد پوسیدگی و خراب شدن است، برای پیشگیری از فلوراید تراپی استفاده می کند. این روش باعث می شود مواد مورد نیاز بافت دندان و مینای آن به خوبی تامین گردد و در مقابل پوسیدگی مقاوم شود.

 

2. ترمیم دندانهای شیری و دائمی

درست است که دندان های کودکان به صورت دائمی نیست و بعد از مدتی با دندان های دائمی جایگزین می شود، اما تمام مشکلاتی که برای دندان های دائمی اتفاق می افتد از جمله خرابی، پوسیدگی، شکسته شدن و ... نیز برای آنها اتفاق می افتد، به همین خاطر نیازمند فرآیند ترمیم و پر کردن می باشند. در صورتی که این مشکلات در دندان کودکان درمان نشود، احتمال ایجاد عفونت و درد شدید وجود دارد که باعث ضعیف شدن کودک، کاهش رشد مناسب کودک، انتقال عفونت به خون و ... می شود.

 

3. فیشور سیلانت

سطح جونده یا همان سطح درگیر شونده دندان با غذا و سایر خوراکی ها حساس ترین قسمت دندان برای پوسیدگی و خراب شدن است. اگر دقت داشته باشید گاهی رگ های سیاه و شیارهایی در سطح آن وجود دارد که به مرور پوسیدگی و خرابی از این ناحیه رخ می دهد. برای اینکه این قسمت مقاومت بیشتری داشته باشد از شیار پوش یا همان فیشور سیلانت که یک ماده همرنگ دندان است، استفاده می شود. این مواد مقاومت خوبی در سطح دندان ایجاد می کنند.

 

4. روکش دندان

خرابی و پوسیدگی دندان در کودکان متفاوت است و در مواردی به دلیل تخریب بیش از حد دیواره های دندان، امکان استفاده از مواد پر کننده وجود ندارد و باید برای دندان شیری از روکش استفاده شود. متخصص دندانپزشکی اطفال و کودکان با قالب گیری مناسب، بهترین روکش را برای آن تهیه می کند. یک روکش مناسب و خوب تا زمانی که دندان شیری در دهان کودک باشد به خوبی عمل می کند و همراه با افتادن دندان شیری، عملکرد آن به پایان می رسد.

 

5. ارتودنسی

ارتودنسی برای کودکان با چندن هدف انجام می شود که می توان به مواردی چون فضا نگهدار، کنترل شرایط رشد فک، اختلالات فکی و ... اشاره کرد. زمانی که چند دندان به دلیل خرابی، شکسته شدن یا کشیده شدن فضای خالی را در اختیار سایر دندان ها قرار دهند، این امکان وجود دارد که سایر دندان ها دچار تغییر شکل شوند و به سمت فضای خالی کج شوند. برای مراقبت از چنین مشکلاتی ارتودنسی فضا نگهدار انجام می شود. 

اگر اختلالات فکی در کودک وجود داشته باشد بنابر تشخیص متخصص امکان انجام ارتودنسی وجود خواهد داشت.

 

6. درمان تحت بیهوشی

معمولا خدمات دندانپزشکی به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی انجام می گیرد. در موارد محدود که وضعیت خرابی و درمان کودک بسیار پیچیده باشد و او نیز مقاومت زیادی در مقابل انجام درمان داشته باشد نیاز است از درمان تحت بیهوشی استفاده شود. 

 

متاسفانه گاهی والدین و اطرافیان با ترساندن کودکان یا بیان جملات منفی، در ذهن کودک ترس و اضطراب را نسبت به دندانپزشک یا سایر پزشکان ایجاد می کنند. این ترس و اضطراب در زمان درمان با کودک همراه است و موجب عدم همراهی کودک در درمان می شود.

 

انجام بیهوشی کودک نیاز به تخصص بالا دارد و باید نکات مراقبتی در این زمینه بسیار دقیق رعایت شود. شرایط سنی و جسمی کودک حساسیت بالایی دارد و حتما در انتخاب بهترین متخصص دندانپزشکی اطفال و کودکان باید دقت نمایید.

 

اهمیت مراقبت درست از دندان های کودک

این دیدگاه که دندان های کودک موقتی است و نباید نگران بود چرا که بعد از افتادن دندان های دائمی در می آیند، یک نظریه اشتباه می باشد. نحوه نگهداری، مراقبت و درمان این دندان ها تاثیر زیادی بر روی استخوان فک و شرایط دهان کودک دارد که در آینده بستر رشد دندان های دائمی می باشند. از این رو به همان اندازه که نگهداری و مراقبت از یک دندان دائمی اهمیت دارد، نگهداری از دندان های شیری کودکان نیز مهم و ضروری است.

 

مورد بعدی عفونت های ایجادی ناشی از پوسیدگی و خرابی دندان در کودکان است. این عفونت ها بسیار خطرناک هستند و در صورت وارد شدن به خون، مشکلات بزرگی را ایجاد می کنند. 

 

سن کودک نیازمند سلامتی کامل بدن است تا فعالیت سیستم بدن در راستای رشد هرچه بهتر او انجام شود، هر گونه بیماری، درد و اختلال در سیستم عملکردی بدن، سبب می شود که در رشد صحیح کودک اختلال ایجاد شود و بدن او ضعیف شود.

 

محیط مناسب برای کلینیک دندانپزشکی کودکان

معرفی دندان پزشکی کودکان, متخصص دندانپزشکی کودکان, مهمترین خدمات تخصصی دندانپزشکی برای کودکان در شهریار

کلینیک دندانپزشکی کودکان

 

ایجاد فضایی مناسب با روحیات کودکان در این زمینه بسیار اهمیت دارد، باید زمانی که کودک همراه خانواده خود به متخصص مراجعه می کند، کاملا احساس آرامش داشته باشد و محیط را سازگار با سلایق کودکانه خود و بدور از خشک بودن و بی روح بودن ببیند. اینها کمک می کند ترس و نگرانی کودک کمتر شود.

 

پرسنل فعال در کلینیک نیز باید به صورت تخصصی در زمینه تعامل و رفتار با کودکان آموزش دیده باشند و بتوانند با برخوردی پر انرژی و صبورانه، شرایط را برای همراهی کردن کودک با فرآیند درمان فراهم کنند.

 

دسترسی مناسب، محیط آرام و بی سر و صدا، برنامه زمان بندی دقیق همراه با نوبت دهی خوب از دیگر ویژگی های است که در مورد بهترین کلینیک دندانپزشکی کودکان در شهریار می توان به آن اشاره کرد.

 

بهترین کلینیک دندانپزشکی در حوزه اطفال و کودکان در شهریار

برای اینکه دسترسی راحت و انتخاب آسانی در زمینه بهترین متخصص داشته باشید، می توانید به کلینک های معتبر مراجعه کنید. کلینیک دندانپزشکی بابکان شهریار در کنار اینکه با بهترین متخصصان دندانپزشکی کودکان و اطفال همکاری دارد، با ایجاد محیط مناسب، شرایط را به گونه ای فراهم آورده است که می توان رضایت را در کودکان و اطفال بعد از مراجعه نیز مشاهده کرد.

 

پرسنل این کلینیک با بالاترین سطح تعامل و دانش در حوزه کودکان، از لحظه پذیرش تا لحظه نهایی ترخیص، بیشترین شرایط را برای همراهی و همکاری کودک فراهم می کنند تا روند درمانی او به بهترین شکل ممکن انجام پذیرد و برای مراجعات بعدی واکنش و مقاومتی نداشته باشد.

 

فواید مراجعه به بهترین متخصص دندانپزشکی اطفال در شهریار

با انتخاب بهترین متخصص در بهترین کلینک دندانپزشکی شهریار، می توانید از خدمات متنوع آن به صورت گسترده بهره مند شوید و با خیال راحت شرایط سلامتی و درمان دندان های کودک خود را طی کنید. مهمترین خدمات این مرکز عبارتند از:

 

آموزش کامل در حوزه دهان و دندان به خانواده و کودک

معاینات دوره ای جهت پیشگیری از هر گونه بیماری دهان و دندان

اقدامات درمانی در مورد ناهنجاری های دندان و فک اطفال و کودکان

درمان مشکلات دندان از جمله عصب کشی، پر کردن، روکش و ... به صورت تخصصی در حوزه اطفال و کودکان.

ارائه توصیه های مراقبتی بعد از انجام درمان به والدین

ارائه نکات معمول و روزمره از نحوه غذا خوردن، شستشوی دهان و ...

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022